Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Klima w trybie auto - pytanie o ustawienie kierunku nawiewów

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie Klima w trybie auto - pytanie o ustawienie kierunku nawiewów

    Witam,
    mam pytanie: jak u Was klima w trybie "auto" ustawia nawiew przy zadanej temperaturze powyżej 19st? Od jakiegoś czasu zauważyłem, że u mnie cały czas daje "po nogach" co przy dłuższej jeździe jest nie do końca...komfortowe. Dopiero jak ustawię temperaturę na LO albo 16st (co naturalnie teraz nie ma sensu), zaczyna wiać na nogi i na mnie. Oczywiście wiem, że można sobie ręcznie wybrać kierunki z których ma dmuchać powietrze, ale chciałbym wiedzieć czy tryb "auto" działa u mnie OK, czy też znowu elektronika szwankuje?
    Chodzi o szczawia sport 2016, 2-strefowy klimatronik.


    Z góry THX i pzdr - Artur S.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Banehallow
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Wojtas
    Auto
    FK2 Tourer 1.8
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam,

    U mnie jest tak samo, a spowodowane jest to zapewne tym, że ciepłe powietrze z założenia unosi się do góry, więc komputer kieruje nawiew na dół. Dla mnie jest to również uciążliwe, ale funkcja AUTO tak działa i chyba nie ma na to innego sposobu.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Auto
    HC FK2 1.8 Lifesty
    Skąd
    Białystok
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam.
    Możesz ręcznie wybrać kierunki nawiewu a klimatyzacja nadal będzie automatycznie zarządzać temperaturą powietrza. Jest o tym w instrukcji obsługi.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Robert
    Auto
    Civ. 5d IX 1.8 LPG
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    41

    Domyślnie

    U mnie zmienia kierunki nawiewu. Do czasu nagrzania się silnika wieje na przednią szybę. Potem daje na nogi, ale w trasie powyżej 20km zmienia kierunki nawiewu: raz na nogi, raz nogi i twarz, czasami sama twarz.

  5. #5
    Użytkownik Awatar markom13
    Dołączył
    Aug 2007
    Imię
    Marek
    Auto
    Civic Tourer 1.6D
    Skąd
    PL/UK
    Posty
    60

    Domyślnie

    U mnie czesciej wieje na twarz. Sam musze zmieniac ,aby ochlodzic sobie nogi .Powiem szczerze ,ze ten automat mnie strasznie irytuje.W Accordzie 2004 mialem tez klimatronik ,ale jakos dzialal mniej dokuczajaco. Wialo jakos tak wszedzie ,ze nie czulem dyskomfortu z zadnej strony.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Auto
    HC FK2 1.8 Lifesty
    Skąd
    Białystok
    Posty
    13

    Domyślnie

    Na to że klimatronik jak piszesz jest dokuczający, wpływ ma brak możliwości zamykania-regulacji środkowych nawiewów. Tak jak pisałem powyżej możesz sam wybrać kierunki nawiewu i automat nadal będzie utrzymywał temperaturę.

  7. #7
    Użytkownik Awatar markom13
    Dołączył
    Aug 2007
    Imię
    Marek
    Auto
    Civic Tourer 1.6D
    Skąd
    PL/UK
    Posty
    60

    Domyślnie

    Jak manualnie zmienie ustawienie ,aby wialo gora i dol . to automatycznie wylacza sie napis AUTO i czuje ,ze to juz nie to. W calym aucie robi sie zdecydowanie cieplej ,wtedy trzeba obnizac temp,aby w miare przyjemnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •