Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Dystanse pod tłoczki 5mm

  1. #11
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Algali Zobacz posta
    Bo mam już zaciski Legendowe i teraz rzeźbię... :P
    Nie upieram się że to jedyne słuszne rozwiązanie, ale jeśli robił bym dla siebie to sprzedał bym te zaciski za dobrą kasę, kupił po cenie złomu z CRV, za 20zł tokarz wyfrezuje o 2mm jarzmo, kupił tarcze 282x25 z mg zr i może jeszcze by na piwko zostało Skuteczność hamowania moim zdaniem będzie taka sama jak na zaciskach z legenda. Dwutłoczki bym pakował dopiero przy tarczy ~300

  2. #12
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur[R] Zobacz posta
    Nie upieram się że to jedyne słuszne rozwiązanie, ale jeśli robił bym dla siebie to sprzedał bym te zaciski za dobrą kasę, kupił po cenie złomu z CRV, za 20zł tokarz wyfrezuje o 2mm jarzmo, kupił tarcze 282x25 z mg zr i może jeszcze by na piwko zostało Skuteczność hamowania moim zdaniem będzie taka sama jak na zaciskach z legenda. Dwutłoczki bym pakował dopiero przy tarczy ~300
    Eee tam. Już mam zaciski razem z serwem. No i pasują +\- do mojego jarzma od HR-V. Gdyby każdy się poddawał na początku to w niczym progresu by nie było


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #13
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Algali Zobacz posta
    Eee tam. Już mam zaciski razem z serwem. No i pasują +\- do mojego jarzma od HR-V. Gdyby każdy się poddawał na początku to w niczym progresu by nie było
    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jakiego progresu ? Chodziło mi raczej o optymalne rozwiązanie koszt/skuteczność/bezpieczeństwo. Czasem zupełnie nie opłaca się wyważać otwartych drzwi.

  4. #14
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Może źle to ubrałem w słowa. Po prostu nie lubię się poddawać i omijać problemów jakie napotkam. Zawsze mogę zdjąć u tokarza kilka mm z mojego jarzma i zakładam wtedy tarcze z legend 282 x 28mm i zaciski z Legend. Do tego podchodzą mi wtedy standardowe klocki i sprężynki jak do HR-V. Większość modów robię na jakość i osiągi (ofc w granicach rozsądku). Przy hamulcach chciałbym zrobić coś co cieszy oko. Ot i cały mój problem Jak polegnę to mam plan B. Co do zacisków z CR-V to jest to Bosch. Może być problem z rozstawem montażowym. Za cenę gruzu zamówiłem zacisk. Zobaczymy może się przyfarciło i uda się złożyć, jednak w to wątpię.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #15
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Algali Zobacz posta
    Co do zacisków z CR-V to jest to Bosch. Może być problem z rozstawem montażowym.
    Nissin, regenerowałem takie zestawy. Tu na przykład masz dokładne zdjęcia http://allegro.pl/zacisk-hamulcowy-p...953221645.html
    Do zwrotnicy 262 z tarczą 282 MG ZR grubości 25mm pasuje, ale trzeba podłożyć blaszkę albo frezować 2mm.
    Cytat Zamieszczone przez Algali Zobacz posta
    Przy hamulcach chciałbym zrobić coś co cieszy oko. Ot i cały mój problem
    Cieszyć oko będzie 300 na zacisku z accorda i dobrej feldze :P

  6. #16
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie Dystanse pod tłoczki 5mm

    Cytat Zamieszczone przez Szczur[R] Zobacz posta
    Nissin, regenerowałem takie zestawy. Tu na przykład masz dokładne zdjęcia http://allegro.pl/zacisk-hamulcowy-p...953221645.html
    Do zwrotnicy 262 z tarczą 282 MG ZR grubości 25mm pasuje, ale trzeba podłożyć blaszkę albo frezować 2mm.

    Cieszyć oko będzie 300 na zacisku z accorda i dobrej feldze :P
    Zacis co pokazałeś jest od CRV I ten sam co mam w HRV... CRV III ma inne zaciski :/

    Na oko zauważysz różnicę między 293 a 300? :>
    Nie chcę się wykłócać. Chciałem dać dystanse, jednak uświadomiliście mnie, że pojemność cieplna ma znaczenie. Brzmi logicznie. Szukam wiec innego rozwiązania, które mnie zadowoli. Swoją drogą ciekawi mnie różnica w objętości tarcz 293x28 a 300x23


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #17
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Algali Zobacz posta
    Zacis co pokazałeś jest od CRV I ten sam co mam w HRV... CRV III ma inne zaciski :/
    Przecież w 7 poście pisałem że o crv 1 chodzi :P

  8. #18
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie Dystanse pod tłoczki 5mm

    Cytat Zamieszczone przez Szczur[R] Zobacz posta
    Przecież w 7 poście pisałem że o crv 1 chodzi :P
    A ja od początku o 3’ce :P
    Aaaa edit. Teraz widzę, że tego nie napisalem
    Jednak padnie na tarcze 282x25mm napiszę do Mikody czy mogą nawiercić tarcze pod 5x114,3. Średnice otworu centrującego też muszę rozwiercić, bo okazało się że HR-V ma 70mm z kawałkiem. Do tego jest różnica 3mm w głębokości tarcz i muszę wymierzyć czy w moje jarzmo to wejdzie na styk z zaciskiem dwutloczkowy czy trzeba będzie rzeźbić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Algali ; 06-12-17 o 13:42

  9. #19
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    Sory ze się wtrącę ale.. Tak dla potomnych bo dzis mnie naszło na dwa tloczki

    Model Rozstaw Tarcza Grubość Otwór Tłoczek
    Hr-v 5x114,3 282 23mm 64,1mm 57mm
    CTR 5x114,3 300 25mm 64,1mm 54mm
    ATR 5x114,3 300 28mm 64,1mm 38mm 42mm
    Legend 5x114,3 282 28mm 70mm 38mm 42mm


    tutaj jeszcze link z podobnym tematem i innymi informacjami a dobrze żeby w kupie było
    http://civicklub.pl/forum/showthread...loczkowy/page2
    Ostatnio edytowane przez alienek ; 01-01-18 o 18:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •