Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Honda Civic 5D D14A8-Problemy przy odpalaniu, wcześniej zgaszonego silnika.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Imię
    Arkadiusz
    Auto
    Honda Civic VI gen
    Posty
    3

    Domyślnie Honda Civic 5D D14A8-Problemy przy odpalaniu, wcześniej zgaszonego silnika.

    Witam wszystkich forumfowiczów.

    Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż jestem od niedawna nowym użytkownikiem na tym forum i z tego miejsca chciałbym prosić o najzwyklejszą na świecie wyrozumiałość.

    Posiadam Hondę Civic Liftback 5D, rok produkcji 1998, z silnikiem benzynowym 1.4 iS 90km, bez LPG, o oznaczeniu D14A8.

    Zauważyłem od kilku tygodni, iż po przejechaniu nią krótkich dystansy ( 6-12km) po jej zgaszeniu i po 2-3 minutach od postoju, ponownym jej odpaleniu, Honda ma taki kaprys, iż nie chce rozrusznikiem ona załapać, aby odpalić silnik, mogę nią przekręcać kluczykiem a rozrusznik kręci, kręci , kręci i nie chce załapać, mogę tak robić kilka razy, dodatkowo temu zjawisku towarzyszą " strzały z wydechu". Dodam też iż, akumulator jest w normalnym stanie, wszystkie kontrolki są w normie, radio działa normalnie.
    Dopiero po odczekaniu co najmniej 30minut lub nawet godziny, po takim czasie w samochód w końcu odpala, i jest wszystko w normie, dodatkowo po zgaszeniu silnika po wcześniejszej " walce" z nim odpala normalnie za pierwszym razem, " tak jak gdyby nigdy nic"

    Nie muszę dokładnie opisywać jaka frustracja mi towarzyszy mi podczas tego defektu:P
    Piszę tutaj ponieważ mam nadzieję, iż nie jestem pierwszym użytkownikiem, który spotkał się już z takim właśnie problemem.

    Pytanie do was co jest przyczyną takiego problemu. czy to może być aparat zapłonowy, cewka, cokolwiek?
    Mam nadzieję iż ten problem zostanie rozwiązany
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    237

    Domyślnie

    O swiecach cos wiadomo i przewodach ?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Imię
    Arkadiusz
    Auto
    Honda Civic VI gen
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ze swiecami wszystko jest w porządku a z przewodami zapłonowymi także jest w porządku.

  4. #4
    Użytkownik Awatar mort
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Kuba
    Auto
    D14A7 MB2
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    1,205

    Domyślnie

    Aparat zaplonowy.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Bartlomiej
    Auto
    MB8 D15Z8 VTi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,335

    Domyślnie

    aparat albo przekaźnik pompy paliwa, ale stawiał bym na moduł w aparacie...

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    88

    Domyślnie

    Do sprawdzenia czujnik temperatury płynu chłodzącego - pod aparatem zapłonowym.

  7. #7
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Też obstawiam aparat albo przekaźnik pompy, z tym że jak strzela z wydechu to bardziej prawdopodobny będzie aparat

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Imię
    Arkadiusz
    Auto
    Honda Civic VI gen
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję wam wszystkim użytkownikom za odpowiedzi. Znalazłem przyczynę tego problemu i okazały się świece zapłonowe po szczegółowych oględzinach okazało się, że świece były całe czarne oraz miały zbyt dużą przerwę między elektrodą a elektrodą masy(czołową), wymieniłem komplet świec i zauważalnie miały one mniejszą przerwę między elektrodą a elektrodą masy, i teraz Honda odpala za każdym razem tak jak powinna. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za odpowiedzi Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •