Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: półośki inne Swap EG K24

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Imię
    Romek
    Auto
    Civic D14Z6, K24
    Skąd
    OST
    Posty
    86

    Domyślnie półośki inne Swap EG K24

    Witam Panowie, jestem tu nowy, proszę nie krzyczcie na mnie, gdyż z pewnością taki temat był wałkowany, jednak muszę odgrzać go nieco. a mianowicie; Stoi mi w garażu bezczynnie K24 po remoncie z odpowiednim wałkiem i skrzynią 6sp z dobrym FD z Type R i wystrojoną elektroniką, przymierzam się powoli do swapa do Civica V gen ( będę szukał dobrej budy) - bardzie podoba mi się VI gen, no ale cóż zobaczymy jak wyjdzie, ale mój problem sprowadza się do problemu z półośkami oraz kolektorem wydechowym do takiego swapa. Czym różnią się półośki z V gen pomiedzy tymi z VII gen - ilością zębów na przegubie zewnętrznym, długością??? A czy nie prościej zmienić zwrotnice od np EP3 lub Type S czy jakiś inne, jeśli tak to jakie, drugi problem to kolektor wydechowy, z czego najlepiej go zastosować z AccVII, EP3 FN2? a później dorobić pipe`a, czy lepiej wyspawać nowego, jeśli macie namiary na firmy zajmujące się dorobieniem przegubu, półosiek lub kolektora, ewentualnie, skąd można kupić gotowca. Z resztą gratów powinienem sobie poradzić. Pzdr.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Patryk_ZS
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Patryk
    Auto
    EJ9 K20A2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3,184

    Domyślnie

    Z tego co słyszałem półośki z r'ki a przeguby od b serii...przy serii ej9 tak słyszałem.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    291

    Domyślnie

    Tak ooloski tak dokladnie, ale gdyby byly problemy z poloskami to polecam motomax z Torunia, dorobia patyk takiej dlugosci jak bedzie trzeba .
    Kol wydechowy musi byc pod swap pod dana bude inaczej nie wejdzie. Ewentualnie wyspawany custom.

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Imię
    Romek
    Auto
    Civic D14Z6, K24
    Skąd
    OST
    Posty
    86

    Domyślnie

    No to zostanie mi tylko problem z kolektorem wydechowym, skoro półośki da radę ogarnąć. Słyszałem już kiedyś o tej firmie Motomax. Ktoś już takie cudo u nich robił, chciałbym dowiedzieć się jaki przewidywany koszt takiej usługi, bo może nie warte zachodu jest szukanie i przerabianie, a wytworzenie nowej, a piastę koła można zaadoptować z nowszej wersji??? Piję do hamulców, bo przecież jak się to rozpędzi, to trzeba się kiedyś zatrzymać, więc zdałoby się zamontować większe heble.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rumcyk27 Zobacz posta
    No to zostanie mi tylko problem z kolektorem wydechowym, skoro półośki da radę ogarnąć. Słyszałem już kiedyś o tej firmie Motomax. Ktoś już takie cudo u nich robił, chciałbym dowiedzieć się jaki przewidywany koszt takiej usługi, bo może nie warte zachodu jest szukanie i przerabianie, a wytworzenie nowej, a piastę koła można zaadoptować z nowszej wersji??? Piję do hamulców, bo przecież jak się to rozpędzi, to trzeba się kiedyś zatrzymać, więc zdałoby się zamontować większe heble.
    Koszt półosiek to ok 1000zł (1200 znajomy płacił 3 lata temu), hamulce ? swapów od koloru do wyboru 262,282,300mm zależy od budżetu. Co do kolektorów to żaden problem, dedykowane pod swapa k masz od DC, przez Skunki, bloxy itp its, chyba nawet z tańszych to MeganRacing ma ale ręki sobie uciąć nie dam. Teraz do K serii masz pełne gotowce jest to łatwiej wsadzić niż B.

  6. #6
    Użytkownik Awatar siara87
    Dołączył
    Apr 2012
    Imię
    karol
    Auto
    EJ2, EJ6, EP4
    Skąd
    Miedzyrzec Podl
    Posty
    2,049

    Domyślnie

    Co do hamulcow to z typera mozna conajwyzej wziac tarczei zaciski, zawieszenie jest oparte o kolumne mcpersona i raczej do eg go nie wcisniesz. Mozna za to smialo przelozyc 262 mm z vti a jak bedzie za male to p&p na te zwrotnice wejdzie 282 z accorda lub prelude

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Imię
    k20
    Auto
    Ep
    Skąd
    Łeczyca
    Posty
    364

    Domyślnie

    da sie zlozyc walczylem troche ze zwrotnicami piastami hamulcami zeby zalozyc hamulec od typera 300 do eg potrzeba zwrotnice od 262 eg badz ej , w ta zwrotnice pasuje piasta 5x114 z typera badz civica sport ( typer 28frezow ) civic sport 26 frezow zaciski od typera to dupa bo srednica tloczka 56 tyle samo co w inNych
    jarzma pasuja od vii zamiennie z v gen i vi gen z tym ze prawy zacisk na lewa strone
    v , vi gen maly zaciski z przodu kola vii gen ma z tylu dlatego musimy odwrocic zeby odpowietrznik byl u gory

    czyli w skrocie
    zwrotnica 262 eg
    piasta 5x114 ,3
    tarcza ep3 typer 300
    jarzmo ep3 typer
    zaciski wedle uznania ja mam od streama jarzma i zaciski bo mialy wieksze klocki ( powierzchnia cierna )
    mozna zalozyc co komu pasuje od wiekszosci hond pasuja na te dwie sruby mocujace , tylko pilnowac srednic np jak jarzmo z hondy co miala 300 to tarcza 300

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •