Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Dławienie przy przyspieszaniu

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    6

    Domyślnie

    Po weckendzie tak zrobię, pojadę do mechanika i to sprawdzę. Zauważyłem nowy objaw i chciałem się nim podzielić. To wszystko.

    Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Awatar Jedras
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Andrzej
    Auto
    VTI B20Vtec
    Skąd
    Sokołów Młp
    Posty
    3,280

    Domyślnie

    Cewka właśnie prędzej swoje objawy pokazuje jak jest silnik rozgrzany, także sprawdź je w 1 kolejności

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jedras Zobacz posta
    Cewka właśnie prędzej swoje objawy pokazuje jak jest silnik rozgrzany, także sprawdź je w 1 kolejności

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Dzięki wielkie. Tak zrobię jutro z samego rana. Dobrze mieć jakiś trop. Jeszcze raz dzięki

    Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Awatar Civmann
    Dołączył
    Sep 2015
    Auto
    Civic FK2 Exe...
    Posty
    317

    Domyślnie

    Jak tam, udało się rozwiązać problem ?

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Civmann Zobacz posta
    Jak tam, udało się rozwiązać problem ?
    Witam!
    Udało się rozwiązać problem i musze powiedzieć że jako samouk sam doszedłem do sedna problemu. Mianowicie uszkodzona była jedna z cewek zapłonowych. Będąc ojcem małego dziecka i osobą pracująca na pełen etat zajęło mi to trochę czasu.
    Zacząłem dążyć temat cewek zapłonowych i znalazłem artykuł jak domowym sposobem bez specjalistycznego sprzętu sprawdzić i ewentualnie dojść do tego która jest wadliwa. Trzeba zacząć je zamieniać miejscami i obserwować jak zachowuje się silnik i czy dławienia nie przeniosą się w inne miejsce w stosunku do obrotów. Jest to czasochłonne zajęcie ale można to zrobić samemu. Dlatego tyle to trwało. Na jałowym nie odczuwalne były zmiany w pracy silnika nawet po zamianie cewek. Silnik nie falował . Może dlatego że jest to twin spark. Nie wiem. Po którejś zamianie cewek dławienie przeniosło się w inny moment obrotowy. Zakupiłem nową cewke, wymieniłem i problem zniknął. Także dziękuję za wszelkie porady i wesołych świąt.

    Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •