Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Migająca kontrolka oleju - D17A8

  1. #1
    Użytkownik Awatar Kaszubak
    Dołączył
    Dec 2015
    Imię
    Patryk
    Skąd
    KCH
    Posty
    300

    Domyślnie Migająca kontrolka oleju - D17A8

    Cześć,
    Od jakiegoś niedługiego czasu mam mały problem z moim D17. Otóż jak auto jest zimne (po nocy/długim postoju), odpalam silnik i kontrolka prawidłowo gaśnie i zaraz po zgaśnięciu mignie raz albo dwa w bardzo krótkich odstępach czasowych. Jest to moment wtedy gdy silnik 'chwyci' i się stabilizują obroty. Dzieje się tak tylko na zimnym silniku. Jak jest ciepły to wszystko jest ok. Zbliża mi się teraz wymiana oleju. Aktualnie zalany jest MOTUL 8100 X-cess 5W40 oraz OEM Honda filtr. I wymianę też planuję na taki.
    Myślałem, że smok się przytkał. Jest taka możliwość? Posiada on sitko ? Czy tylko dziura jest. Druga myśl to kończące się panewki.
    Chciałbym dodać, że wiem jakie są D17stki więc o silnik staram się dbać szczególnie (dopóki nie osiągnie temperatury nie przekraczać 3tyś obrotów i ogólnie starać się nie pałować )
    Jak nie zapomnę to rano nagram jak to wygląda

    //Czy z fabrycznego czujnika ciśnienia oleju poprzez urządzenie VGATE ELM... mogę pobrać wartości ciśnienia oleju ?
    Ostatnio edytowane przez Kaszubak ; 04-09-17 o 23:40

  2. #2
    Użytkownik Awatar kurak91
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Rafał/kurzej :)
    Auto
    EM2 D17A9 black (;
    Skąd
    kosów lac/siedlc
    Posty
    2,091

    Domyślnie

    Ja u SB wymieniłem ta pompka czy jak to tam się nazywa oleju bo słabo już dawała ale czy takie objawy miał nie pamiętam i MW jaki przebieg był napewno plus 15 0

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •