Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Mini me d16y8

  1. #11
    Użytkownik Awatar wiesko1261
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    wiesław
    Auto
    buggy D16 Turbo 4X
    Skąd
    mazury
    Posty
    1,132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alienek Zobacz posta
    ja obstawiam że nie podejdzie ,chociaż gdzieś czytałem kiedyś że idzie na 2 mocowania przykręcić ale nie wiem czy to tyczyło się z6 czy y8, z elektryki o musisz jeszcze 2 kable pociągnąć z kompa do uruchowmienia VTEC'a ,wykrecic korek miedzy 2 a 3 cylindrem i połączyć sie z czujnikiem ciśnienia oleju .. mam nadzieje że nic nie pokićkałem ;p zreszta jest już temata o MINI-ME ;p
    takie rzeźby :P to z minime na dole d15b2/b7 i w nich tylko były dławiki kanału olejowego między 2-3 cylindrem

    z głowicą od d16z6 aparat tylko z d16z6 (z b7 po strasznej rzeźbie -powiększanie otworów , z trudem na dwie śruby - odradzam )

    ja kiedyś u siebie , po przejściu na OBD1 w D14 - aparat był brany z angielki (P1K) i potem , do minime y8 do d14 , został ten sam
    taki też siedzi w d16w4 , pasuje mocowaniami do wszystkich głowic nowego typu (świece od strony wydechu )

  2. #12
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Co Ty się tak tego aparatu uczepiłeś? U mnie wszystko bangla na aparacie z OBD2... Gdybym przeszedł na OBD1 to jeszcze z wtyczką byłby problem. W HR-V jest 6'cio pinowa jeśli dobrze pamiętam. Ja szukałem aparatu bo mój szwankował, ale za 90 zł (koszt części: uszczelka+łożysko z jdmshop) zrobiłem regena. Podsumowując u mnie pasował aparat z W1 OBD 2, a mam OBD1 przez przejściówkę przy ECU. Koszt mojego kompa z podlaną mapą wynosił 250zł, a ostatnio sprawdzaliśmy diagnozę przez ECU i testowaliśmy ustawienia mapy i po strojeniu dużo się nie zmieni

    Cytat Zamieszczone przez rtgg Zobacz posta
    Czy grubo poleciałem ? No raczej nie ponieważ zbierałem graty dla siebie i wyszło dokładnie 2794,45... Niestety takie są koszta gratów, uszczelek i innych pierdół które trzeba kupić. Mapy też nikt za darmo nie zrobi. A do tego nie doliczyłem jeszcze praktycznie kompletnej regeneracji głowicy która mnie czeka
    U mnie kompletne zrobienie głowicy kosztowało tyle.
    *Kupno gratów w tym głowica D16W5 - dość zajechany wałek i klawiatura :v, kolektor D16Y8, listwa wtryskowa z wtryskiwaczami 240cc i inne pierdółki, których mogę już nie pamiętać - 800zł
    *Wszystkie uszczelki, uszczelniacze, jakie znajdują się w głowicy + UPG OEM części z Haparts ~730zł (śrub głowicy nie liczę to był zakup trochę ponad miarę, ale podwyższona kompresja itp... wolałem się ubezpieczyć
    *Prowadnice wydechowe supertech - 240 zł
    *Regeneracja głowicy: mycie ultradźwiękowe, frez gniazd zaworowych, docieranie zaworów, wprasowanie prowadnic sztuk 8, planowanie płaszczyzny USZCZELEK (wszystkich, tych pod wydech i dolot też) - 700zł
    Czyli wychodzi że można w 2,5k zmieścić się z wyremontowaną głowicą na słupku przy odliczeniu kosztów warsztatu.
    Jak liczyć kasę na montaż, przepustnicę H22, uszczelkę pod nią, nowy custom dolot, i nowy rozrząd to pewnie z 3,5k wyjdzie.
    Wszystko zależy jak trafisz z głowicą. Gładź krzywek i klawiatury bez rozbierania głowicy jest ciężko osiągalna, przynajmniej była dla laika jak ja i skończyło się jak się skończyło :/ ale z drugiej bańki dostałem masę gratów za 8 stówek była tam nawet kompletna w 100% instalacja (niestety angol) z aparatem zapłonowym, przewodami WN no wszystko czego dusza zapragnie :P
    Ostatnio edytowane przez Algali ; 20-11-17 o 20:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •