Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Brzęczenie silnika 1.8

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    7

    Domyślnie Brzęczenie silnika 1.8

    Cześć,

    Mam problem z odgłosem wydobywającym się spod maski mojego Civica.
    Postaram się w punktach przedstawić co i kiedy ma miejsce.

    1. Silnik 1.8 Automat, przebieg około 25k
    2. Przy zimnym silniku problem nie występuje lub jest prawie nie słyszalny
    3. Na starym oleju 0W20 odgłos był dużo głośniejszy (2-3 razy) niż na 5W30 Shell
    4. Po rozgrzaniu silnika - mam na myśli olej silniowy nie płyn chlodzacy - zajmuje to przeważnie około 15-25km silnik wydaje metaliczny odgłos.
    5. Ma to miejsce przy przyśpieszaniu
    6. Szczególnie przy sporym obciążeniu np jeździe pod górkę.
    7. Od około 3-3.5k obrotów do na pewno 4.5k. Później jest to słabiej słyszalne z racji wycia silnika ale na pewno dalej brzeczy.
    9. Po odpuszczeniu gazu dźwięk ustaje
    10. Na postaju nie brzeczy nawet na rozgrzanym
    11. Nie jest to uchwyt do podpierania klapy ani plastikowa pokrywka na silniku z napisem Honda
    12. Problem wzstepuje od nowosci
    13: Odglos slyszany w kabinie mozna porownac do bardzo szybkiego uderzania mala podkladka od inna blaszke. Nie jest to glosne, zeby uslyszec nalezy wylaczyc radio i nie rozmawiac. Jednak ja jezdzac przewaznie samotnie slysze to non stop. Rodzina (przede, wszystkim kobiety, mowia ze zamiast do serwisu powinienem isc do lekarza - i nie chodzi im o rodzinnego :d. Ale wprawniejsze uszy, wielbiciele motoryzacji przyznali mi racje ze cos brzeczy

    W piatek mam jazde probna z mechnikiem.
    Bede wdzieczny za kazda wskazowke

    Pozdrawiam Piotr
    Ostatnio edytowane przez maniek26 ; 08-08-17 o 12:55

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    Witam,
    u Ciebie to raczej mało prawdopodobne, ale kiedyś miałem jeszcze w poczciwym D14Z4 objaw lekkiego "podzwaniania" właśnie przy przyspieszaniu. Okazało się, że delikatnie odzywały się zawory na skutek niewielkiego przestawienia zapłonu. Pamiętam, że wtedy mechanik problem usunął w 60 sekund z pomocą lampy stroboskopowej przekręcając lekko cały aparat. Dżizes, jaki ja wtedy byłem szczęśliwy, bo nawet w ówczesnym AutoWescie uchodzącym za najlepsze ASO w WAW rozłożyli ręce, nie wiedząc co to może być.
    Jak napisałem - mało prawdopodobne, ale może warto i na to zwrócić uwagę...? W końcu w 1.8 zawory nie są regulowane hydraulicznie, i może dostały delikatnego "luzu" bo "coś tam"....?

    Pzdr - Artur S.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Zwroce na to uwage w piatek. Mieszkam w Niemczech wiec w serwisie mam pewne problemy zeby dokladnie cos wytlumaczyc. Dodatkowo dzis spotkam sie z polskim mechanikiem - znajomym moze on cos ''wyslucha''
    Dam znac co i jak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •