Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Głośniki-wzmacniacz electro/rock/rap

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie Głośniki-wzmacniacz electro/rock/rap

    Panowie i panie jako że jestem totalnie zielony w temacie car audio, prosił bym o podanie jak dziecku na tacy jakieś fajne głośniki na przód i ew coś na tył. Głośniki z tył będą montowane w boczki więc "jajka" czy jak to tam się zwie odpadają... Muzyka jaka będzie słuchana to głównie electro (trap, chill) sporadycznie rock i dość często rap. Jak już wspomniałem gdybyście mogli podać numerki ew nazwy głośników było by super. Cena myślę że tak 1.5k maksymalnie, ponieważ nie ma to być jakieś super uber car audio, tylko zestaw do zwykłego słuchania muzyki. Teraz mam jakieś jbl z media za 150zł i jest tragedia...

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Honda Civic EJ2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rtgg Zobacz posta
    Panowie i panie jako że jestem totalnie zielony w temacie car audio
    Hej, na początek przeczytaj ten dokument z linku poniżej - jak zabierałem się za swoje audio, to wiele spraw mi to ułatwiło.
    http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf

    Jak już zadecydujesz ile wydasz na wygłuszenie przynajmniej drzwi, to na Twoim miejscu dopiero wtedy zabrał bym się za wybieranie głośników i reszty sprzętu. Tym bardziej, że musisz zdecydować, czy głośniki mają być podpięte prosto do radia, czy jednak może jakiś wzmacniacz po drodze.
    A tak w ogóle, to jest cały temat na kilkaset stron z cyklu "jakie głośniki..."

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    16

    Domyślnie

    Jeśli po krótce i coś mocnego a przystępne cenowo to możesz zastanowić się poważnie nad Hertz ESK i HSK (hsk droższe ale graja lepiej), minusem jest to, że graja dopiero pod wzmacniaczem ale jeśli zainwestujesz w czymś z tego pokroju to zaoszczędzisz na tyle, który de-facto psuje scenę. Mocny zasilony wzmacniaczem przód i subwoofer w bagażniku załatwią calutką sprawę. Co do subwoofera jeśli będzie to głownie ten rap czyli wolne ciągnięcia basu to pioneer z serii TS-W xxxx który ciągnie mocnym wolnym basem lecz zalewa przy szybszej muzyce, możesz popatrzeć za Powerbass seria ES lub coś z Hertz-a - będą szybsze i potrafią zejść również nisko, no chyba, że budżet większy to Infinity kappa ale seria perfect (nie reference). Ze wzmacniaczy zaś szukaj czegoś starego pioneer, helix, hifonics, itp które sa na mocnych konstrukcjach gdzie 60 w to prawdziwe 60 w a nie papierowe 600 z naklejki na pudełku. Kup dobrą 4 kanałówkę podepniesz pod nią przód (zestaw odseparowany) a 2 kanały zmostkujesz na subwoofer który napędzisz prawdziwymi 150 w gwarantującymi Ci słyszalność w otoczeniu na poziomie 150 m

  4. #4
    Użytkownik Awatar _posen
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Michał
    Auto
    FK8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Generalnie rock i rap to dwie osobne bajki jesli chodzi o caly sprzet. Do rocka przydaje sie bardzo neutralny zestaw z dobrze grajacym wooferem (jesli chodzi o zestawy 2 way to przykladowo najtanszy zestaw focala albo troche drozsze morel tempo), a do rapu duzo lepiej sprawdzą sie bardzo ciezkie woofery (typu blam/ focal kx / tempo ultra), ktore zagraja mocniej w nizszym zakresie. Jesli chodzi o subwoofer to samo - jak sluchasz rocka to koniecznie skrzynka zamknieta i mozliwie szybki subwoofer (nawet kosztem mocy i wielkosci - 10 cali 300-600w bedzie ok), a do rapu koniecznie br/szczelina i wiekszy ale mniej dynamiczny glosnik (12 sie sprawdzi juz) i mozliwie duza skrzynka wystrojona najnizej jak sie da. Zakladanie glosnikow z tylu w drzwiach ma na celu tylko i wylacznie wyrownanie srednich tonow jak przod nie domaga plus ewentualna scena dla pasazerow z tylu jak jest potrzebna. Glosniki w polce sieją po kabinie i to bardzo zły pomysł - moze i da sie to ustawic jakos cudem ale szkoda zachodu. Na poczatek najlepiej olać tył, wygluszyc przody, zrobic 2 way pod wzmacniaczem i dorzucic subwoofer (w tej kolejnosci).


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •