Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Budowa zestawu audio + demontaż + prowadzenie przewodów

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Imię
    Marcin
    Auto
    Honda Civic 8 Exec
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    5

    Cool Budowa zestawu audio + demontaż + prowadzenie przewodów

    Witam,

    Jestem nowym posiadaczem Hondy Civic Ufo 2006 ver. Executive, Navi.
    Autko jest boskie, póki co nie mam się do czego przyczepić... oprócz zestawu Audio.

    Od tygodnia przeszukuje fora na temat takowej instalacji, demontażu tapicerki drzwi, przeprowadzenia kabli z komory silnika, dobór sprzętu itp.
    Byłem nawet w salonie carAudio i życzliwy Pan powiedział, że zbudowanie ładnie grającego zestawu wyniesie mnie około 4000zł (montaż procesora, podłączenie go pod fabryczne radio i fabryczne głośniki, dodatkowo montaż głośnika basowego wraz ze wzmacniaczem) O_o. Niestety kwota przerasta mój budżet.

    Nie jestem wielkim melomanem, ale obecny zestaw pozostawia wiele do życzenia. Dźwięk jest płaski, brak mu przede wszystkim głębi.
    W Internecie brakuje konkretnych informacji wraz ze zdjęciami lub filmami, mnogość opinii jest powalająca więc mam wielkie obawy przed rozpoczęciem prac.

    Zaznaczam, że nie interesuje mnie wymiana radia na inne jak fabryczne.
    Chciałbym wymienić:
    - tweeter-y (brzęczą)
    - głośniki przód i tył
    - dodać głośnik basowy do bagażnika (podpięty pod radio) (czytałem, że będę potrzebował przejściówki RCA)

    Budżet: do 1500 zł

    Proszę o info (najlepiej ze zdjęciami) jak rozebrać drzwi, którędy przeciągnąć kable, jakiś schemacik instalacji i przede wszystkim jaki sprzęt wybrać.

    Chyba, że znacie kogoś z trójmiasta co wykona coś podobnego i zmieści się w przybliżonej kwocie.

    Przepraszam z góry jeżeli powielam temat. Po tygodniu poszukiwań straciłem nadzieję. :/

  2. #2
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    kolego google Twoim przyjacielem
    http://www.strefacaraudio.pl/topic/2...-eszte/?hl=ufo
    http://www.strefacaraudio.pl/topic/2...hl=honda+civic

    ogólnie poczytaj sobie o podstawch CA w powyższych linkach masz duzo fotek i opisu

    za 1500zł to wystarczy Ci na wygłuszenie przednich drzwi, zestaw 2 way na przód okablowanie i ewentualnie jakiś wzmacniacz do tego.. wątpie że jeszcze w tym suba kupisz no ale.. głośniki z tyłu sobie odpuść,

    najlepiej jakbyś sobie pojechał na jakiegoś spota CA na pomorzu i posłuchał zestawów i opini ludzi a naprawde rozjaśni Ci sytuacje a do tego kupisz dobry sprzęt

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Imię
    Marcin
    Auto
    Honda Civic 8 Exec
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki kolego.

    Przyznam się, że dla mnie to czarna magia. Jak to czytam to prawie tak samo jak bym czytał po chińsku Z racji, że jestem dociekliwym człowiekiem postaram się zagłębić w temat.
    Mimo wszystko czuje, że pozostanie mi objechać kilku specjalistów w tej dziedzinie. Sam chyba nie będę grzebał.

    Dlaczego wszyscy radzą żeby odcinać tyły? Teoretycznie im więcej głośników tym dźwięk będzie bardziej przestrzenny... czy się mylę?

    Jak się sprawa ma w kwestii wymiany samych głośników i tweeterów na lepsze niż te fabryczne (bez żadnych wzmacniaczy po drodze itp.) , dodatkowo dorzucić sub-a do bagażnika. Będzie choć troszkę zauważalna poprawa? Czy gra nie warta świeczki i czy po prostu nie szkoda pieniążków?

  4. #4
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Sama wymiana głośników pomoże. Możesz od tego zacząć, a jak nie będzie tak jak oczekiwałeś, to rozbudujesz zestaw o wzmacniacz. Jak wciąż będzie mało, to dokupisz skrzynkę do bagażnika.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Imię
    Marcin
    Auto
    Honda Civic 8 Exec
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    5

    Domyślnie

    No może to jest pomysł na początek.

    Z jakich głośników wyciągnę coś ciekawego? Zestaw na przód i tył w tym wypadku + tweeter-y bo strasznie brzęczą.
    Tylko trzeba dobrać takie głośniki które w razie czego będzie sens podłączać pod wzmacniacz.

    W jaki sposób dobrać kabel aby z radia było wyjście RCA pod głośnik basowy? I tak będę chciał wyciągać radyjko ponieważ planuję dokupić XcarLink więc mogę przygotować wyjście na przyszłość.

    Wykombinowałem coś takiego... czy dobrze rozumuje?
    https://naforum.zapodaj.net/7b0b206ccf0f.jpg.html

    Subwoofer aktywny ze wzmacniaczem. Ale to sprawa drugorzędna.

    Proszę o jakiś link którędy kable do aku pociągnąć, jak rozebrać tapicerkę drzwi.
    Ostatnio edytowane przez MarcinH8 ; 09-06-17 o 12:28

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    16

    Domyślnie

    Fabryczne audio to kicha głośniki również. Nawet bez wygłuszania drzwi inne bardziej markowe głośniki graja lepiej niż to No Name co jest fabrycznie. Ja również się szykuje na zmiany i z tego co moge Ci podpowiedzieć to głuszenie drzwi wystarcza i montaż głośników np. Helix DB jeśli zamierzasz zostawić fabrykę w drzwiach (bez osobnego wzmacniacza) oraz wyprowadzenie RCA z radia najlepiej bez żadnych modułów itp tak by mieć niskonapięciowe RCA bez zniekształceń itp. i pod wzmacniasz podpiąć sam subwoofer. Uwierz, że basowe głośniki w tylnych drzwiach to strata pieniędzy z racji tego, iż dobry subwoofer zapewni Ci wręcz nadmiar basu a tył tylko zniekształci scenę. Mówię tu o subwoferze typu Infinity Kappa perfect - to taki który zatrzęsie i podczas szybkiej muzyki jak i powolnego basowania, nie będzie zlewał wszystkiego gdy muzyka będzie bardziej skoczna.
    Masę do wzmacniacza możesz wziąć z bagażnika z karoserii tam gdzie są inne przewody masowe przykręcone (tak najlepsza jest z akumulatora ale to dodatkowe 5-6 m kabla, który trzeba upchnąć pod tapicerką, plus z akumulatora oczywiście do tego bezpiecznik na kabel plusowy. Sterowanie wzmacniaczem może być np. z anteny lub stacyjki. Ja to widzę w taki sposób.
    Podałem głośniki wg mojego typu lecz w tej kwestii każdy montuje to na co go stać, jednakże liczyć się trzeba z tym, że np. Hertz esk czy hsk bez wzmacniacza po prostu nie grają. Gdybyś chciał zasilić wszystko wzmacniaczem to zmienia postać rzeczy ale i kosztów również.
    kable pociągniesz progami lub środkowym tunelem, a rozbiórka drzwi np. na stronie kolegi Trafo na pewno jest ładnie opisana.
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •