Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Wątek: Ciągle zapowietrzanie się układu chłodzenia EM2

  1. #51
    Użytkownik Awatar Kaszubak
    Dołączył
    Dec 2015
    Imię
    Patryk
    Skąd
    KCH
    Posty
    300

    Domyślnie

    Czekam na info

    Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

  2. #52
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Mechanik tak mówił, że nie trzeba wymieniać zaworów i pierścieni. Nie nie na pewno będzie wszystko dobrze. Żre mi teraz olej tak, że po przejechaniu 320km, na bagnecie mając między min/Max, teraz jest na minimum. Co teraz z tym zrobić? Uważam, że mechanik powinien wziąć lekką odpowiedzialność za to. 😑

  3. #53
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    32

    Domyślnie

    Ciężko cokolwiek doradzić, ponieważ wymiana pierścieni silniku gdzie tuleje mają już owalny kształt nie ma sensu.

  4. #54
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Zauważyłem, że dzieje się tak kiedy jadę w trasie np. 140km/h. Wczoraj miałem w połowie olej i jak ją wieczorem pomeczylem na wysokich obrotach to dzisiaj jest prawie na minimum.

  5. #55
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Zauważyłem, że spod 2 śrub pokrywy zaworów cieknie olej oraz z tego co widzę to również z bagnetu. Jedna śruba obok bagnetu, a druga po drugiej stronie. Czy możliwe jest, że z tego powodu mam lekko większe ubytki oleju?

    Ostatnio edytowane przez Genax ; 09-11-17 o 14:46

  6. #56
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    32

    Domyślnie

    Wątpię, że przez pocącą się górę silnika są takie ubytki oleju. U mnie wygląda to identycznie jak na Twoim zdjęciu, ale dół silnika mam suchy, mechanik stwierdził że silnik spala olej. Przypomnę, że w wolnossącym silniku olej może być spalany z trzech różnych przyczyn: zużyte pierścienie olejowe, zużyte uszczelniacze zaworowe, odma. W naszych silnikach dolne odpowietrzenie silnika posiada separator oleju, może tam warto zajrzeć na początek, bo dostęp jest bardzo prosty.
    Co do objawów spalania oleju mam podobnie jak Ty, przy spokojnej jeździe bierze mało, na 10tys.km dolewam 2L oleju 10W40. Z problemem oleju jestem trochę w kropce, bo nie zamierzam inwestować w ten silnik, samochód jest z 2002r i lepiej dołożyć i kupić coś nowszego. Ostatnio wymieniłem UPG i jak wszystko będzie ok, to wole robić dolewki niż remont.

  7. #57
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Ściągnę pokrywę i poprawie wszystko no widzę ewidentnie na dole na misce, że są 2 długie wycieki akurat z miejsc tych śrub. 🤔 jak tylko spojrzałem jak zrobił pokrywę to wiedziałem, że będzie lecieć olej.
    Ostatnio edytowane przez Genax ; 13-11-17 o 13:58

  8. #58
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Co jakiś czas wyskakują mi błędy na cylindrach. Dokładnie wypadanie zapłonów. Mój mechanik robił mi jeszcze regulację zaworów więc zapewne źle je wyregulował. Przez co obroty na postoju lekko opadają do 500-600. Czy może to też wpływać na spalanie oleju?

  9. #59
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    Pisałem na samym początku.Wymien przy okazji pierścienie.Masz na 95% taka sytuację jak ja.Czyli wysralo dol silnika Jak uszczelniles gore

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •