Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Brak hamulca ręcznego po prawej tylnej stronie

  1. #1
    Użytkownik Awatar 3l3m3nt
    Dołączył
    Jan 2014
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Civic VII EU8
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    31

    Domyślnie Brak hamulca ręcznego po prawej tylnej stronie

    Witam,
    tak jak w temacie w mojej Hondzie już od dłuższego czasu nie działa ręczny na prawym tylnym kole.
    Ostatnio pojechałem z tym do mechanika, który stwierdził, że najprawdopodobniej uszkodzony jest zacisk ale sprawdzi to i zadzwoni następnego dnia. Dzwoniąc ku mojej radości, stwierdził że do wymiany jest tylko linka hamulcowa ponieważ stoi w miejscu. Po paru godzinach dostałem drugi telefon z informacją, że jednak zacisk też do wymiany lub regeneracji ponieważ również nie zaciska. Zostawiłem na razie to jak jak jest, płacąc za linke 140 zł plus robocizna 70 zł.
    Teraz pytania: czy możliwe aby ta linka była tak zapieczona, że ani drgnęła jak mi ją pokazywał a może w ogóle nie potrzebnie ją wymieniał?
    Koszt nowego zacisku jest bardzo duży, czy warto kupować jakąś używkę?

    Dodam również, że około dwóch lat temu na tym samym kole wymieniałem linkę u innego mechanika, ponieważ nie odpuszczał do końca zacisk.

  2. #2
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    linka ma chodzic leciutko w pancerzu, bez zadnej sily ręką luzna linke powinienies w pancerzu przesuwac, jesli tak nie jest to lipa.
    Linki czesto od zacisku schodza troche w dol - lubi sie wilgoc/woda dostawac w pancerz od gory przy zacisku, wszystko zaczyna korodować i niestety stoi linka.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Kwapcio23
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    EG4
    Posty
    2,598

    Domyślnie

    Nie może Ci tego zacisku zregenerować? Kupujesz zestaw w sklepie, wymiana, przeczyszczenie i musi działać.

  4. #4
    Użytkownik Awatar cichykzn
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Patryk
    Auto
    Civic Ej2
    Skąd
    EuDeZet ! ;D
    Posty
    597

    Domyślnie

    dokładne czyszczenie, zestaw naprawczy i musi chodzić, zacisk wymieniasz w sumie tylko jeśli gładź cylinderka jest już porysowana, albo aluminium w środku dość mocno się utleniło bo tego już się raczej nie da zrobić, a przez to będzie źle chodził nawet nowy tłoczek i będzie się blokować przez taki biały proszek z utleniającego się aluminium

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Awatar airman
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Kamil
    Auto
    EG4D15VTEC+CU2-S
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,294

    Domyślnie

    Te zaciski nie są z aluminium

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •