Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Luz na kierownicy, na kołach Civic mb3

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Skąd
    Zgorzelec
    Posty
    196

    Domyślnie Luz na kierownicy, na kołach Civic mb3

    Witam, od dłuższego czasu czuje luz na kierownicy, auto lekko pływa.
    Zauważyłem, że :
    -podczas jazdy po kostce coś tłucze i drgania przenoszą się na kierownicę
    -gdy złapie za kolo, gdy auto stoi i mocnymi ruchami szarpie za nie to słychać stukanie. Gdy podnoise kolo to nie ma stukow, luzu itp.

    W ostatnim czasie wymieniłem :
    - drążki i końcówki drążków
    - sworznie dolne i górne
    - 2 tuleje górnego wahacza
    - 2 tuleje dolnego wahacza

    Czyli prawie wszystko co się dało z przodu wymienić. Fakt po tych wymianach jest dużo lepiej, ale dalej jest coś nie tak.

    Gdzie szukać przyczyny? Maglownica, łożyska, może jeszcze tuleje, np ta. http://poliuretany.olkusz.pl/pl/hond...ylna-1szt.html

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Imię
    k20
    Auto
    Ep
    Skąd
    Łeczyca
    Posty
    364

    Domyślnie

    moge ci podpowiedziec ale glowy nie dam czy to to u mnie w 7 genie pukal amortyzator suchy sprawny po dziurach dziwiek podobny do wybitego sworzna czy koncowki drazka po wyjeciu amora gdy go wyciasnalem kilka cm okazalo se ze buja sie jakby to nazwac , os amorka w obudowie luz okolo 0,5 mm mniej wiecej ,
    po wymianie na inny cisza spokouj , z ciekawosci nawet tego amorka rozbebeszylem w drobny mak ( rozcialem ) siedzi sobie u gory mosieza tulejka i sie poprostu wytarla .

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Skąd
    Zgorzelec
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez romekex Zobacz posta
    moge ci podpowiedziec ale glowy nie dam czy to to u mnie w 7 genie pukal amortyzator suchy sprawny po dziurach dziwiek podobny do wybitego sworzna czy koncowki drazka po wyjeciu amora gdy go wyciasnalem kilka cm okazalo se ze buja sie jakby to nazwac , os amorka w obudowie luz okolo 0,5 mm mniej wiecej ,
    po wymianie na inny cisza spokouj , z ciekawosci nawet tego amorka rozbebeszylem w drobny mak ( rozcialem ) siedzi sobie u gory mosieza tulejka i sie poprostu wytarla .
    Zapomniałem dodać, że amortyzatory tez mam nowe, kayaby. Do tego sprężyny eibacha.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Imię
    k20
    Auto
    Ep
    Skąd
    Łeczyca
    Posty
    364

    Domyślnie

    hmm a maglownica nie ma luzu :? , na maglu powinna byc sruba do kasowania luzu jesli jest zbyt duzy mozna troche skrecic ,
    kiedys jeszcze mialem stuki na ruszaniu przod tyl od przegubu ale to pojedyncze stukniecie przy zmianie begu z przodu do tylu , lozysko jakby mialo luz to kolo by sie bujalo po podnieseniu .

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Skąd
    Zgorzelec
    Posty
    196

    Domyślnie

    Hmm, ciężko powiedzieć mi. Jakiś luz jest na maglu, ale czy aż taki. Widziałem jeden filmik, na którym było widać to dużo bardziej niż u mnie. https://youtu.be/5XgKY5syCi0

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •