Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Gwiżdżący, ciągły dźwięk w okolicach 3tys obrotów w nowym Civicu 5d X gen

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    1

    Domyślnie Gwiżdżący, ciągły dźwięk w okolicach 3tys obrotów w nowym Civicu 5d X gen

    Mam problem z nowym Civiciem 5d 1.5 X gen kupionym pod koniec czerwca. Jakiś czas temu pojawił się stały, gwiżdżący dźwięk gdzieś w okolicach 3tys obrotów. Jak się pojawi, to potrafi trwać nawet kilkadziesiąt minut, ale czasami na kilka dni zanika. Czym może być to spowodowane? Jak wyłączę nawiew to w środku od razu znika, ale zakładam, że wtedy zwyczajnie go nie słychać (?) z silnika (?). Najbardziej go słychać przy wyższych prędkościach przy podanych obrotach. Jak trzymam te obroty, dźwięk jest cały czas ten sam (nie moduluje, nie zmienia głośności itd.). I raczej nie jest to dźwięk turbo, czy włączającej się klimy (te dźwięki chyba czasami słychać, i są one raczej narastające/opadające i trwają dosłownie chwilę - i nie są wkurzające/irytujące).

    Byłem w ASO, ale zanim gość w ogóle zobaczył auto, to już mówił, że "hondy się nie psują" i raczej sprawę bagatelizował. Kilka razy przygazował, ale tego dnia akurat dźwięk był mało słyszalny, i w sumie nie trzymał konkretnych obrotów tylko przez nie przechodził - mówiłem mu gdy dźwięk się na chwilę pojawiał, ale całkiem to olał i powiedział, że to normalny dźwięk silnika z turbo. Powiedział, że nie słyszy nic niepokojącego i auta nie przyjmą do sprawdzenia. Teraz wiem, że byłem w błędzie, ale bardziej zakładałem, że auto wezmą na warsztat i przejrzą czy wszystko jest ok.

    Teraz zamierzam na dniach nagrać ten dźwięk, gdy tylko się pojawi (od razu postaram się wrzucić tutaj). Na razie przeglądałem internet i znalazłem bardzo podobny objaw u kogoś innego, co prawda auto innego producenta, ale objawy niemal te same (ten typ dźwięku najbardziej słychać w 24, 36, 54 i 58 sekundzie):

    (cały wątek: http://fiestast.net/threads/a-little...ng-sound.1358/)

    Będę wdzięczny za każde nakierowanie na możliwą przyczynę, na dłuższą metę to bardzo nieprzyjemny dźwięk odbierający przyjemność z jazdy, przy wyższych prędkościach słychać go nawet przez radio. I nie tylko ja go słyszałem, przynajmniej dwie inne osoby mogą go potwierdzić, więc chyba całkiem nie zwariowałem czy nie jestem przewrażliwiony

    EDIT 1:
    W drugim salonie Hondy już podeszli do tematu poważnie, mechanik się przejechał razem ze mną, nawet rozebrał w czasie jazdy schowek, ale nie miał pomysłu co to może być i skąd dokładnie dobiega dźwięk. Dzisiaj auto było na sprawdzeniu z rezerwacja na 3h w warsztacie, nadal nie wiedzą co to jest. Wysłali informację do centrali hondy, czekam na informacje co dalej.
    Ostatnio edytowane przez kkrzychu ; 21-08-17 o 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •