Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: D16Y8 150KM średnica wydechu

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Starstruck Zobacz posta
    Jeżeli chcesz wejść powyżej 150 KM, to musisz mieć przynajmniej 2,25".
    No jak przecież gdzie w wolnossącym d16 TAKA rynna ?

    Tak serio to przy mocno budowanych n/a to i 2.5 będzie ok. Zresztą bony chyba w swoim projekcie takowy posiada. W mocnych Turbo do dragu jak kto ma wydech po całości puszczony to i 3jka siedzi. Ba nawet w projektach do streetu nie widziałem mniej niż 2.75... A przykładów wiele SF Racing projekt d2b 3' , nyce1s (kilka projektów z ich ręki) 3', section8 (d16) 3', skunk chyba kiedyś chyba demonstrował różne wydechy przy d16 przy czym było dość sporo wyjaśnień na ten temat. Ale oczywiście niee gdzie tam w stanach czy w japoni na tym się nie znają, specjaliści są w polsce tu ma być 1.75 albo 2' bo mugen tak zrobił i **** ! Szkoda że nie wiem gdzie mam wykresy z hamowni (jak jeszcze dostęp miałem), bo było pomierzone na 2' , 2.16, 2.36 , i 2.5 . I tak jak przy 2.5 moment już trochę spadał tak przy niższej średnicy moment był niezmienny lub delikatnie lepszy, ale już górna partia była zdecydowanie lepsza. Może kiedyś uda mi się odnaleźć te wykresy to wkleję tak w ramach "PRAKTYKI" a nie tylko teorii...

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    522

    Domyślnie

    Zjawisko Michael'a Kadenacy. To tyle z mojej strony.

  3. #13
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez i goon Zobacz posta
    A skąd się bierze moment obrotowy w K20A, który wynosi 150~160Nm dostępny od 1000obr/min?
    A są specjaliści co tak optymalizowali moc silnika, że w dole mieli mniej momentu niż stare
    D13B2 na gaźniku w serii. Nie jest to odpowiedź na twoje pytanie.
    Natomiast ja mam pytanie tj. zajrzyj do linku z FD2K20AR i powiedz mi coś o kolektorze
    wydechowym, który tam zastosowano a dokładnie na temat elementu oznaczonego nr 6
    jako "Full-Lenght, straightened dual exhaust pipe". Wszystko ładnie pokazane, ale chcę
    to usłyszeć od Ciebie.
    Panie profesorze, Albert zwykł mawiać: Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz.

    Cytat Zamieszczone przez rtgg Zobacz posta
    Szkoda że nie wiem gdzie mam wykresy z hamowni (jak jeszcze dostęp miałem), bo było pomierzone na 2' , 2.16, 2.36 , i 2.5 . I tak jak przy 2.5 moment już trochę spadał tak przy niższej średnicy moment był niezmienny lub delikatnie lepszy, ale już górna partia była zdecydowanie lepsza. Może kiedyś uda mi się odnaleźć te wykresy to wkleję tak w ramach "PRAKTYKI" a nie tylko teorii...
    To by były jakieś konkretne dane. Hamowaliście dokładnie ten sam setup jedynie wydech zmieniając ?
    Może komuś się rzuciło w oczy takie porównanie i podrzuci link
    Ostatnio edytowane przez Szczur[R] ; 26-11-17 o 10:41

  4. #14
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    Headers are designed for street or race and most street headers are far from optimized. If you look at almost any aftermarket USDM header company, their offerings for the Honda/Acura cars are non-sequential 4-2-1 headers, for most 1.6 civics and maybe even some of the 1.5s up to 2.3 Prelude engines all use 1-5/8'' primaries and 1-3/4" secondaries. Why? I'd say it's not for performance but $. They can buy more tubing of one size and get a better price for it, tooling is less costlky, coating costs are less, etc.
    tutaj cytat z https://mycomputerninja.com/~jon/hondainfo/d-header/

    Cytat Zamieszczone przez rtgg Zobacz posta
    2' bo mugen tak zrobił i ****
    wiesz jako że MUGEN jest częścią HONDY i ma pewnie dostęp już na etapie projektowania to raczej oni więdzą lepiej.. to tak jakbyś stwierdził że AMG, BRABUS albo ABARTH robili coś na czym się nie znają..?

    i goon jak byś był w stanie wytłumaczyć te zjawiska o których pisałeś bo ja z angielskiego noga jestem ;( rozumie ze w fd2r jest zwężka zaraz za kolektorem tak? a ten efekt KADEACY'ego tyczy się w głównej mierze silników 2 suwowych

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    522

    Domyślnie

    Ale i także 4 suwy, i też, tu fragment. : "important in the design of high-performance motorcycle engines."
    W dwururce jest zastosowany patent który poprawia przepływ gazów, minimalizuje straty w oddawanym
    cieple. Wzrasta moc w całym zakresie.

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alienek Zobacz posta
    tutaj cytat z https://mycomputerninja.com/~jon/hondainfo/d-header/
    wiesz jako że MUGEN jest częścią HONDY i ma pewnie dostęp już na etapie projektowania to raczej oni więdzą lepiej.. to tak jakbyś stwierdził że AMG, BRABUS albo ABARTH robili coś na czym się nie znają..?
    ... Czyli jeżeli fabryczne AMG ma powiedzmy 500HP i robisz z tego 1000HP to wszystko zostawiamy seryjne tak ? Pamiętaj że wszystkie te wersje są wypuszczane jak gdyby od "fabrycznych Tunerów" i wszystko jest zakładane optymalnie pod dany setup. A to co już z tego robią zewnętrzne firmy gdzie z serii zostaje tylko buda to jest całkowicie inna bajka. To samo się tyczny nawet głupiej D serii gdzie generalnie zmieniając graty na aftermarketowe wąłki/tłoki bla bla bla zmieniasz całkowicie parametry silnika. Dlaczego liczymy doloty pod dany setup ? Dlaczego stroimy auta ? Jakakolwiek ingerencja w silnik to już nie to co dostajemy od producenta... Uwierz mi że gdyby amg robiło w serii 1k hp to nie dostał byś tego co oferują teraz, tylko dostał byś auto całkowicie przebudowane pod dany setup .

  7. #17
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    rtgg niepotrzebnie sie denerwujesz.. Chodzilo mi oto ze jesli np Mugen do stockowego silnika d serii 1.6 daje 2" to nie robi tego tak lo z pały tylko jest to optymalne rozwiazanie bo oem układ jest denny.. I podalem cytat gdzie pewien Pan dobrze zauwaza ze układ w większości hond od 1.5 do 2.3 l jest budowany z jednakowych przekrojów.. Zreszta nawet układ Mugena jest usredniony dla calej d serii i jak sam zauwazyles powinno sie budować układ wydechowy pod konkretny setup chociaż z tego co kojarze to najważniejszy i tak jest walek i na jego podstawie buduje sie dolot a później bierze jego pojemności i dalej buduje wydech.. Przynajmniej kiedys Pan Grabowski takie informacje udostepnial na swojej stronie a jemu raczej ciężko zrzucić brak wiedzy czy fachowosci



    W sumie nie potrzebnie wyrwalem ten cytat z kontekstu sorry :*
    Ostatnio edytowane przez alienek ; 26-11-17 o 21:13

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Ja od nerwów jestem bardzo daleki . A co do pana G nie wypowiem się bo go po prostu nie znam. Ale swojego czasu internet aż huczał o jego "fachowości"

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    522

    Domyślnie

    Panowie Algali i alienek oraz reszta zainteresowanych tematem kolektora i efektu
    Kadenacy.
    W kolektorze wydechowym montowanym w FD2K20A zastosowano rozwiązanie,
    które dla większości Tunerów będzie absurdalnym i które nie może działać
    i spełniać swej roli. Nic bardziej mylnego. W części nr 6, czyli "podwójna rura",
    zastosowano element który dzieli obie rury wewnątrz na dwie sekcje tj.
    górną i dolną. Czyli rury te posiadają dwie komory. Widać to dokładnie na
    zdjęciu w linku który podałem. Podałem wcześniej powód, dla którego to
    rozwiązanie istnieje.
    Efekt Kadenacy polega na wytworzeniu podciśnienia w cylindrze przez
    bardzo szybki i w odpowiednim okresie wywołany wypływ spalin.
    Wypływ pewnej ilości spalin powoduje napływ świeżego ładunku.
    Czyli efektywne oczyszczanie komory z spalin = redukcja ciśnienia
    nad tłokiem = większy moment obr i moc. Fajnie, nie? A jeszcze
    fajniej w duecie z kompresorem.
    Na koniec dodam, że dolny zakres obr. powinien być jak najmocniejszy,
    bo przy normalnej jeździe nikt nie "szczela z sprzęgła" przy 4tys. obr.
    Taka jazda jest dobra dla dzieci. A żeby dobrze wystartować, jak już
    to trzeba mieć pojecie i wyczucie.

  10. #20
    Użytkownik Awatar Fawor
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    EjK9 + 1.8T
    Skąd
    Tuchola/Poznań
    Posty
    4,371

    Domyślnie

    Na wydechu 2" kolega nie zrobi 150KM na standardowym dla takich mocy zestawie (tym bardziej bez wałka). Potrzebne jest prawilne 2,25 czyli 57zewn, a nawet 2,36 czyli 60zewn nie zaszkodzi jeśli będzie CC2.

    i goon: widze, ze nadal przesadzasz z przekazywaniem na forum wiedzy z poziomu boga..
    Ostatnio edytowane przez Fawor ; 28-11-17 o 15:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •