Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Olej do silnika oraz osłona silnika w Civic VII Coupe 2003

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    4

    Domyślnie Olej do silnika oraz osłona silnika w Civic VII Coupe 2003

    Witam serdecznie. Jestem od tygodnia posiadaczem owej hondy z rocznika 2003 oraz z przebiegiem 218 tys km. Mam 2 ważne pytania odnośnie tego modelu. Pierwsze pytanie odnosi się do rodzaju oleju. Jaki jest najlepszy olej do "Hanki"? Z karteczki umieszczonej obok silnika nie jestem w stanie odczytać nazwy. Sprzedający (handlarz) poinformował jedynie by używać syntetyka. W instrukcji napisane jest że 10w30 bądź 10w40 ale co do firmy itp. nie mam zielonego pojęcia.
    Potrzebuję także pomocy z dobraniem osłony pod silnik. Czy osłona z modelu z 2005 rocznika także w wersji coupe będzie pasować do mojej wersji?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Imię
    Kaśka
    Auto
    ES7 D16V1 sedan
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Może niewiele poradzę, ale w moim sedanie VII, ES7 2003 od tego roku leję Motula 10W40, półsyntetyk (wcześniej były jakieś inne marki, ale także 10W40). Nie mogę narzekać na olej. Co do osłony... nie podpowiem.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    4

    Domyślnie

    No to już wiem, że 10w40 mogę stosować. Czy oprócz ceny jest jakaś różnica w producentach?

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    Popatrz na YouTube testy olejów.Zobaczysz jaka wielka jest różnica między np Motulem a Mobilem

    https://www.youtube.com/channel/UCLQ...X_lgTzaz4Ua1IA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •