Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Prąd w civic eg5 / nietypowe

  1. #1
    Użytkownik Awatar Wojtuuus
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Wojtomir
    Auto
    ee9 / cl9
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    787

    Domyślnie Prąd w civic eg5 / nietypowe

    Cześć, chciałbym sie poradzić. Jakiś czas temu po ostrej zmianie biegów zgasło na chwilę podświetlenie zegarów oraz gajgerów i zegarek po czym znowu zaczęło wszystko działać. Ostatnio podświetlenie zegarów i zegarka przestało działać ale gajgery działały z małymi przerwami (tylko czasem). W tej chwili nie działa podświetlenie żadnych odbiorników powyżej. Co dziwne, nie zapala się przy zapłonie kontrolka ładowania - nie wiem czy to ma związek. Przejrzałem bezpieczniki pod kierownicą i maską - wyglądają dobrze. Co ciekawe podświetlenie nawiewu, radio - działa normalnie. Gajgerki podłączone były od wiązki zapalniczki. Lampy jakie mam to denji. Wiązki od licznika wyglądają ok, sam licznik wygląda ok - ścieżki itd. Gdzie szukać problemu? :-(

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtuuus Zobacz posta
    Cześć, chciałbym sie poradzić. Jakiś czas temu po ostrej zmianie biegów zgasło na chwilę podświetlenie zegarów oraz gajgerów i zegarek po czym znowu zaczęło wszystko działać. Ostatnio podświetlenie zegarów i zegarka przestało działać ale gajgery działały z małymi przerwami (tylko czasem). W tej chwili nie działa podświetlenie żadnych odbiorników powyżej. Co dziwne, nie zapala się przy zapłonie kontrolka ładowania - nie wiem czy to ma związek. Przejrzałem bezpieczniki pod kierownicą i maską - wyglądają dobrze. Co ciekawe podświetlenie nawiewu, radio - działa normalnie. Gajgerki podłączone były od wiązki zapalniczki. Lampy jakie mam to denji. Wiązki od licznika wyglądają ok, sam licznik wygląda ok - ścieżki itd. Gdzie szukać problemu? :-(

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
    Nie ma czegoś takiego jak "wygląda ok" Albo coś działa albo jest Zje...e. Najlepiej podjechać do jakiegoś elektryka i niech szuka prądu. Może być że coś się podpinało może coś się przetarło i zwarcie robi. Tak że moja rada jedź do elektryka i niech szuka.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Wojtuuus
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Wojtomir
    Auto
    ee9 / cl9
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    787

    Domyślnie

    Bezpieczniki całe, dzięki za wysilek przeczytania.i chęci pomocy, ale Twój wpis nic nie wnosi..

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Miernik w ręke i kawałek po wiazce trzeba szukac napiecia, moze sie cos wypielo, do sprawdzenia jeszcze masy w komorze.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Wojtuuus
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Wojtomir
    Auto
    ee9 / cl9
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil39 Zobacz posta
    Miernik w ręke i kawałek po wiazce trzeba szukac napiecia, moze sie cos wypielo, do sprawdzenia jeszcze masy w komorze.
    Termostat, skrzynia, pas przedni, którąś masę jeszcze zbadać?

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Awatar siara87
    Dołączył
    Apr 2012
    Imię
    karol
    Auto
    EJ2, EJ6, EP4
    Skąd
    Miedzyrzec Podl
    Posty
    2,049

    Domyślnie

    Zarowki w liczniku tez przejzales? U mnie kiedys stopila sie oprawka w zegarach, cos zwieralo i nie bylo przez to podswietlania i postojowek

  7. #7
    Użytkownik Awatar Wojtuuus
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Wojtomir
    Auto
    ee9 / cl9
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    787

    Domyślnie

    Przejrzałem kabelki, wygląda na to, że nie ma napięcia na kostkach od zegarów, ale jest co co najmniej dziwne, bo check oraz ciśnienie oleju podczas zapłonu się zapalają, brakuje podświetlenia obrotomierza i prędkościomierza, no i zegarka.. Przejrzałem żarówki, wszystkie wyglądają jakbym wczoraj je w oprawki wkładał z pudełka - nic podejrzanego, ręce mi opadają a z drugiej strony nie znam się na tyle, żeby wygłosić jeszcze jakieś teorię. Bezpieczniki sprawdzone organoleptycznie i miernikiem, są git.

    CO NIE DZIAŁA: podświetlenie prędkościmierza i obrotomierza oraz kontrolka ładowania i zegarek, nie widzę ile jadę w nocy i jakie mam obroty. Widzę zaś kierunkowskazy/awarie, check, klapa, ciśnienie oleju

    CO DZIAŁA, postojówki, konsola nawiewów, gajgery, radio, zapalniczka..
    Ostatnio edytowane przez Wojtuuus ; 29-01-18 o 22:32

  8. #8
    Użytkownik Awatar Wojtuuus
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Wojtomir
    Auto
    ee9 / cl9
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    787

    Domyślnie

    https://youtu.be/AwrAjNACCtE

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Awatar Wojtuuus
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Wojtomir
    Auto
    ee9 / cl9
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    787

    Domyślnie

    Zagadka rozwiązana. Brak zaślepki która zamyka obwody.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Ja walcze z tym, że zegary są podswietlone, lecz nie dzialają wskazniki, po przejechaniu kilku km zaczynają działać...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •