Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: d15z8 śmierdzi niespalonym paliwem z wydechu

  1. #11
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xman Zobacz posta
    Dalej nie wiem już za co się zabrać do czytania... czy do wartości map sensora, zaworu Evap, zaworu Econo czy czegoś innego...
    Był na forum rosyjski program odczytujący wartości czujników z obd - wystarczy jakiś konwerter ttl do USB nabyć i można laptopem na bieżąco podglądać. Może złapał byś jakiś punkt zaczepienia.

    Cytat Zamieszczone przez xman Zobacz posta
    ak coś potrzebujecie jeszcze to piszcie to napiszę co tam jest... z aparatem może być ciężko na podmianę bo takiego motora nie ma nikt raczej w okolicy...
    aparat jakikolwiek podchodzi byle miał te same wtyczki - w sumie to masz dwa rodzaje w D-serii

  2. #12
    Użytkownik Awatar xman
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    EG8 Lsi
    Skąd
    Dąbrowa Tarn.
    Posty
    757

    Domyślnie

    Co w ogóle odpowiada najbardziej w spalaniu? Jak sprawdzić czy zawór działa od Vtec'a? Jak sprawdzić zawór econo? Może on jest zacięty czy uszkodzony? Nie mam pomysłów już na to

  3. #13
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xman Zobacz posta
    Co w ogóle odpowiada najbardziej w spalaniu? Jak sprawdzić czy zawór działa od Vtec'a? Jak sprawdzić zawór econo? Może on jest zacięty czy uszkodzony? Nie mam pomysłów już na to
    Na wszystkie te pytania najszybciej odpowie Ci ruski program z forum.
    Może ktoś poratuje linkiem ?

  4. #14
    Użytkownik Awatar xman
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    EG8 Lsi
    Skąd
    Dąbrowa Tarn.
    Posty
    757

    Domyślnie

    Za kablami patrzyłem na necie i u mnie jest wtyczka dwu pinowa do samodiagnostyki i 4 czy pięcio pinowa (wiem, ze dziwna bo nie ma jak podpiąć) gdzie były wpięte kable do Airbag i dwa te same co do samodiagnostyki.


    Także trzypinowej wtyczki nie miałem jak swapa robiłem - nie widziałem tam nic takiego bo kiedyś już szukałem czy się nie zawieruszyła czasem.

  5. #15
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xman Zobacz posta
    Za kablami patrzyłem na necie i u mnie jest wtyczka dwu pinowa do samodiagnostyki i 4 czy pięcio pinowa (wiem, ze dziwna bo nie ma jak podpiąć) gdzie były wpięte kable do Airbag i dwa te same co do samodiagnostyki.


    Także trzypinowej wtyczki nie miałem jak swapa robiłem - nie widziałem tam nic takiego bo kiedyś już szukałem czy się nie zawieruszyła czasem.
    konwerter TTL podłączasz w 5pin (CN2) gniazdo na płycie ECU - najpierw musisz je tam wlutować, bo seryjnie jest na nie zostawione tylko puste miejsce,
    lub w gniazdo OBD jeśli Twoje auto/instalacja jest w takie gniazdo wyposażona (modele '99 miały na pewno).

  6. #16
    Użytkownik Awatar xman
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    EG8 Lsi
    Skąd
    Dąbrowa Tarn.
    Posty
    757

    Domyślnie

    Nie jest bo ta angielka tego nie posiadała. Ok czyli jest punkt zaczepienia już.

    Komp wygląda jak z fabryki, bo wczoraj go wyjąłem i sprawdziłem czy nic na nim nie jest upalone.

    Zastanawiam się, czy czujnik na rurze dolotowej nie jest padnięty. Może on robi złą robotę i dlatego tyle pali?

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    A po co ruski program jak sygnały z sondy lambda i MAP wchodzą na komputer? Są to sygnały napięciowe. Tylko nie pamiętam z jakiego zakresu, ale na pewno nie więcej niż 5V.

  8. #18
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartko Zobacz posta
    A po co ruski program jak sygnały z sondy lambda i MAP wchodzą na komputer? Są to sygnały napięciowe.
    Po to żeby monitorować je na żywo, na uruchomionym silniku. Bez odłączania czujników. Jadąc sobie do pracy na przykład. Żeby mieć wykresy narysowane i nie zastanawiać się:

    Cytat Zamieszczone przez Bartko Zobacz posta
    Tylko nie pamiętam z jakiego zakresu, ale na pewno nie więcej niż 5V.

  9. #19
    Użytkownik Awatar xman
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    EG8 Lsi
    Skąd
    Dąbrowa Tarn.
    Posty
    757

    Domyślnie

    Sprawdzę jeszcze regulator ciśnienia paliwa... może on odwala manianę. A jak nie to wlutowywuję te wtyczki i spinam ttl i sprawdzę wtedy. Tylko w razie W nazwę programu mi pasuje tego ruskiego jeżeli by się okazało, że podmiana regulatora ciśnienia paliwa nie zmieniła nic w moim problemie...

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur[R
    ;2828526]Po to żeby monitorować je na żywo, na uruchomionym silniku.
    No właśnie o tym mówię. Ja tak podłączyłem MAP i lambdę do UKP i na żywo podczas jazdy można obserwować.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •