Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Klimatyzacja dziwne objawy raz działa raz nie

  1. #1
    Użytkownik Awatar Pawcio87
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    Civic D14Z4 5d 99
    Skąd
    Chełm
    Posty
    101

    Domyślnie Klimatyzacja dziwne objawy raz działa raz nie

    co moze być przyczyna przy kliknieciu przycisku A/C zapala sie kontrolka obroty wzrastaja a nastepnym razem jak klikam to nawet kontrolka sie nie zapali... jak juz sie zapli kontrolka to obroty wzrastają ale nie czuć chłodu... Jak by wogólę nie chłodziło od czego zaczać szukanie przyczyny co moglo sie stac
    nad mienie jeszcze jakis czas tamu bylo wszystko ok. odczynnik dobijany nie caly rok temu

  2. #2
    Użytkownik Awatar lookaty
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14Z4
    Skąd
    Piękny Kraków
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Czynnik. Możliwa nieszczelność i zeszło z układu kilkadziesiąt procent. Diagnozę zaczynamy od obsługi i pobrania czynnika z układy, jeżeli pobraliśmy duzo mniej niż wymagane to azot i szukamy nieszczelności.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Pawcio87
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    Civic D14Z4 5d 99
    Skąd
    Chełm
    Posty
    101

    Domyślnie

    Dzięki kolego okazało sie ze lampka zaświecała sie lub nie bo zarówka sie lekko przekrecila od podświetlenia... wymieniłem filtr... i zbytniej roznicy nie odczułem jutro jade do serwisu i zobaczę co na to poradzą

  4. #4
    Użytkownik Awatar Pawcio87
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    Civic D14Z4 5d 99
    Skąd
    Chełm
    Posty
    101

    Domyślnie

    byłem podpieli i stwierdzili ze czynnik mam w normie i to prawdopodobnie jakaś wina elektryczna no i moga mnie zapisac w kolejke na za 2 tyg ale sie nie umowilem jeszcze
    moze macie jakis pomysł? przekaźnik? jest jakis bezpiecznik odpowiedzialny za to?

  5. #5
    Użytkownik Awatar Pawcio87
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    Civic D14Z4 5d 99
    Skąd
    Chełm
    Posty
    101

    Domyślnie

    znalazłem okazal sie kabelek przetarty od wentylatora klimy juz cyka działa jak poprzednio dzieki za sugestie i podpowiedzi do zamknięcia

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    237

    Domyślnie

    A własnie jak to jest, ta dioda musi sie zaswiecic? To jakas oznaka ze wszystko ok? Bo jak włącze to sie nie swieci dioda ale obroty podbija czyli costam spręzarka pracuje ale z nawiewów nic. Nabijalem rok temu ale albo po dwóch dniach przestala działac, wsumie nie wiem czy działala bo zimno bylo jeszcze... Moge jakos sprawdzic domowym sposobem czy czynnik jeszcze jest w klimie ? Bo jak nabijali to było totalnie zero i cos czuje ze jest nieszczelna.

  7. #7
    Użytkownik Awatar Pawcio87
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    Civic D14Z4 5d 99
    Skąd
    Chełm
    Posty
    101

    Domyślnie

    ja podjechałem okazało sie ze mam ciśnienie w normie to juz duzy plus

    potem znalazłem manuala
    http://www33.zippyshare.com/v/B3EJWAIj/file.html

    i leciałem po kolei w miedzy czasie kolega mi podpowiedział ze po właczniu klimy powinien dziać wentylator :P

    zobacz zarówke we właczniku u mnie tez raz sie paliła a raz nie ;P

  8. #8
    Użytkownik Awatar lookaty
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14Z4
    Skąd
    Piękny Kraków
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawcio87 Zobacz posta
    znalazłem okazal sie kabelek przetarty od wentylatora klimy juz cyka działa jak poprzednio dzieki za sugestie i podpowiedzi do zamknięcia
    Wentylator powinien działać, przy braku wysokie idzie w górę i presostat odłącza sprężarkę.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    237

    Domyślnie

    U mnie wentylator zasuwa, ale dioda i tak sie nie swieci i nie chlodzi, wydaje mi sie ze gdzies jest nieszczelnosc, A da sie wogole jakos domowymi sposobami sprawdzic czy jest czynnik?

  10. #10
    Użytkownik Awatar lookaty
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14Z4
    Skąd
    Piękny Kraków
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bolo741 Zobacz posta
    U mnie wentylator zasuwa, ale dioda i tak sie nie swieci i nie chlodzi, wydaje mi sie ze gdzies jest nieszczelnosc, A da sie wogole jakos domowymi sposobami sprawdzic czy jest czynnik?
    Domowymi sposobami to można gardło leczyć. Jedź do specjalisty, w ogólnym rozrachunku wyjdzie Cię to dużo taniej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •