Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z przekaźników czy czymś innym? Pomocy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Jakub
    Auto
    EK 3 D15Z6
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    4

    Domyślnie Problem z przekaźnikiem czy czymś innym? Pomocy

    Witam. Mam Hondę Civic VI gen w sedanie silnik D15Z6. Mój problem polega na tym, że po przekreceniu kluczyka na zapłon nie ma żadnych kontrolek, silnik kręci. Wiem, że takie są objawy przekaźnika pompy paliwa, ale po podrzuceniu mojego do innej Hondy ona działa bez zarzutów, więc to nie jest problem z samym przekaźnikiem. Gdy poruszam czymś metalowym po stykach przekaźnika, kontrolki magicznie się pokazują. Do tej pory ten sposób działał na jakiś czas, ale ostatnio nie chce zadziałać. Miał ktoś podobny Problem? Gdzie szukać przyczyny? Nigdzie nie znalazłem na forum podobnego przypadku. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Awatar spoon83
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ9 D14A3
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zwolin Zobacz posta
    Gdy poruszam czymś metalowym po stykach przekaźnika.
    Czym metalowym i po jakim przekaźniku?. Do sprawdzenia po kolei począwszy od kabli i bezpieczników pod maską a skończywszy na kablach, bezpiecznikach, przekaxnikach po deską. Może przepalony któryś kabel albo masa, kostka od stacyjki. Może masz jakieś niestandardowe zabezpieczenie odcinające prądy( ja tak miałem w swojej: magiczny wyłącznik i 2 przekaźniki na kablu od stacyjki - kontrolki martwe na desce a rozrusznikiem można było kręcić do woli hehe).
    Ostatnio edytowane przez spoon83 ; 22-10-17 o 19:27 Powód: ..

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Jakub
    Auto
    EK 3 D15Z6
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ruszam np. metalowym kluczem po stykach przekaźnika pompy paliwa. Bezpieczniki i kable pod maską są ok, będę próbował wyciąć alarm, może to jego wina. Żadnego magicznego wyłącznika nie namierzyłem

  4. #4
    Użytkownik Awatar kkucharek2
    Dołączył
    Dec 2015
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    Em2 k24a2
    Skąd
    Płock
    Posty
    104

    Domyślnie

    Jeśli posiadasz imo to jeśli nie będzie miał masy to też możesz kręcić do woli sprawdź masę skoro słyszałeś czym metalowym po przekaźnikach i nagle się pojawiały to najbardziej prawdopodobne jest to że nie masz masy

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Zerknij na masę koło termostatu .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •