Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: swap el szyb EJ9

  1. #1
    Użytkownik Awatar kjmuszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Keli
    Auto
    FK2 i PC63
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Posty
    1,612

    Domyślnie swap el szyb EJ9

    Witajcie!
    Chciałbym samodzielnie zamontować el.szybki w mojej EJ9. Moje pytanie brzmi , czy ma ktoś jakiegoś manuala jak, co i gdzie podłączyć ? Znalazłem na forum taka małą instrukcję ale do V gen, myślę że niewiele pewnie się różni , ale może ktoś ma do VIg. jakieś przydatne informacje. Chodzi mi o montaż oryginalnych szyb elektrycznych z innej EJ. Jak by miał ktoś coś pomocnego , byłbym wdzięczny.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    piotr
    Auto
    K24 ac
    Skąd
    rzeszow
    Posty
    1,588

    Domyślnie

    poszukaj na aledrogo ja kupilem wszysko potrzebne do swapa wlasnie na alegro z rozbitej hondy a potrzene sa boczki przelaczniki wiazki drzwi i wiazke kabinowa pasuje wymienic co idzie pod dywanem duzo zabawy ale mam p&p i moze sobie zrobic pozniej centralny zamek i elektryczne lusterka na tych wiazkach jak dobrze trafisz

  3. #3
    Użytkownik Awatar kjmuszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Keli
    Auto
    FK2 i PC63
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Posty
    1,612

    Domyślnie

    Z osprzętem i boczkami problemu nie ma, ja pytałem o manuala gdzie i jak wpiąć a nie gdzie kupić.

  4. #4
    Użytkownik Awatar SorryAleNiChu
    Dołączył
    Nov 2010
    Auto
    EJ9/D14A3
    Skąd
    K-K
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kjmuszek Zobacz posta
    Chodzi mi o montaż oryginalnych szyb elektrycznych z innej EJ.
    Z innej EJ to znaczy że chcesz zrobić swap'a z innego modelu civic'a ? Czy po prostu z innej EJ9 ?

    Cytat Zamieszczone przez kjmuszek Zobacz posta
    Z osprzętem i boczkami problemu nie ma, ja pytałem o manuala gdzie i jak wpiąć a nie gdzie kupić.
    Wnioskuje że już pewnie posiadasz elementy układu. Strzel jakieś foty przełączników (piny i znaki na nim), silnika (też piny, całościowo) no i co tam jeszcze posiadasz. Jeśli dasz sobie rade sam, a potrzebujesz tylko schematu to znajdziesz go TUTAJ[/QUOTE].

  5. #5
    Użytkownik Awatar kjmuszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Keli
    Auto
    FK2 i PC63
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Posty
    1,612

    Domyślnie

    Dokładnie z innej Ej9 , taki schemat posiadam ,chodzi mi głównie o to gdzie wpiąć się dokładnie w skrzynkę bezpieczników i gdzie jest nominalnie umieszczony sterownik szyb

  6. #6
    Użytkownik Awatar SorryAleNiChu
    Dołączył
    Nov 2010
    Auto
    EJ9/D14A3
    Skąd
    K-K
    Posty
    114

    Domyślnie

    Nie wiem jak to będzie wyglądać w praktyce bo to różnie bywa, ale musisz sprawdzić czy masz już jakąś części instalacji czy musisz kłaść wszystko od podstaw. Według schematu wynika że na drodze do zasilania el.szyb jest bezpiecznik nr46 pod maską(sprawdź czy go masz). Jak już to zrobisz to weź miernik, zaglądnij do skrzynki bezpiecznikowej pod deską rozdzielczą (znajdź miejsce mocowania przekaźnika). Ustaw miernik na "pipczenie" i jeden koniec zetknij w miejscu gdzie powinien wchodzić styk NO przekaźnika, a drugi koniec zetknij w miejscu gdzie powinien być bezpiecznik nr46 pod maską.(Jak posiadasz oryginalny przekaźnik to możesz zobaczyć gdzie ma wchodzić nóżka styku NO. W skrzynce pod maską zetknij raz do jednego, a raz do drugiego styku bezpiecznika. UWAGA !!! W jednym ze styków bezpiecznika będziesz miał napięcie z akumulatora i możesz spalić miernik więc odłącz klemy od akumulatora i odczekaj chwile.) Jak będzie "pipczało" to znaczy że masz pociągnięty przewód jeśli nie to będziesz musiał go ciągnąć do miejsca mocowania przekaźnika. Resztę ci napisze jak już sprawdzisz.

    KLIK


    PS: Sterownik szyb el. masz w przełączniku kierowcy.


    EDIT: Zaznaczyłem ci o co mi chodziło, jak to zrobisz walnij jeszcze 2 kolejne pomiary w zaznaczonych miejscach lub olej je i podłącz cewkę przekaźnika do zasilania po włożeniu kluczyka (wg.schematu masz po zapłonie). Tzn. będziesz mógł otwierać/zamykać szyby nie przekręcając kluczyka.

    SCHEMAT
    Ostatnio edytowane przez SorryAleNiChu ; 27-12-11 o 13:59

  7. #7
    Użytkownik Awatar kjmuszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Keli
    Auto
    FK2 i PC63
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Posty
    1,612

    Domyślnie

    Ok o coś takiego mi chodziło , wezmę się za to na dniach

  8. #8

    Domyślnie

    Ustaw miernik na "pipczenie"
    Jak już to ciągłość obwodu.

  9. #9
    Użytkownik Awatar SorryAleNiChu
    Dołączył
    Nov 2010
    Auto
    EJ9/D14A3
    Skąd
    K-K
    Posty
    114

    Domyślnie

    Z tego co wyczytałem na forum z poradnika to jego autor już posiadał część wiązki w samochodzie mimo że el.szyb nie miał. Uzupełnij brakujące bezpieczniki nr.46(40A)(pod maską), nr10(20A), nr11(20A)(pod deską) i wepnij przekaźnik na swoje miejsce. Z skrzynki bezpiecznikowej pod deską znajdź zielono czarny i niebiesko czarny przewód. Polutuj je z wiązką która ma iść do przełącznika kierowcy(jeśli nie posiadasz tej wiązki to cyknij fote kostki w przełączniku,a ja ci napisze jak sprawdzić które to piny). Czarne przewody z kostek walnij w odpowiednie miejsce do masy i zepnij ze sobą złączki do silnika. Zielono czarny z skrzynki bezpiecznikowej ma również iść do drzwi pasażera więc podepnij się do niego wiązką z przełącznika pasażera. Niebiesko żółty i niebiesko pomarańczowy z przełącznika kierowcy wepnij do wiązki pasażera. Zepnij ze sobą wiązkę z przełącznika do wiązki silnika pasażera.

    Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem. Jak nie będziesz coś wiedział to pisz.

    Cytat Zamieszczone przez Easy Zobacz posta
    Jak już to ciągłość obwodu.
    Podaruje ci tą odpowiedź bo pisałeś to pewnie na kacu.

  10. #10
    Użytkownik Awatar shrekinho90
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Paweł
    Auto
    Bogaty Może Wszyst
    Skąd
    Poznań City
    Posty
    67

    Domyślnie

    Nie chce zakładać nowego tematu bo to drobnostka ale potrzebowałbym kolejność przewodów które są we wtyczce wchodzącej do przełącznika szyby pasażera, na schemacie są numerki ale nie wiem czy to one określają kolejność a jeśli tak to od której strony licząc? Najlepiej zdjęcie by rozwiązało sprawę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •