Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Dystanse pod tłoczki 5mm

  1. #1
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie Dystanse pod tłoczki 5mm

    Hej, czy ktoś z Was spotkał się z dorabianiem dystansów pod tłoczki zacisków? Mam problem z moimi dwutłoczkowymi.
    Były one projektowane pod tarcze 28mm. Większość Hondowskich tarcz to 23mm. Czy wklejone w tłoczki dystansy kasujące 5mm luzu mocno wpłyną na obciążenie zacisków?
    To tak jakby zacisk zawsze działał na klockach o 5mm bardziej zużytych, chociaż z drugiej strony zawsze 5mm więcej tłoczka siedzi w zacisku.
    Jakoś te momenty się redukują, ale nie jest to wg. wytycznych japońskich inżynierów
    Tutaj ktoś wykonał taką rzeźbę http://www.honda-crx.info/viewtopic....46297&start=45

  2. #2
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Algali Zobacz posta
    Hej, czy ktoś z Was spotkał się z dorabianiem dystansów pod tłoczki zacisków? Mam problem z moimi dwutłoczkowymi.
    Były one projektowane pod tarcze 28mm. Większość Hondowskich tarcz to 23mm. Czy wklejone w tłoczki dystansy kasujące 5mm luzu mocno wpłyną na obciążenie zacisków?
    To tak jakby zacisk zawsze działał na klockach o 5mm bardziej zużytych, chociaż z drugiej strony zawsze 5mm więcej tłoczka siedzi w zacisku.
    Jakoś te momenty się redukują, ale nie jest to wg. wytycznych japońskich inżynierów
    Tutaj ktoś wykonał taką rzeźbę http://www.honda-crx.info/viewtopic....46297&start=45
    Z tym że w linku który dałeś jest redukcja o 3mm a nie 5. Tarcze grubości 23 są ch..a warte - jak tylko zagrzejesz to będziesz wymieniał bo zaczną bić.
    BTW skąd wziąłeś tarczę 23mm ? chyba że to <280 ale w takim razie w jakim celu zacisk dwutłoczkowy

  3. #3
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Szukaj tarczy grubszej, wieksza pojemnosc cieplna, która ma praktycznie najwieksze znaczenie.
    tarcze 282 np. z Rovera mają grubosc 25mm.
    tarcze z nsx mają 28mm grubosci przy srednicy 282. Moze warto takich poszukac i ewentualnie dać nowy rozstaw.
    Ostatnio edytowane przez kamil39 ; 02-12-17 o 13:42

  4. #4
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur[R] Zobacz posta
    Z tym że w linku który dałeś jest redukcja o 3mm a nie 5. Tarcze grubości 23 są ch..a warte - jak tylko zagrzejesz to będziesz wymieniał bo zaczną bić.
    BTW skąd wziąłeś tarczę 23mm ? chyba że to <280 ale w takim razie w jakim celu zacisk dwutłoczkowy
    Choćby do HR-V są 282mm na 23mm :P Chciałem wziąć nawiercane, ale wtedy 5mm luzu w zacisku jest :/ Chyba jedna trzeba będzie zostać przy tarczy pełnej 28mm

  5. #5
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Algali Zobacz posta
    Choćby do HR-V są 282mm na 23mm :P
    Właśnie spr w katalogu i faktycznie. To jest jakieś nieporozumienie. Przy tarczy 262 o grubości 23 -TRW i ATE dostawały u mnie bicia na trzecich światłach i to nie w deszczowy dzień
    Po zmianie na tarcze 25 (z tym że Tekstar akurat się trafił) no i 282 średnicy - problem nie występuje. Wzrosła pojemność cieplna, moim zdaniem jest teraz odpowiednia do masy i silnika.

    Jeszcze dwa inne przypadki znam w budach 5D że różnych producentów tarcza 23mm bicia dostawała.
    HR-V jest około 200kg cięższy od 5D więc spodziewał bym się podobnych przypadłości po ostrym hamowaniu.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Już w Chorwacji tarcze ugotowałem ^^ A śpieszyliśmy się na prom więc lekko nie miały... 282 x 23mm ATE. Ofc umarły Teraz pytanie. Czy w zaciski z jarzmem pod 282mm wejdzie mi tarcza 293mm? Wtedy mam tarczę od Hondy CR-V 293 x 28mm i więcej produktów zastępczych. M.in. Mikoda się znajdzie :P
    Ostatnio edytowane przez Algali ; 03-12-17 o 03:42

  7. #7
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Algali Zobacz posta
    Czy w zaciski z jarzmem pod 282mm wejdzie mi tarcza 293mm?
    Nie wejdzie.
    Ale może podejdzie Ci tarcza od MG ZR o wymiarach 282 grubość 25, rozstaw 100, otwór 64,2 ? Skoro masz obecnie zaciski pod 282 x 23mm to będzie tak samo wyglądało jak w często stosowanym modzie w 5D czyli zacisk od CR-v 1 i właśnie tarcza MG ZR. Problem przy składaniu jest taki że występuje minimalne przesunięcie co powoduje że tarcza nie jest idealnie po środku jarzma. Są dwie szkoły - jedni podkładają podkładki pod jarzmo (blaszki 2mm dorobione), inni dają jarzmo tokarzowi żeby zebrał 2mm zewnętrznego uchwytu klocka od strony tarczy.

    Jak to Cię nie urządza, to zostaje swap wszystkiego pod hebel 300 ale koszty już znacznie większe.

  8. #8
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Tylko, że ja chcę włożyć zaciski dwutłoczkowe z Legend do HR-V. Czyli pozostaje mi do wyboru zwykła tarcza wentylowana, albo ogarnąć jarzma pod 293mm z CR-V III. Może podejdą pod moją zwrotnicę

  9. #9
    Użytkownik Awatar wrobellos
    Dołączył
    Jan 2009
    Auto
    ED9 b18c6, FN2
    Skąd
    Łódź
    Posty
    306

    Domyślnie

    a czemu nie zalozyc zaciskow i tarcz z atr ? i miec wszystko rozwiazane za jednym zamachem ?

  10. #10
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Bo mam już zaciski Legendowe i teraz rzeźbię... :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •