Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Uszczelka drzwi kierowcy - "pogwizdywanie"

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Question Uszczelka drzwi kierowcy - "pogwizdywanie"

    Witam,
    ostatnio miałem okazję pojeździć trochę szybciej (niestety, typowa dla mnie jazda to tryb miejski...) swoim szczawiem i zwróciłem uwagę, iż od prędkości ok 90km/h słychać lekkie gwizdanie u góry drzwi kierowcy. Wprawdzie jest ono względnie ciche ale jak już je raz usłyszałem, to teraz słyszę cały czas przy szybszej jeździe, i strasznie mnie to irytuje. Oczywiście otwieranie i ponowne domykanie szyby nic nie pomaga. Najpewniej winne jest albo spasowanie którejś z uszczelek, albo ona sama uszczelka (choć przyglądając się jej nie zauważyłem żadnych mechanicznych uszkodzeń). Mam w związku z tym pytanie: czy ktoś się z Was spotkał się z podobnym problemem? A może jest to typowe dla tego modelu, jak np. w Maździe6 przed liftem...?
    Oczywiście zamierzam uderzyć z tym do ASO, ale wcześniej chętnie poznałbym opinie innych użytkowników tego modelu - chodzi o Sporta 5D z 2016,

    Z góry THX i pzdr - Artur S.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Thomas207
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    278

    Domyślnie

    Tez tak mialem. Zglosilem na gwarancji. Zrobili test na nowym aucie (dmuchali sprezonym powietrzem) i twierdza ze to normalny objaw, wystepuje w moim aucie i w fabrycznie nowym. Proponuje sie przyzwyczaic

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    Bez jaj, serio??? Zobaczymy co mnie odpowiedzą

    Pzdr - Artur S.

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Że też chce Ci sie jeździć z taką pierdołą i ludziom głowę zawracać. Jakby to jeszcze była marka premium to ja jestem jeszcze w stanie zrozumieć bo inna grupa odbiorców itd podejście klientów i do klienta. Ale to zwykły Civic którego jeszcze łyknąłeś na promocji i nagle coś tam gwizda. Bierzesz sylikon w szpraju w dłoń odsuń szybę psiknij po uszczelkach,na zewnętrznych uszczelkach przylegających do karoserii też i pojeździj zobacz czy coś się zmieniło,dopiero później ich ciśnij.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    Jak miałem "ósemkę" tak długo ich męczyłem, aż mi wszystkie świerszcze wyciszyli, nie widzę powodu dla którego z 9-ką miałoby być inaczej.
    Z tym silikonem: w razie czego - da się go wyskrobać spod uszczelki jak przeholuję i za dużo prysnę, albo nie tam gdzie trzeba?

    Pzdr - Artur S.

    p.s. szczawia nie kupiłem w promocji.

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    To nie jest smar żeby go wyskrobywać to tylko spray na zasadzie jakbyś psiuknął plakiem

  7. #7
    Użytkownik Awatar _posen
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Michał
    Auto
    FK8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    U mnie gwizdało z lewej strony non stop. Na gwarancji wymieniono całą uszczelkę drzwi lewych i się poprawiło nieco. Cicho jest dopiero od momentu kiedy sam się wziałem za wygłuszenie kompletu drzwi jak robiłem audio i teraz jest znośnie nawet przy 180+ Sytuacja była słaba od 90km/h w góre tak jak piszesz ale ASO nie chciało tego diagnozować, bo uwaga "nie wolno jeździć tak szybko w mieście " i zajęli się problemem po prostu wierząc mi na słowo.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    Witam,
    informacyjnie - może się komuś przydać:
    ze dwa tygodnie temu podjechałem do Honda Plaza, przejechałem się ichnim Mistrzem Serwisu (IMHO całkiem w porządku gościu) który potwierdził "gwizdanie" przy wyższych prędkościach. Okazało się, że jest to znany w hondzie problem - opisany chociażby tutaj: http://www.civinfo.com/forum/bugs-fa...ind-noise.html, i ma związek z bocznymi lusterkami. Honda wypuściła specjalny biuletyn (zdaje się, że załączony jako pdf do jednego z wątków w w/w temacie), opisujący co i jak zrobić choć co ciekawe: niby nie dotyczący już modeli poliftowych.... Tym nie mniej, finalnie dzisiaj podjechałem do Plazy i wygłuszyli mi lusterka zgodnie z zaleceniem hondy. SUBIEKTYWNIE: jak na razie nie miałem zbyt wielu okazji żeby pojeździć nieco szybciej, ale jest nieco lepiej, tzn. wydaje mi się, iż irytujące gwizdanie ustąpiło choć podkreślam: za wcześnie jeszcze na " wiążący werdykt. Jeżeli jednak u kogoś problem jest ewidentny, może spróbować powołać się na wspomniany biuletyn.

    Pzdr - Artur S.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur S. Zobacz posta
    Jeżeli jednak u kogoś problem jest ewidentny, może spróbować powołać się na wspomniany biuletyn.

    Pzdr - Artur S.
    Gdybyś się natknął na ten biuletyn to proszę zamieść linka.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    Witam,
    pdf jest załączony do postu usera "Kremmen" we wspomnianym wątku na forum civinfo. Jeżeli jednak nie masz dostępu do niego, to wpisując w google honda 9G Wind Noise.pdf znalazłem plik np. tutaj: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...hC2PFg&cad=rja

    Pzdr - Artur S.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •