Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Głośniki na przód... nowe Blaupunkt czy stare ale jare JBL?

  1. #1
    Użytkownik Awatar CzarnyElo
    Dołączył
    Feb 2017
    Auto
    HC VI EK1 HB D16Y5
    Posty
    90

    Question Głośniki na przód... nowe Blaupunkt czy stare ale jare JBL?

    Cześć,

    zastanawiam się nad zakupem głośników na przód w okolicach 100zł. Na tył mam z poprzedniego samochodu 6x9 JBL GTO 926e i pamiętam, że robiły w Corsie B nieziemską robotę zamontowane w tylnej półce... Na przód szukam i w sobotę chcę całość zamontować. Radio standardowe 4x50W bez wzmacniacza i tuby. Nie jestem audiofilem, ma być głośno i fajnie

    Zastanawiam się, czy nie zrobić nagłośnienia pełnego na JBL GTO z dawnych lat, które naprawdę dawały rady np. na przód dokupić te:
    http://allegro.pl/glosniki-samochodo...953570101.html
    Czy lepiej kupić nowe z gwarancją, polecane na forum Civiców:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=5918143502

    Co polecacie z tej dwójki? A może coś innego? Kusi mnie ten stary dobry JBL...

    Czy przy tych głośnikach będę musiał coś kombinować z boczkiem, z mocowaniem, oryginalna maskownica normalnie zakryje? Chciałbym kupić głośniki, które zamontuję bez żadnych przeróbek... JBL są rzekomo 160cm, jak napisał sprzedający, więc powinny wejść, ale na zdjęciach widzę 6 1/2" ? Poradźcie coś koledzy, bo zapewne każdy z Was to przerabiał przez słabe fabryczne głośniki, których nie da się słuchać

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    ja w HR-V mam oem głośniki Pioneera i są całkie całkiem blaupunkty olej na start bo od nich jest tylko jedna słuszna seria czyli vrx.. reszta to szmelc.. a z JBL to seria GTI reszta to szmelc ;p za 100zł co nie kupisz to bedzie i tak to samo ;p

  3. #3
    Użytkownik Awatar SkylineGTR
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Sebastian
    Auto
    MB3
    Skąd
    CBY
    Posty
    395

    Domyślnie

    Nie warto inwestować w głośniki 2-drożne, najlepiej zainwestować w zestaw odseparowany - czyli "gwizdki"(głośniki wysokotonowe) gdzieś bliżej głowy(np trójkąty lusterek - najprostsza opcja) oraz głośnik średnio/niskotonowy w oem miejscu. Jest to potwierdzone przez wiele, wiele osób, także na pewno jest to coś na co warto zwrócić uwagę. Jeśli pomyślimy nad charakterystyką fali 100Hz oraz 15000Hz zrozumiemy o co chodzi Kolejna sprawa: do głośników inne niż fabryczne przydały by się dystanse z mdf, bo do osłon OEM nie wszystko wpasujemy. Dalej trzeba by osłonić głośniki przed wodą która wpada do drzwi - zrobić jakieś "daszki" aby nowych głośników nie zmarnować(Oem osłona ma z góry ochronę na wodę). Także warto odłożyć troszkę więcej i zrobić to raz a porządnie i na lata

    I nie jest to jakiś hejt z mojej strony, po prostu sam kilka lat temu kupiłem tanie głośniki do Opla, które miały fajnie grać, a ostatecznie grały dużo gorzej niż OEM blaupunkty z 92 roku i 120zł wyrzuciłem w błoto. Forum jest po to aby pomagać, no i ja chcę Ci pomóc, abyś za jakiś czas nie stwierdził, że zrobiłeś błąd i lepiej było poczekać dwa miesiące, a zrobić to konkretnie

    Głośniki odseparowane(wiele osób poleca Hertz/Helix - sam nie próbowałem) to wydatek minimum około 250zł za nowe. Do tego dystanse mdf około 40zł.
    Także za 300zł możemy już mieć coś co nam długo będzie grało i w miarę przyjemnie.

    Oczywiście aby zrobić to w pełni poprawnie trzeba by wygłuszyć drzwi, ale to już inna sprawa, sam mówiłeś, że nie jesteś audiofilem.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Imię
    Dawid
    Auto
    Honda Civic EJ6
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    139

    Domyślnie

    Ja mam w swoim Helix dark blue 16cm. Osobno są właśnie tweetery i przyznam, że grają bardzo dobrze

  5. #5
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SkylineGTR Zobacz posta
    Nie warto inwestować w głośniki 2-drożne, najlepiej zainwestować w zestaw odseparowany - czyli "gwizdki"(głośniki wysokotonowe) gdzieś bliżej głowy(np trójkąty lusterek - najprostsza opcja) oraz głośnik średnio/niskotonowy w oem miejscu. Jest to potwierdzone przez wiele, wiele osób, także na pewno jest to coś na co warto zwrócić uwagę. Jeśli pomyślimy nad charakterystyką fali 100Hz oraz 15000Hz zrozumiemy o co chodzi Kolejna sprawa: do głośników inne niż fabryczne przydały by się dystanse z mdf, bo do osłon OEM nie wszystko wpasujemy. Dalej trzeba by osłonić głośniki przed wodą która wpada do drzwi - zrobić jakieś "daszki" aby nowych głośników nie zmarnować(Oem osłona ma z góry ochronę na wodę). Także warto odłożyć troszkę więcej i zrobić to raz a porządnie i na lata
    Potwierdzam - przerabiałem ten temat: dwudrożne pionki -> Hertz z oddzielnym tweeterem -> JBL.
    Szkoda kasy na krok 1 i 2 gdybym miał to robić ponownie. To co wydaje się tańsze wychodzi droższe.
    Jak sobie strzelisz taki zestaw, koniecznie tweetery ze zwrotnicami 2 rzędu.

  6. #6
    Użytkownik Awatar CzarnyElo
    Dołączył
    Feb 2017
    Auto
    HC VI EK1 HB D16Y5
    Posty
    90

    Domyślnie

    Nie jestem audiofilem i niestety nie mam czasu bawić się 2-3 dni w montaż głośników, kombinacje z ich wpasowaniem, dorabianiem gwizdków itp... Niestety te JBL z podanej aukcji przyszły uszkodzone... Szukam nadal. Przy okazji je przymierzyłem i średnica oraz głębokość za duża - kombinacje... :/ Czy znacie może jakieś konkretne modele głośników niefabrycznych, ale markowe i dobre w wymiarze 158-160mm, które pasowałyby plug&play? Mogą być jakieś stare modele z lat 2000-2010, ale markowe i najlepiej topowe wersje...? Jaka firma w ogóle produkuje głośniki 160mm? Dlaczego producenci nie montują standardowych 165mm, tylko później wychodzą kombinacje :/ ... Zastanawiam się jeszcze nad głośnikami JBL GTO526e 130mm, czy potraficie mi powiedzieć, czy 130mm zamontuję odpowiednio bez większych przeróbek? Czy będę potrzebował ramki/dystansa na boczek, żeby je zamontować?

  7. #7
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    I tak potrzebujesz dystansów, nie zamontujesz żadnego innego głośnika niż seryjne w dziurę w drzwiach.
    Lepiej brać większe. Co do głębokości to dystanse Ci nieco zmniejszą głębokość osadzenia i większość 165 Ci się zmieści na styk do opuszczonej szyby.
    Cytat Zamieszczone przez CzarnyElo Zobacz posta
    Nie jestem audiofilem i niestety nie mam czasu bawić się 2-3 dni w montaż głośników, kombinacje z ich wpasowaniem, dorabianiem gwizdków itp...
    to zostań na serii

  8. #8
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    topowe wersje w niedużych pieniądzach?? <- nie ma takiej opcji dam Ci przykład są takie głośniki fismy DLS model R6a nowe kosztowały 799zł były produkowane z 10lat temu i aktualnie kipisz je za bagatela 500zł jak masz szczęście to za 400 ale takie oferty to żadkość.. więc nie łudź się ;(
    to tak jeśli szkuasz dobrych głośników to np: AMA BL160 + tweetery z MINI poczytaj o tych głośniczkach
    HELIX seria DB a najlepiej HSK -> poczytaj
    POWER BASS S6-c
    MOREL np TEMPO
    DLS - ale tu raczej woty powyżej 300 za używki
    FOCAL np k2
    z tańszych rzeczy
    PHONOCAR Y line -> nie prdukowane zastąpione modelem TD line
    DIORA GDS1607
    GMS 1968 - Chiński MOrel Tempo

    to były przykłady dobrych głośników

    a teraz będą buczydła
    blaupunkty
    jbl

    zresztą wyżej już koledzy napisali żeby przy okacji wymienić dystans.. pozatym nie pakuj głośników do tyłu ani tym bardziej 6/9 w półke tylko za te pieniadze kup porządny zestaw na przód a jak Ci się nie chce to daj zarobić komuś niech Ci to ogarnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •