Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Problem z katalizatorem

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    53

    Domyślnie Problem z katalizatorem

    Mam pytanie o katalizator w Hondzie Civic VIII 2006r. Silnik to 1.8 140KM, R18A2. Z tego co szukałem na forum i po internecie to jest bardzo mało pytań i informacji na temat katalizatora, jego wymiany, generalnie sytuacji w których ludzie opisują, że musieli go wymienić. Jak to jest naprawdę? Czy ktoś wymieniał katalizator w swoim Civicu? Jeżeli tak, to czy decydował się na oryginalny czy może jakiś zamiennik (i czy taki zamiennik dobrze współpracuje z komputerem)?

    Pytanie bierze się stąd, że ostatnio pojawiła się mi kontrolka Check Engine. Byłem u mechanika przy okazji wymiany płynów i filtrów. Z tego co z nim rozmawiałem to okazało się, że jest to problem ze składem spalin z katalizatora, tak jakby właśnie katalizator nie wyrabiał. Niestety nie mam w tej chwili dokładnego numeru i kodu błędu. Z tego co mi sprawdził to z sondami lambda jest wszystko OK. Postaram się jeszcze dowiedzieć szczegółów. Błąd został skasowany ale niestety dziś pojawił się ponownie. Stąd moje pytanie - czy w takiej sytuacji jedyną opcją jest wymiana katalizatora (i to rozwiązuje problem) czy może chodzić o coś innego, o coś więcej?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    34

    Domyślnie

    Jaki jest przebieg ? Masz gdzieś spisane kody DTC ?

  3. #3
    Użytkownik Awatar jelczyk
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Jacek
    Auto
    EP3-> FN1-> FC1 Si
    Skąd
    Wwa / Sokołów P.
    Posty
    232

    Domyślnie

    U mnie przy przebiegu okolo 100k w r18a2 tez wywalalo checka przez katalozator. Pojawial sie tylko przy stalej jezdzie (dajmy na to 120km/h z tempomatem). Kod bledu chyba byl p0420. W moim przypadku zalozylem emulator na druga sonde i po problemie. Nic nie zamula, blad sie nie pojawia, wszystko ok.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Auto
    UFO 1.8 Executive
    Skąd
    Katowice
    Posty
    66

    Domyślnie

    U mnie też taki błąd wystąpił, tempomat przy 110km/h. Błąd skasowałem, następnego dnia postanowiłem "przedmuchać" katalizator, wybrałem się na A4 i dozwoloną prędkość pokonałem na wyższych obrotach, od jakiś 5kkm spokój z check engine

  5. #5
    Użytkownik Awatar jelczyk
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Jacek
    Auto
    EP3-> FN1-> FC1 Si
    Skąd
    Wwa / Sokołów P.
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grze_chu Zobacz posta
    U mnie też taki błąd wystąpił, tempomat przy 110km/h. Błąd skasowałem, następnego dnia postanowiłem "przedmuchać" katalizator, wybrałem się na A4 i dozwoloną prędkość pokonałem na wyższych obrotach, od jakiś 5kkm spokój z check engine
    u mnie to niestety nie pomogło

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    53

    Domyślnie

    Trochę opóźnienia złapałem z tą sprawą przez inne rzeczy (niezwiązane z samochodem). Ale błąd niestety cały czas jest. Mechanik dokładnie nie zapisał/nie zapamiętał kodów błędów. Z resztą z tego co z nim rozmawiałem to nie miał pewności czy to wina samego katalizatora czy może czegoś innego. Jedyne co to miałem lać PB98 (a niestety wcześniej zalałem PB95) i pobserwować co będzie się dalej działo.

    Cytat Zamieszczone przez 00J23 Zobacz posta
    Jaki jest przebieg ? Masz gdzieś spisane kody DTC ?
    Przebieg to 147 000 km.

    Do kodów DTC właśnie miałem się zabrać sposobem który krąży po sieci, uruchamiając auto-diagnostykę. I właśnie dziś stało się coś niepokojącego. Podczas jazdy kontrolka Check Engine zaczęła migać i jednocześnie zaobserwowałem duży spadek mocy. Tak, że ruszając spod świateł nie miałem pewności czy samochód zaraz mi nie zgaśnie. Ale że dystans do pokonania nie był zbyt duży to jakoś dojechałem.

    Uruchomiłem tą diagnostykę z wyświetleniem błędów ale pokazało mi się: "DTC NO". Tak jak doczytałem o niczym właściwie to nie świadczy niestety. A miałem nadzieję, że coś konkretnego uda mi się odczytać.
    Także czeka mnie jutro z samego rana umawianie się ponownie na wizytę u mechanika. :-/
    Ostatnio edytowane przez kash_an ; 20-06-16 o 22:17

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    53

    Domyślnie

    OK problem ze spadkiem mocy rozwiązany. Okazało się, że jedna z cewek zaczęła odmawiać posłuszeństwa. Wymieniłem ją razem z kompletem świec i od tego momentu jest OK.

    Katalizator oczywiście cały czas do wymiany. Kod błędu to P0420.

  8. #8
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    DTC P0420: Układ katalizatora spalin poniżej progu efektywności
    Pytanie, czy to na pewno katalizator czy sonda?
    Z tego co wiem emulator kosztuje grosze w porównaniu z katalizatorem, to może warto tak jak Jelczyk założyć emulator i zobaczyć co z tego wyjdzie?

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    CRX
    Skąd
    Poznań
    Posty
    82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    DTC P0420: Układ katalizatora spalin poniżej progu efektywności
    Pytanie, czy to na pewno katalizator czy sonda?
    Z tego co wiem emulator kosztuje grosze w porównaniu z katalizatorem, to może warto tak jak Jelczyk założyć emulator i zobaczyć co z tego wyjdzie?
    Odświeże temat przerabiam ten sam problem co ok 30 km wywala mi ten błąd, podpowiedzcie emulator montujemy na której sondzie? Pierwszej widocznej od góry silnika czy druga która znajduję się na środku kata?

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    53

    Domyślnie

    Znajomy mechanik, jak wymieniał mi płyny i flitry i wtedy już problem z Check engine się pojawiał to sprawdził mi sonde lambda i wszystko było OK.
    Jak miałem problem z tą cewką i diagnozował mi to mechanik z HDSem to pokazywał mi tam właśnie wskaźnik zdaje się sprawności katalizatora, wartości kształtowały się z tego co pamietam i dobrze zobaczylem mniej wiecej na poziomie 14 - 16. I przy tym wskaznik obok byl czerwony.

    Czyli zakładam, że to jednak katalizator. Czy jednak mimo wszystko może to być wina sondy?
    Z emulatorem to jest tak, że po prostu katalizator dalej pracuje tak jak pracowal tylko wskazania komputera są OK?
    Mechanik doradził mi, żeby może poszukać takiego miejsca gdzie mają orginalny, używany katalizator do mojej Hondy, mogą wymienić go na miejscu i dają jakąś gwarancje. I rzeczywiście, jak poszukałem na Allegro to są oferty katalizatorów (czasami nawet jest podany przebieg a niekiedy nawet numer VIN) z informacją, że można go wymienić w warsztacie sprzedawcy i wtedy dostaje się gwarancję.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •