Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: D13B2 Wiązka elektryczna pożar. pomocy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Auto
    Civic eg3 1.3
    Posty
    30

    Domyślnie D13B2 Wiązka elektryczna pożar. pomocy

    Witam mam problem wczoraj mialem drobny pożar w mojej hondzie . spaliło 1 przewód całkowicie a na reszcie stopiła sie izolacja, w wiązke elektrycznej która idzie od puszki podcisnień gdzieś do samochodu., zapomnialem odczepić te wszystkie urządzenia które sa w skrzynce od wiazki i gdzieś dotkneło akumulatora. mam pytanie wie ktoś może do czego idzie ta wiązka i gdzie tego szukać. żeby ją odpiąć ? bo spalilo sie to prawdopodobnie do konca wiazki, i teraz wolę auta nie uruchamiać zeby sie nie spaliło coś totalnie.

  2. #2
    Użytkownik Awatar delek
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    HHH
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    691

    Domyślnie

    Piszesz bardzo haotycznie, może zredaguj post od nowa, na spokojnie. Cała lub prawie cała wiązka puszki będzie podłączona do ECM (ECU, komputer. Jak zwał tak zwał) w nogach pasażera. Jeśli w ogóle odpali i nie zgaśnie po nagrzaniu i wyłączeniu się ssania, to Teoretycznie auto powinno jeździć po odłączeniu ECM (popraw mnie ktoś ????). Na pewno nie będzie się otwierać druga przepustnica. Niestety nie pamiętam, skąd bierze zasilanie elektronika aparatu zapłonowego (aparat potrzebuje 12V do działania).

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Auto
    Civic eg3 1.3
    Posty
    30

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedź. szukałem gdzie ten komputer jest. i w nogach pasażera nic nie ma. i tak komputer zbędny bo mam kolektor od d15z6 + blos. też bym chcial wiedzieć skad aparat bierze zasilanie.jak znajde ten komputer to go usunę wraz z tą wiązka.

  4. #4
    Użytkownik Awatar delek
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    HHH
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    691

    Domyślnie

    Jest na pewno, w standardowym miejscu, pod wykładziną


    Jednak nie będzie iskry po odłączeniu ecu - niebieski przewód zasilający aparat jest podłączony do ecu. Jeśli wiązka ecu jest w całości podłączona jednym wtykiem (nie pamiętam), to będziesz musiał podać zasilanie aparatu po stacyjce, a jeśli wtyków jest kilka to może da się odłączyć samą puszkę ale po takim zwarciu mpże ecu jest już o tak uszkodzone.
    Ostatnio edytowane przez delek ; 12-11-17 o 11:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •