Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: pytanie o serwis ASO

  1. #11
    Użytkownik Awatar andkas
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Andrzej
    Auto
    FN2/FK2R
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcel13 Zobacz posta
    A ja nie rozumiem....... jeśli Wyszomirski jest jednym z lepszych serwisów Hondy w Warszawie to dlaczego nie zrobią normalnie dodatkowo serwisu mechanicznego w Warszawie i wtedy by mogli zamieścić taką informację na stronie internetowej........ a tak funkcjonują jako serwis mechaniczny z Siedlec.... i jeszcze jedno są autoryzowanym serwisem mechanicznym ale w Siedlcach. Na logikę jeśli mam serwis mechaniczny w jednej lokalizacji w danym mieście to oczywiście mogę mieć też serwis ten sam w innym mieście ale np. jako Filia i to jest logiczne i wtedy na stronie można zamieścić taką informację.... a tak na oficjalnych stronach Hondy autoryzowane serwisy są wskazane i Wyszomirski oficjalnie ma serwis mechaniczny w Siedlcach i kropka.... a jeśli coś robią w innym mieście- innej lokalizacji to nie do końca jest to tak poprawne. To tak jak bym miał zgodę na prowadzenie autoryzowanego markowego sklepu w Siedlcach a dodatkowo bym sobie otworzył takiej samej marki sklep w innym mieście bez zgody marki. Jeszcze raz podkreślę na stronie Hondy nie ma informacji,że autoryzowany serwis mechaniczny Wyszomirski ma w Warszawie.
    To rób w Plazie, życzę powodzenia.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zrobiłem serwis w Honda Aries na Arkuszowej w Warszawie i jestem bardzo zadowolony. Serwis wykonany na moich oczach. Mogłem pijąc kawę oglądać przez szybę jak jest wykonywany serwis.
    Wszystko było konsultowane ze mną na bieżąco.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    Witam,
    żeby nie było tak słodko jeżeli chodzi o Ariesa: przez wiele lat serwisowałem tam UFO. Podczas bodajże dwóch ostatnich przeglądów zgłaszałem im, że coś mi się nie podoba w brzmieniu wydechu, tzn czasami słychać lekkie "podzwanianie". Według Aries wszystko było OK, cały wydech sprawdzali i nic nie znaleźli. Jakieś niecałe dwa miesiące po ostatnim przeglądzie, pojechałem do nich na przegląd przed-sprzedażowy (zażyczył sobie tego kupujący moje UFO). Dopiero wtedy okazało się, że z jednej strony puściło mocowanie blachy osłonowej, umieszczonej pomiędzy tłumikiem a podwoziem i to ona czasami podzwaniała. Z tego co pamiętam, blacha mocowana jest do podwozia czterema śrubami, i podobno typowym "fakapem" w UFO jest jej rdzewienie ("gnicie") w miejscach mocowania które w konsekwencji "puszczają". Rozwiązanie jest trywialne, bo wystarczy pod śrubę podłożyć większą podkładkę. Niestety, panowie w Aries nie zauważyli tego podczas zwykłych przeglądów, a dopiero w trakcie przed-sprzedażowego który jak widać wykonują o wiele dokładniej niż "zwykły". Gdyby z powodu tej blachy gościu ode mnie nie kupił auta, podejrzewam że spróbowałbym im narobić trochę "gnoju". Na ich szczęście nie musiałem
    Reasumując: w każdym ASO można się naciąć (nawet w AutoWeście jak serwisowałem tam UFO przyznali, że nie są w stanie usunąć problemu "brzęczącej" szyby po stronie pasażera), wszystko zależy od tego na jakiego mechanika się trafi... Szczerze mówiąc do Ariesa jeździłem, bo zawsze dostawałem auto zastępcze i przełożenie kół gratis. W HP liczyli sobie za to ekstra, ale jeżeli w tym roku ich oferta będzie bardziej konkurencyjna - być może pojadę do nich.
    Jeszce jedno: podczas w/w przeglądu przed-sprzedażowego dowiedziałem się, że w trakcie standardowych przeglądów auto nie jest z defaulta podłączane pod komputer w celu weryfikacji czy są jakieś błędy (u mnie był błąd akumulatora, najprawdopodobniej nieskasowany po jego wymianie). Wcześniej sądziłem, że nawet zwykły przegląd obejmuje pełną diagnostykę a tak naprawdę, płaci się za wymianę oleju, filtrów, przejrzenie (jak widać nie zawsze dokładne) auta i stempel w książce serwisowej..

    Pzdr - Artur S.

  4. #14
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Ja mam wrażenie, że na ASO jesteśmy skazani podczas gwarancji, a pozniej cena za usługi nie odpowiada ich jakości, nawet jak się wypije kawkę w poczekalni i odbierze umyte auto (tymbardziej, że często takie mycie nie jest specjalnie dobrej jakości). A własnie przez te 3 lata gwarancji rynek - niezależni mechanicy mają czas się nauczyć danego modelu i zaoferować usługi w konkurencyjnej cenie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •