Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Hamulec wpada w podłogę

  1. #11
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Odpowietrzniki przednich zaciskow masz "od gory"?

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur[R] Zobacz posta
    Przy nieszczelności, jak się układ zapowietrzy to odpowietrzając ręcznie, nieraz trzeba przelać 2l płynu oczywiście nie na jedno koło tylko łącznie na wszystkich. Szczególnie trudno dokładnie odpowietrzyć jeśli jest pompa ABS.
    Zagniatanie 20 letniego przewodu szczypcami to nie jest dobry pomysł - ja bym taki przewód wymienił na nowy.
    Wszystkie odpowietrzniki musisz mieć sprawne, zakładasz wężyk i wpuszczasz do słoiczka z płynem - tak żeby nie zaciągało powietrza. Każde koło po kolei i tak 2-3 razy. Kanał i pomocnik bardzo przyspiesza całą operację


    Ale na metalowe nie gumowe ? Widziałem już gumiaki pozakładane zamiast rurek...
    2l płynu ? Przy pełnym przetoczeniu masz po 250ml na koło...
    Jeżeli chodzi o te hamulce weź dokładnie posprawdzaj wszystkie przewody, przy pompie pod samochodem, zaciski czy z tłoczków nie napierdziela pościągaj bębny bo może się okazać że z cylinderka leci. Jak już to zrobisz to wtedy porządnie odpowietrz samochód. Zacznij od przodu prawa strona, potem lewa następnie tył prawa/lewa i wróć znów na przód i prawa/lewa. Generalnie nie jest zgodnie ze sztuką ale nie ma hamulców których byś w ten sposób nie odpowietrzył. Jak to nie pomoże to 100% uwalona pompa. Z odpowietrznikami uważaj bo możesz sobie bigosu narobić, ostatnio po wymianie pompy w volvo 3 odpowietrzniki się uwaliły i bez migomata się nie obyło więc uważaj jak nie chce iść zacisk na stół i grzej, oczywiście odkręcaj jak trochę przestygnie bo inaczej śruba z gwintem może wyjść

  3. #13
    Użytkownik Awatar ZdanoG6
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9 K20+ WRX 02'
    Skąd
    W-wa Wesoła
    Posty
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rtgg Zobacz posta
    2l płynu ? Przy pełnym przetoczeniu masz po 250ml na koło...
    Jeżeli chodzi o te hamulce weź dokładnie posprawdzaj wszystkie przewody, przy pompie pod samochodem, zaciski czy z tłoczków nie napierdziela pościągaj bębny bo może się okazać że z cylinderka leci. Jak już to zrobisz to wtedy porządnie odpowietrz samochód. Zacznij od przodu prawa strona, potem lewa następnie tył prawa/lewa i wróć znów na przód i prawa/lewa. Generalnie nie jest zgodnie ze sztuką ale nie ma hamulców których byś w ten sposób nie odpowietrzył. Jak to nie pomoże to 100% uwalona pompa. Z odpowietrznikami uważaj bo możesz sobie bigosu narobić, ostatnio po wymianie pompy w volvo 3 odpowietrzniki się uwaliły i bez migomata się nie obyło więc uważaj jak nie chce iść zacisk na stół i grzej, oczywiście odkręcaj jak trochę przestygnie bo inaczej śruba z gwintem może wyjść
    Odpowietrzniki są ruszone, przed wczoraj działałem więc nie ma problemu. Zmieniana była reperaturka zacisku prawy przód, pod zaciskami i gumkami sucho. Nie zakładałbym tematu gdybym najpierw nie obejrzał wszystkiego dookoła.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZdanoG6 Zobacz posta
    Odpowietrzniki są ruszone, przed wczoraj działałem więc nie ma problemu. Zmieniana była reperaturka zacisku prawy przód, pod zaciskami i gumkami sucho. Nie zakładałbym tematu gdybym najpierw nie obejrzał wszystkiego dookoła.
    a cylinderki sprawdzałeś w bębnach ?

  5. #15
    Użytkownik Awatar ZdanoG6
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9 K20+ WRX 02'
    Skąd
    W-wa Wesoła
    Posty
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rtgg Zobacz posta
    a cylinderki sprawdzałeś w bębnach ?
    Lewy wymieniony, prawy z zewnątrz suchy, nie ściągałem prawego bębna.

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZdanoG6 Zobacz posta
    Lewy wymieniony, prawy z zewnątrz suchy, nie ściągałem prawego bębna.
    to ściągnij i zobacz. Jeżeli wszystko jest ok to zamawiaj pompę.

  7. #17
    Użytkownik Awatar Siny83
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    CIVIC EV1 2.0 160K
    Skąd
    KWA
    Posty
    131

    Domyślnie

    Jeśli masz bębny z tyłu to podreguluj samoregulatory, które nie działają idealnie, jak najciaśniej w bęben bule luźno i wtedy zobacz, pedał pójdzie w górę. Tłoczki przy tarczach zawsze cofają tylko ciut i zawsze tylesamo, ale szczęki wracają do oporu na rozpieraku. Trza to doregulować ręcznie na "ciasno".

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Awatar vtec[VIG]
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Krystian
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    189

    Domyślnie

    Zaciągnięcia ręczny i zobacz czy jest poprawa z pedałem

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Awatar marcin82
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    D15+VITOLD
    Skąd
    Siedlce
    Posty
    1,520

    Domyślnie

    Jak chcesz to mam pompę z serem 15/16 oddam za dobre piwko,zagraca mi garaż

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witajcie, mam podobny problem i tutaj takie pytanie. Mój mechanik zauważył, że na zapalonym silniku jak wciska się pedał hamulca lekko rozszerzają się zaciski, taki dosłownie milimetr lub dwa i twierdzi, ze tak nie powinno być i to jest powodem miękkiego pedału. CO o tym myślicie? Zacisk może delikanie pracować czy raczej nie ma prawa się rozchylać?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •