Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Kolektor wydechowy d16z6, chińczyk - problem

  1. #1
    Użytkownik Awatar pawelcar
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic V HB D13B2
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    524

    Domyślnie Kolektor wydechowy d16z6, chińczyk - problem

    Panie i Panowie, wjeżdżając dzisiaj do garażu zahaczyłem tłumikiem środkowym o próg garażu i wyrwałem tłumik na portkach, tzn nie łączenie ale tuż przed flansza chińczyk normalnie się rozerwał, przy próbie pospawania go okazało się, ze to istny ser szwajcarski spawy w połowie popuszczały/popękały, portki dziurawe co się okazało dopiero po spawaniu, gdy już założyłem wszystko, bo cały był owinięty bandażem termiczny i po zamontowaniu okazało się że własnie pod bandażem jest mocno popękany i ma przedmuchy. Kolektor kupiony nówka sztuka na allegro, przejezdzilem na nim jakoś może że 4 lata, przebieg nie jest jakiś straszny i teraz pytanie czy każdy ten ebayowy kolektor się tak rozpada po czasie, kto ma podobne doświadczenia? Stoję przed zakupem nowego, ale nie wiem czy kupic raz jeszcze chińczyka i nie owijać go bandażem bo może to go zabiło czy kupić ori, bo chinczyki tak mają? Może ma ktoś jeszcze jakaś alternatywę?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Wenega
    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Oleśnica
    Posty
    1,815

    Domyślnie

    Chinczyki tak mają. Alternatywą jest wyspawanie w pl, ale za to pewnie bedziesz miał 3 Chinczyki

  3. #3
    Użytkownik Awatar pawelcar
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic V HB D13B2
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    524

    Domyślnie

    Tego właśnie się obawiam, bo pewnie za customa trzeba z 1000zl zapłacić. Pytanie czy przyrost z chińczyka jest na tyle znaczący żeby znów go montować zamaist oema? Niestety od razu w z6 miałem chińczyka wić nie mam porównania.

  4. #4
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Nikt nie zrobi kolektora za 1000 złotych. Znaczy - nikt kto ma firmę i szanuje swój czas.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Honda Civic EJ2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    36

    Domyślnie

    Miałem już parę chińczyków i w każdym prędzej czy później gdzieś coś pękało, a to portki, a to okolice sondy Lambda i pojawiały się przedmuchy, a na dodatek właściwie nie było już jak tego połatać, bardziej się opłacało kupić kolejny. Jaka cena, taka jakość. Jeśli chodzi o sam kolektor, czy to będzie chińczyk, czy OEM, to zbyt wielkiej różnicy bym się nie spodziewał, bo w N/A liczy się też to, co za kolektorem.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Auto
    EJ6
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    598

    Domyślnie

    Bandaż + chińczyk = szybki trup. Miałeś go 4 lata więc ciesz się że tyle wytrzymał ! Chyba że pękał już szybciej i tego nie czułeś. Te kolektory pod bandażem potrafią walnąć po kilku miesiącach, bez wytrzymują w zależności od 2 do 4 lat właśnie. Czy coś daje no generalnie coś tam daje, jak chcesz kupować znów 4-2-1 dołóż jakieś 200-300 zł i kup sobie kolektor od megan racing niby też to wygląda na chińczyka ale dużo lepszej jakości. Dwa takie montowałem jeden siedzi drugi rok pod bandażem i nic się na razie nie dzieje a drugi lata już ze 3-4 lata i prócz uszczelki nic nie wydmuchało więc na tej podstawie śmiem twierdzić że warto. Sam zamówiłem u nich 4-2-1 + cały wydech na 2.36 tylko paczka już idzie drugi miesiąc i dojść nie może

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •