Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zanykanie szyby w trybie auto - informacja

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie Zanykanie szyby w trybie auto - informacja

    Witam,
    informacyjnie - może się komuś przyda: od jakiegoś czasu nie działał mi tryb "auto" zamykający szybę od strony kierowcy. Otwieranie funkcjonowało bez zarzutu, ale żeby zamknąć okno - trzeba było cały czas trzymać przycisk. Co ciekawe - rzadko ale jednak zdarzały się sytuacje, kiedy szybę dało się zasunąć "jednym pociągnięciem" przełącznika, i nie miało przy tym znaczenia jak bardzo była uchylona.
    Okazało się, że winny jest przełącznik w drzwiach kierowcy, który.... zamókł. W ASO stwierdzili, że najprawdopodobniej np. w trakcie deszczu uchyliłem szybę, i musiało spaść na niego kilka kropel wody. Podobno mój egzemplarz (Sport 2016) nie był pierwszym z tego typu problemem, a winne jest niedostateczne zabezpieczenie zestawu przełączników przed zawilgoceniem. W tej sytuacji żadne kalibracje czujnika położenia szyby nie pomogą, a jedynie wymiana całego zestawu (u mnie na szczęście w ramach gwarancji).

    p.s. Rzeczywiście, zdarzyło mi się kilka razy odsunąć szybę w czasie deszczu i widziałem, jak parę kropel poleciało na drzwi od środka i pewnie też na przełączniki. Wiele razy miałem tego typu sytuację w UFO i nigdy nie było żadnych problemów, a tu taki zonk w teoretycznie lepiej dopracowanej wersji...

    Pzdr - Artur

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Robert
    Auto
    Civ. 5d IX 1.8 LPG
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    41

    Domyślnie

    A nie wiesz, czy można ten tryb "auto" wyłączyć, denerwuje mnie. Wolę żeby szyba uchylała się lub zamykała dopuki trzymam przycisk, a jak go puszczę, to, żeby szyba też się zatrzymała.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    Przecież ten przełącznik jest dwupozycyjny: ciągniesz lub naciskasz lekko - szyba zamyka się lub uchyla dopóki trzymasz przycisk, naciśniesz lub pociągniesz mocniej - działa w trybie auto...

    Pzdr - Artur

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Robert
    Auto
    Civ. 5d IX 1.8 LPG
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    41

    Domyślnie

    U mnie nie zauważyłem, albo granica pomiędzy I, a II pozycją jest bardzo delikatna. U mnie działa tak, że jak dosłownie "kliknę" to szyba drgnie o jakiś 1cm, a jak przytrzymam dłużej, to leci do końca. Zatrzymać ją mogę jedynie ruchem przełącznika w drugą stronę. Ale zwykle jest tak, że już przeleciała pozycję, w której chciałem ją zatrzymać i zabawa zaczyna się od nowa, tylko, że w drugą stronę. Jest to strasznie wkurzające.

  5. #5
    Użytkownik Awatar markom13
    Dołączył
    Aug 2007
    Imię
    Marek
    Auto
    Civic Tourer 1.6D
    Skąd
    PL/UK
    Posty
    60

    Domyślnie

    Sprawdz przelacznik, u mnie dziala wszystko perfekcyjnie. Switch jest zdecydowanie 2pozycyjny. (jesli mozna to tak nazwac)

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Auto
    HC FK2 1.8 Lifesty
    Skąd
    Białystok
    Posty
    13

    Domyślnie

    Trochę z innej beczki ale podłączę się pod temat
    U mnie w wersji Lifestyle, po jakim czasie zabawy z opuszczaniem wszystkich szyb z pilota tzw. funkcja przewietrzania auta, doszło do tego że szyba w tylnych prawych drzwiach domykała się po czym cofała się o 1/3. Działo się to zarówno przy zamykaniu jej przyciskami jak też podczas składania lusterek z pilota.
    Adaptacja szyb pomagała ale tylko na jedno zamknięcie samochodu, po tym znowu jakby auto "traciło pamięć" i przy powtórnym zamknięciu szyba znów się otwierała.
    Smarowałem też prowadnice szyby, bo ktoś pisał że może jest duży opór i dlatego szyba odjeżdża.
    Ktoś pisał też żeby sprawdzić czy szyba się rusza bo może poluzowała się w mocowaniu i porusza się krzywo. Obie tylne szyby gdy są częściowo otwarte mają luz w prowadnicach jeśli się je chwyci palcami i próbuje ruszać na boki, czyli to nie to.
    Niestety jedynym wyjściem okazała się wizyta w serwisie Hondy i podłączenie do komputera (koszt 200 zł). Oto typ i opis błędu:
    B1142 - UTRATA KOMUNIKACJI GŁÓWNEGO PRZEŁĄCZNIKA ELEKTRYCZNEGO STEROWANIA SZYBAMI Z PRZEŁĄCZNIKIEM ELEKTRYCZNEGO STEROWANIA SZYBĄ PASAŻERA Z PRZODU (przerwa na linii UART)
    Elektryk sugerował że prawdopodobną przyczyną mógł być niedoładowany akumulator podczas mojej zabawy ze zdalnym otwieraniem szyb.
    Ostatnio edytowane przez piternevada ; 11-07-18 o 21:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •