Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Gaz 1.8 brc 32 energy gaz polska warszawa

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    16

    Domyślnie Gaz 1.8 brc 32 energy gaz polska warszawa

    Witam, czy ktos może z Was montował gaz w Energy na Ostrobramskiej. Zaproponowali mi instalacje BRC 32 z lubryfikatorem oraz emulatorem silnika ( cos wgrywają , że komputer nie odnotowuje spalania gazu) takie coś wychodzi 3400 zł. Jestem ciekaw czy warto wogóle zakładać BRC czy może tańszą Lovato smart za bodajże 2400 zł.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Mierzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    EP2 / CW1
    Skąd
    CIN
    Posty
    2,638

    Domyślnie

    jeżeli zakład poleca lubrę to go zmień!!

    Wejdz na lpg-forum.pl i poszukaj polecanego zakładu w swoim rejonie

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    17

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie warto zakładać BRC ani Lovato. Jest kilku Polskich producentów którzy robią dobre instalacje - w przyszłości w razie awarii dużo łatwiej znaleźć speca który naprawi a i same podzespoły instalacji są tańsze. Pomijam już fakt że do BRC 32 posiada zablokowany sterownik także zostaje serwis w zakładach BRC i pewnie nie niska cena tej czynności :P

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    16

    Domyślnie

    Przejechałem już około 16 tyś. km. (za tydzień mija rok od instalacji) na instalacji BRC 32sq od Energy Gaz. Powiem szczerze ,że póki co to nie mam najmniejszych zastrzeżeń co do BRC. Instalacja ładnie się przełącza , nic nie szarpie. Nie skacze na obrotach. Jestem po pierwszym serwisie , gdzie wymieniono filtry (150 zł) trzeba to u nich zrobić ponieważ stracisz gwarancję.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Daniello18
    Dołączył
    Jun 2013
    Imię
    Daniel
    Auto
    fn2
    Skąd
    Wwl
    Posty
    374

    Domyślnie

    Jakie spalanie osiągasz?

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    spalanie to już chyba dość osobiste pytanie nie sądzisz ?
    styl jazdy, rodzaj tras

    przykładowo mój d16v1 na wiosne palił 8,5l na trasie do pracy dziennie 65km po drodz krajowej.
    TEraz na tych upałach z klimą wyszło mi 9,5l

  7. #7
    Moderator Awatar Nowik86
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    350Z
    Skąd
    WZ
    Posty
    6,052

    Domyślnie

    Miałem 3 instalacje BRC w swoich samochodach:

    EG4 z D15B2 - zero problemów
    EG4 z B18C4 - jeden problem - po gwarancji spalił mi się komputer - wymiana ok. 250-300 zł
    EP3 z K20A2 modzone na 234HP - zero problemów

    Nie montowałem tego w Energy na Ostrobramskiej, tylko w o wiele mniejszym zaufanym warsztacie. Jeździłem tylko na przeglądy zgodnie z książką serwisową no i ta jedna sytuacja ze spalonym komputerem. Gdybym miał założyć ją ponownie, to bym to zrobił bez zawahania. Spalanie różne - od 7,5l - 8l (EG4 w trasie) do 11l (EP3 mieszany cykl).

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    16

    Domyślnie

    Do zbiornika wchodzi mi między 36 a 37 litrów. No na jednym zbiorniku przejadę zazwyczaj 350 km, przy mocniejszym katowaniu(bądź zimą) z 320 km. No jest to spalanie na poziome 10-11 litrów na 100 km trzeba jeszcze dodać 1 litr benzyny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •