Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wnęka radia - jak zdemontować?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Auto
    MB2 '00 D14Z3
    Posty
    45

    Domyślnie Wnęka radia - jak zdemontować?

    Pytanie do was. Czy da się w miarę szybko zdemontować wnękę radia? Nie mam za bardzo czasu w tym momencie żeby eksperymentować. Jeżeli jest dużo zadymy to chyba sobię daruję.

    Chodzi o to, że wymieniłem radio na takie, które ma więcej kabli z tyłu i za choinkę się nie mieści w fabryczną wnękę - radio nie wchodzi do końca bo blokują poskręcane kable z tyłu. Z tyłu co prawda są jakieś małe otworki żeby można było jakieś przewody wypuścić ale za małe. Chciałem wykręcić jakoś ten plastik/wnękę i powiększyć otwory z tyłu żeby kable sobie luźno wyszły.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Tego akurat nie robiłem, ale u siebie mam podobny problem.
    Pomiędzy radiem a kostkami instalacji mam przejściówkę, czyli dodatkowo 2 kostki i ze 30 cm wiązki. Oczywiście miało być "na chwilę", a siedzi już ponad rok
    W związku z tym jest spoty problem, żeby dopchnąć radio do końca w kasecie, ale jak dotąd radziłem sobie tak:
    - w momencie wkładania radia staram się wepchnąć kable z kostkami jak najdalej, nieco w lewą stronę
    - trafiam na otwór w tej plastikowej wnęce, przez który przepycham wiązkę (operacja nieco trudna, bo przecież zaraz za ręką wchodzi radio, któremu skracają się kable
    - nurkuję od strony podłogi, mniej więcej na wysokości pedału gazu i od dołu wkładam rękę w kierunku wnęki radia, tam "na macanego" łapie za kable i trochę ciągnę w dół
    Wiem że to nieprofesjonalne ale działa, tzn. radio wchodzi do końca

  3. #3
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Nawet przy seryjnym radiu i seryjnej wiązce jest strasznie ciasno i ciężko jest wepchnąć to s****iałe radio

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Auto
    MB2 '00 D14Z3
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Tego akurat nie robiłem, ale u siebie mam podobny problem.
    Pomiędzy radiem a kostkami instalacji mam przejściówkę, czyli dodatkowo 2 kostki i ze 30 cm wiązki. Oczywiście miało być "na chwilę", a siedzi już ponad rok
    W związku z tym jest spoty problem, żeby dopchnąć radio do końca w kasecie, ale jak dotąd radziłem sobie tak:
    - w momencie wkładania radia staram się wepchnąć kable z kostkami jak najdalej, nieco w lewą stronę
    - trafiam na otwór w tej plastikowej wnęce, przez który przepycham wiązkę (operacja nieco trudna, bo przecież zaraz za ręką wchodzi radio, któremu skracają się kable
    - nurkuję od strony podłogi, mniej więcej na wysokości pedału gazu i od dołu wkładam rękę w kierunku wnęki radia, tam "na macanego" łapie za kable i trochę ciągnę w dół
    Wiem że to nieprofesjonalne ale działa, tzn. radio wchodzi do końca
    Z dotychczasowym radiem radziłem sobie właśnie w identyczny sposób, też mam przejściówkę na ISO. Teraz mam Alpine 9884R i o ile lewa strona nie jest problemem bo otwór jest z tej strony większy to prawa strona dramat. To radio z prawej właśnie ma masę końcówek, kabli i za cholerę nie chce się zmieścić. Tak czy inaczej muszę to rozebrać i "zrobić" tam więcej miejsca. Tylko szukam jakiejś instrukcji co gdzie i jak

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Bartlomiej
    Auto
    MB8 D15Z8 VTi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,335

    Domyślnie

    jest trochę tego rozbierania; za grzaniem szyby i awaryjnymi masz 2 śruby kolejna jest pod radiem następnie 2 po obu bokach (lewa noga pasażera i prawa kierowy) i teraz najgorsze i od tego radzę zacząć pod ręcznym otwierasz klapkę i masz dwie śruby które całość mocują do podłogi i często są zardzewiałe od spodu jak się uda wykręcić to już z górki (polecam je wymienić na śruby 6 z główką 6 kontną i dobrze to nawet towotem nasmarować) na koniec nasz dwie śruby na fotelem kierowcy i pasażera i wszystko możesz wyjmować a no i gałkę zmiany biegów musisz odkręcić

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Auto
    MB2 '00 D14Z3
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartek_levis Zobacz posta
    jest trochę tego rozbierania; za grzaniem szyby i awaryjnymi masz 2 śruby kolejna jest pod radiem następnie 2 po obu bokach (lewa noga pasażera i prawa kierowy) i teraz najgorsze i od tego radzę zacząć pod ręcznym otwierasz klapkę i masz dwie śruby które całość mocują do podłogi i często są zardzewiałe od spodu jak się uda wykręcić to już z górki (polecam je wymienić na śruby 6 z główką 6 kontną i dobrze to nawet towotem nasmarować) na koniec nasz dwie śruby na fotelem kierowcy i pasażera i wszystko możesz wyjmować a no i gałkę zmiany biegów musisz odkręcić
    Co do śrub pod klapką mam już to za sobą. Kiedyś musiałem zdjąć tylną część tunelu. Teraz mam tam śruby z nierdzewki na imbusa

    Czyli rozumiem, ze ta cała plastikowa wnęka gdzie siedzi radio wyjdzie razem z tunelem? Ona nie jest przypadkiem jakoś osobno przykręcona i dopiero po zdjęciu tunelu można się do niej dostać?

    Chcę po prostu całą tę wnękę wyjąć i kątówką wyciąć trochę plastiku/powiększyć te otwory z tyłu całkiem

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Bartlomiej
    Auto
    MB8 D15Z8 VTi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,335

    Domyślnie

    dostać się dostaniesz ale chyba nie wyjmiesz trzeba na aucie wycinać więc tylko poprawisz sobie dostęp; będziesz miał coś takiego plus panel nawiewu: http://allegro.pl/deska-rozdzielcza-....html#imglayer

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Auto
    MB2 '00 D14Z3
    Posty
    45

    Domyślnie

    Tego się obawiałem... Kątówką tam nie podejdę. Ciężko będzie czymkolwiek podejść. Że też im się chciało taką małą tę wnękę robić...

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Bartlomiej
    Auto
    MB8 D15Z8 VTi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,335

    Domyślnie

    drymel czy inny brzeszczot ogarnie

  10. #10
    Oczekujący Awatar Bonless
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic MA9 B20Vtec
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    842

    Domyślnie

    Ja u siebie wyciąłem wszystko co dało radę i powiekszylem te otwory za radiem.
    Żeby ułatwić montaż pomaga zdemontowanie schowka, można sięgnąć kable od tyłu i próbować je ułożyć.
    U mnie mam radio z zewnętrzną przetwornicą DC/DC, zewnętrznym bezpiecznikiem na kablu zasilającym i z podłączonymi trzema parami RCA i wszystko idzie upchnąć

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •