Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Głowica D16Z6 po kolizji - czy warto naprawiać?

Użytkownik Awatar DjAnonim
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic V D15Z6

Domyślnie Głowica D16Z6 po kolizji - czy warto naprawiać?

Witam,w głowicy D16Z6 podczas wolnej jazdy około 20km/h ścięło mi klin na kole wałka rozrządu i rozrząd się przestawił. Doszło oczywiście do kolizji i zastanawiam się czy jest sens naprawiać taką głowicę? Czy jest to możliwe, że wystarczy wymienić pokrzywione zawory? Czy wałek rozrządu jest podatny na wykrzywienia przy takich sytuacjach? Drugą można kupić od 300zł lecz nigdy nie wiadomo w jakim jest stanie i może okazać się, że trzeba w nią włożyć drugie 300zł lub więcej...

Poniżej dodaje fotki uszkodzonej głowicy

Ostatnio edytowane przez DjAnonim ; 24-12-17 o 18:03

Użytkownik Awatar kamil39
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5

Domyślnie

Ja bym remontował,, nowe prowadnice, zawory niech warsztat oceni ktore sie nadaja, wybulisz troche kasy,
    ale masz glowice jak nową, kupisz uzywaną, w którą wlozysz tyle samo...
    Wlozenie w glowice 300 to bardzo malo, planowanie, sprawdzenie szczelnosci i nowe uszczelniacze+/- tyle wyjdzie. Przy zalozeniu ze wszystkie zawory sa proste, nie nadpalone, prowadnice bez luzow i nie wypalone gniazda.. czy da sie taką kupic? watpie.

Przyjaciel CKP Awatar alienek
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4

Domyślnie

Prowadnice kosztują kolo 400zl uszczelniacze 120 , sprawdzenie i planowanie głowicy 150 i do tego zawory.. Za 300 zl to glowice do remontu kupisz.. Zreszta w tej cenie i tak ciężko jakakolwiek glowice kupic

Użytkownik
    Auto
    EJ6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez alienek Zobacz posta
    Prowadnice kosztują kolo 400zl
    Za tyle to kupi prowadnice już z zaworami. Koszt samych prowadnic to od 150 do 200zł, no chyba że kupi supertecha. Komplet z zaworami nie wiem np dokury to w hurtowni 330zł na necie znajdziesz pewno koło 400.

@DjAnonim
    Zawieź to do jakiegoś magika u ciebie pewno ich pełno i niech to obada. Kupując drugą możesz trafić podobnie albo i jeszcze gorzej. Koszt kompletnej regeneracji (800-1400zł) w zależności od uczciwości warsztatu i tego jakie graty stosują.

Imię
    Piotr
    Auto
    Civic V D15Z6

Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi a przy okazji zapytam się czy jest jakaś różnica pomiędzy głowicą z6 a z9 ? Chodzi mi o różnice w samych głowicach a nie silnikach tj czy np jest ten sam zawór VTEC, wałek itd...?

Imię
    Piotr
    Auto
    Civic V D15Z6

Domyślnie

Temat do zamknięcia

Użytkownik

Domyślnie

ja bym tak szybko nie zamykał. przy kolizji zaworów z tłokiem warto wyjąć korbowód i dać do sprawdzenia czy prosty jest......... groszowa sprawa.

Uprawnienia umieszczania postów