Honda PLAZA
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Głośniki na przód... nowe Blaupunkt czy stare ale jare JBL?

Użytkownik Awatar CzarnyElo
    Auto
    HC VI HB d16y5+cvt

Question Głośniki na przód... nowe Blaupunkt czy stare ale jare JBL?

Cześć,

zastanawiam się nad zakupem głośników na przód w okolicach 100zł. Na tył mam z poprzedniego samochodu 6x9 JBL GTO 926e i pamiętam, że robiły w Corsie B nieziemską robotę zamontowane w tylnej półce... Na przód szukam i w sobotę chcę całość zamontować. Radio standardowe 4x50W bez wzmacniacza i tuby. Nie jestem audiofilem, ma być głośno i fajnie

Zastanawiam się, czy nie zrobić nagłośnienia pełnego na JBL GTO z dawnych lat, które naprawdę dawały rady np. na przód dokupić te:
    http://allegro.pl/glosniki-samochodo...953570101.html
    Czy lepiej kupić nowe z gwarancją, polecane na forum Civiców:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=5918143502

Co polecacie z tej dwójki? A może coś innego? Kusi mnie ten stary dobry JBL...

Czy przy tych głośnikach będę musiał coś kombinować z boczkiem, z mocowaniem, oryginalna maskownica normalnie zakryje? Chciałbym kupić głośniki, które zamontuję bez żadnych przeróbek... JBL są rzekomo 160cm, jak napisał sprzedający, więc powinny wejść, ale na zdjęciach widzę 6 1/2" ? Poradźcie coś koledzy, bo zapewne każdy z Was to przerabiał przez słabe fabryczne głośniki, których nie da się słuchać

Pozdrawiam!

Użytkownik Awatar alienek
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3

Domyślnie

ja w HR-V mam oem głośniki Pioneera i są całkie całkiem blaupunkty olej na start bo od nich jest tylko jedna słuszna seria czyli vrx.. reszta to szmelc.. a z JBL to seria GTI reszta to szmelc ;p za 100zł co nie kupisz to bedzie i tak to samo ;p

Użytkownik Awatar SkylineGTR
    Imię
    Sebastian
    Auto
    MB3

Domyślnie

Nie warto inwestować w głośniki 2-drożne, najlepiej zainwestować w zestaw odseparowany - czyli "gwizdki"(głośniki wysokotonowe) gdzieś bliżej głowy(np trójkąty lusterek - najprostsza opcja) oraz głośnik średnio/niskotonowy w oem miejscu. Jest to potwierdzone przez wiele, wiele osób, także na pewno jest to coś na co warto zwrócić uwagę. Jeśli pomyślimy nad charakterystyką fali 100Hz oraz 15000Hz zrozumiemy o co chodzi Kolejna sprawa: do głośników inne niż fabryczne przydały by się dystanse z mdf, bo do osłon OEM nie wszystko wpasujemy. Dalej trzeba by osłonić głośniki przed wodą która wpada do drzwi - zrobić jakieś "daszki" aby nowych głośników nie zmarnować(Oem osłona ma z góry ochronę na wodę). Także warto odłożyć troszkę więcej i zrobić to raz a porządnie i na lata

I nie jest to jakiś hejt z mojej strony, po prostu sam kilka lat temu kupiłem tanie głośniki do Opla, które miały fajnie grać, a ostatecznie grały dużo gorzej niż OEM blaupunkty z 92 roku i 120zł wyrzuciłem w błoto. Forum jest po to aby pomagać, no i ja chcę Ci pomóc, abyś za jakiś czas nie stwierdził, że zrobiłeś błąd i lepiej było poczekać dwa miesiące, a zrobić to konkretnie

Głośniki odseparowane(wiele osób poleca Hertz/Helix - sam nie próbowałem) to wydatek minimum około 250zł za nowe. Do tego dystanse mdf około 40zł.
    Także za 300zł możemy już mieć coś co nam długo będzie grało i w miarę przyjemnie.

Oczywiście aby zrobić to w pełni poprawnie trzeba by wygłuszyć drzwi, ale to już inna sprawa, sam mówiłeś, że nie jesteś audiofilem.

Użytkownik
    Imię
    Dawid
    Auto
    Civic

Domyślnie

Ja mam w swoim Helix dark blue 16cm. Osobno są właśnie tweetery i przyznam, że grają bardzo dobrze

Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez SkylineGTR Zobacz posta
    Nie warto inwestować w głośniki 2-drożne, najlepiej zainwestować w zestaw odseparowany - czyli "gwizdki"(głośniki wysokotonowe) gdzieś bliżej głowy(np trójkąty lusterek - najprostsza opcja) oraz głośnik średnio/niskotonowy w oem miejscu. Jest to potwierdzone przez wiele, wiele osób, także na pewno jest to coś na co warto zwrócić uwagę. Jeśli pomyślimy nad charakterystyką fali 100Hz oraz 15000Hz zrozumiemy o co chodzi Kolejna sprawa: do głośników inne niż fabryczne przydały by się dystanse z mdf, bo do osłon OEM nie wszystko wpasujemy. Dalej trzeba by osłonić głośniki przed wodą która wpada do drzwi - zrobić jakieś "daszki" aby nowych głośników nie zmarnować(Oem osłona ma z góry ochronę na wodę). Także warto odłożyć troszkę więcej i zrobić to raz a porządnie i na lata
    Potwierdzam - przerabiałem ten temat: dwudrożne pionki -> Hertz z oddzielnym tweeterem -> JBL.
    Szkoda kasy na krok 1 i 2 gdybym miał to robić ponownie. To co wydaje się tańsze wychodzi droższe.
    Jak sobie strzelisz taki zestaw, koniecznie tweetery ze zwrotnicami 2 rzędu.

Uprawnienia umieszczania postów