Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Żywotność sprzęgła

  1. #1
    Użytkownik Awatar Brad
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Waldek
    Auto
    Civic Ep2
    Posty
    340

    Domyślnie Żywotność sprzęgła

    Witam,
    Chciałem się was zapytać jaka jest średnia żywotność sprzęgła w epkach. Przymierzam się do wymiany łożysk w skrzyni bo terkoczą już na 1,2,3 i na luzie również, a po wcisnięciu sprzęgła następuje cisza. Z tego co wyczytałem to klasyczny przypadek zużytych łożysk w skrzyni, natomiast nie widzę żadnych objawów zużytego sprzęgła. Czy przy wymianie łożysk w skrzyni wymienialiście również sprzęgło? i jeśli tak to przy jakich przebiegach? I przy okazji zapytam czy ktoś kupował komplet łożysk do skrzyni z allegro? Cena wydaje się atrakcyjna, komplet 7 łożysk NTN za 400zł http://allegro.pl/komplet-lozysk-skr...938177657.html

    Pacjent Civic Ep2 2005 (przebieg 92 tyś)

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    Kupiłem własnie ten zestaw. Niedługo będę je zmieniał. Do tego planuje też wymienić kpl sprzęgło. Jak już będzie wszystko rozebrane to profilaktycznie wymienię. Auto ma przejechane 135tyś. też nie wyczuwam zbytnio żeby sprzęgło ślizgało. Ale jak ma walnac czy to tarcza czy oporowe za 20k km to lepiej wymienić.

    Jakie sprzęgło? W sklepie polecili mi Valeo za ok. 300 zł

  3. #3
    Użytkownik Awatar Brad
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Waldek
    Auto
    Civic Ep2
    Posty
    340

    Domyślnie

    Panowie zna ktoś jakiegoś magika od skrzyń ktory ogarnie wymiane łożysk na podkarpaciu? W ASO w Rzeszowie za wymiane łożysk krzyknęli 2500zł a jesli do tego sprzęgło to zamknie się w 4000zł.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rm_125 Zobacz posta
    Jakie sprzęgło? W sklepie polecili mi Valeo za ok. 300 zł
    valeo jest całkiem spoko godne polecenia

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam 1.4 90 km 2003 rok, przejechane 222 tyś. Nigdy nie wymieniałem łożysk w skrzyni, tarczy sprzęgła i pomimo tego przebiegu wszystko wydaje się chodzić jak nowe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •