Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Specyfikacja oleju dla Civic X 1.5 turbo w Polsce?

  1. #1
    Użytkownik Awatar valdigre
    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Dublin/Warszawa
    Posty
    250

    Domyślnie Specyfikacja oleju dla Civic X 1.5 turbo w Polsce?

    Hej,

    Zastanawiam się, czy w Polsce są te same zalecenia odnośnie oleju (w instrukcji auta) co w Irlandii.

    Tutaj generalnie piszą, że należy lać 0w20 hondy, olej co się zwie type 2.0. Jeśli tego nie ma na stanie to można lać 5w30 albo 0w30 spełniający normy ACEA A3/B3 bądź A5/B5:



    Podejrzewam, że pewnie takie same zalecenia?

    Ludzie w stanach piszą o czasem konkretnym rozrzedzeniu oleju w tym silniku po normalnych przebiegach (nawet > 5%). Człowiek chce bez spiny wkręcać na wysokie obroty, dlatego zastanawiam się, czy po fabrycznym nie lepiej wlać 0/5w30 kosztem większego zużycia paliwa a lepszej ochrony?

  2. #2
    Użytkownik Awatar andkas
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Andrzej
    Auto
    FN2/FK2R
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez valdigre Zobacz posta
    Hej,

    Zastanawiam się, czy w Polsce są te same zalecenia odnośnie oleju (w instrukcji auta) co w Irlandii.

    Tutaj generalnie piszą, że należy lać 0w20 hondy, olej co się zwie type 2.0. Jeśli tego nie ma na stanie to można lać 5w30 albo 0w30 spełniający normy ACEA A3/B3 bądź A5/B5:



    Podejrzewam, że pewnie takie same zalecenia?

    Ludzie w stanach piszą o czasem konkretnym rozrzedzeniu oleju w tym silniku po normalnych przebiegach (nawet > 5%). Człowiek chce bez spiny wkręcać na wysokie obroty, dlatego zastanawiam się, czy po fabrycznym nie lepiej wlać 0/5w30 kosztem większego zużycia paliwa a lepszej ochrony?
    Będzie pewnie tak samo jak z silnikiem K20C1 w FK2R, dla którego Honda przewiduje tylko olej Honda 0W20 Type 2.0 Synthetic Technology pod groźbą utraty gwarancji. Dlatego ja właśnie leję wymieniony.

  3. #3
    Użytkownik Awatar cosmo-pl
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez valdigre Zobacz posta
    Hej,

    Zastanawiam się, czy w Polsce są te same zalecenia odnośnie oleju (w instrukcji auta) co w Irlandii.

    Tutaj generalnie piszą, że należy lać 0w20 hondy, olej co się zwie type 2.0. Jeśli tego nie ma na stanie to można lać 5w30 albo 0w30 spełniający normy ACEA A3/B3 bądź A5/B5:



    Podejrzewam, że pewnie takie same zalecenia?

    Ludzie w stanach piszą o czasem konkretnym rozrzedzeniu oleju w tym silniku po normalnych przebiegach (nawet > 5%). Człowiek chce bez spiny wkręcać na wysokie obroty, dlatego zastanawiam się, czy po fabrycznym nie lepiej wlać 0/5w30 kosztem większego zużycia paliwa a lepszej ochrony?
    Masz napisane do czego przewidziano olej 0W20. Jest to jasno napisane w instrukcji. Te silniki niczym się nie różnią od poprzednich i tak samo jak w poprzednich, są dopuszczone oleje 0W30 i 5W30, nie tylko A5 i A1, co by sugerowało, że oleje 0W20 są jakieś nadzwyczajne dla tego silnika. Dopuszcza się też oleje A3 w lepkości 30, więc hths na poziomie nie niższym nic 3,5. Także lej co chcesz, 0W20 jak chcesz oszczędzić paliwo.

    Kręcenie na obroty, nie psuje silnika, nawet na 0W20. Ja jeszcze nie widziałem instrukcji, gdzie by 0W20 był jedynym olejem wymaganym.

  4. #4
    Użytkownik Awatar malinkie
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    1,5T
    Skąd
    Toruń
    Posty
    399

    Domyślnie

    Ja w swoim 1,5T ostatnio wymieniłem olej na swój 5W40 A3,ale w serwisie powiedzieli, że sami zalewają 5W30 albo 5W40.

  5. #5
    Użytkownik Awatar pako7
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Karol
    Auto
    B18CX MB6
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    563

    Domyślnie

    A co powiecie o motul 300V 0w20 do k20c1 ??

  6. #6
    Użytkownik Awatar andkas
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Andrzej
    Auto
    FN2/FK2R
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pako7 Zobacz posta
    A co powiecie o motul 300V 0w20 do k20c1 ??
    Wszystko zależy od tego jak jeździsz, ja leję 300V power 5W/30, ten akurat mogę polecić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •