Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem z kontrolkami: EPS+wspomaganie+kontrola ciśnienia

  1. #1
    Użytkownik Awatar Marcin_
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    FK2 1.8
    Skąd
    PZ
    Posty
    93

    Domyślnie Problem z kontrolkami: EPS+wspomaganie+kontrola ciśnienia

    Cześć,

    Chciałbym w tym wątku powrócić do tematu błędu, który przytrafił mi się już po raz drugi.
    Od początku. Przed samym wysypem kontrolek na liczniku auto w czasie jednostajnej jazdy zaczyna tracić moc, zupełnie jakby ktoś je szarpnął do tyłu. Nie zauważyłem zależności między prędkością a pojawieniem się problemów - czasem przy 2,5 tys obrotów a czasem przy 4 tys.
    W dalszym etapie zapalają się zawsze 3 te same kontrolki: EPS, kontrola ciśnienia w kołach oraz wspomaganie kierownicy (ta przeważnie z opóźnieniem). Kontrolkom towarzyszą stosowne komunikaty na iMID'zie "Check System". To co jeszcze zauważyłem to komunikat o otwartej klapie bagażnika przy puszczaniu hamulca oraz jarzenie się tylnych Ledów po zamknięciu auta z pilota przez kilkanaście sekund, Ledy jarzą się także po naciśnięciu przycisku klapy bagażnika.

    Problem pojawił się u mnie po raz pierwszy jakieś 2 lata temu i sam znikł. Tym razem chciałbym znaleźć przyczynę problemu.
    Sprawdzone:
    - bezpieczniki (pod maską i w kabinie)
    - wiązka w tylnej klapie
    - ładowanie alternatora (14,4V)
    - akumulator (na postoju 12,5V, w czasie pracy 14,,4 V)

    Auto po zapaleniu się kontrolek jedzie normalnie, normalnie przyspiesza, ale nie działa kontrola trakcji.
    Poniżej krótki filmik.
    https://youtu.be/Qeallve2d0k
    Będę wdzięczny za pomoc w naprowadzeniu mnie na przyczynę błędu.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar gienio
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    civic X 1,5 sport
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    220

    Domyślnie

    Miałem identyczny problem i przyczyną było przetarcie jakiegoś kabelka w tylnej klapie ale piszesz że sprawdziłeś. Mi problem ogarnęli w aso za 240 zł.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Marcin_
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    FK2 1.8
    Skąd
    PZ
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gienio Zobacz posta
    Miałem identyczny problem i przyczyną było przetarcie jakiegoś kabelka w tylnej klapie ale piszesz że sprawdziłeś. Mi problem ogarnęli w aso za 240 zł.
    Masz rację z tą wiązką, poruszałem i ledy raz jarzą się mocniej a raz słabiej. Czy jesteś w stanie określić który fragment wiązki uszkodził się u Ciebie? Ten w przelotce między budą, a klapą czy w innym miejscu?

  4. #4
    Użytkownik Awatar gienio
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    civic X 1,5 sport
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    220

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie było uszkodzenie . Oddałem auto jak najszybciej do aso na naprawę .Bałem się żeby zwarcie w instalacji nie narobiło szkód w samochodzie .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •