Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Uszczelka pod głowicą w CIVIC D16A6 90r.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Auto
    civic
    Skąd
    Lubartów
    Posty
    2

    Domyślnie Uszczelka pod głowicą w CIVIC D16A6 90r.

    Witam Wszystkich
    Mama duży problem z uszczelką pod głowicą w CIVIC z 90r. silnikiem D16A6. Po raz trzeci wymieniałem uszczelkę pod głowicą. Sinik był kilka razy przegrzany. Przy każdej wymiana uszczelki pod głowicą. Obowiązkowe planowanie głowicy nowe uszczelki pod kolektorach i nowe śruby, termostat wszystko elring. Przy ostatniej wymianie uszczelki splanowałem również blok silnika. Po przejechaniu około 2 tyś. km w zbiorniczku pojawiają się pęcherzyki powietrza prawdopodobnie kompresja. Po krótkim czasie silnik słabo odpala z rury wydechowej parowóz, na koniec wyrzucony płyn ze zbiorniczka wyrównawczego.
    Proszę o pomoc gdzie jest problem.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    a jaka uszczelkę stosujesz? tez miałem taki problem jak zakładałem uszczelki z intercarsu, w końcu kupiłem druga głowice i oryginalna uszczelke. od ponad roku nic sie nie dzieje, a samochod często dostaje baty. ważna kwestia jest tez ustawienie zapłonu prawidłowe

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Auto
    civic
    Skąd
    Lubartów
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam
    wszystkie uszczelki elring.
    zapłon ustawiony dynamicznie na lamp. Objawy zaczynają się po pęcherzykach w zbiorniczku wyrównawczym. Po jakimś czasie świeci się czek. Po przekręceniu kluczyka pompa nie pompuje paliwa a silnik nie odpala (duża ilość płynu chłodniczego na lambdzie).

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Imię
    Przemo
    Auto
    B18c4 ej2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    102

    Domyślnie

    wymiana uszczelki na oem bo jak czarny zaznaczył oem ot oem

    do tego mam kilku qmpli co wsadzali elringi i gotowali wodę lub puszczało gdzieś niestety

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    5 razy robiłem na erlingu czy na victor reinz. Puszcza pierścień cylindrowy wypala sie. Oem tylko i jest spokój. Miałem zawsze tak samo jak opisujesz

    Oprocz tego co opisales w ostatnim poscie. Moze przez wypalona uszczelke brak kompresji i nie odpala. Bądź jeszcze dodatkową usterka

    Następna sprawa klucz dynamometryczny ustaw 5-10 nm więcej niż opisane. Klucz może przeklamywac od za slabo dobrego głowicy też mogą dziać się takie cuda, ale nie ryzykuj kup oem uszczelkę. Od mocniej dokreconej głowicy nic się nie stanie. Jak zrobisz dwa etapy dokrecania dokrec 3 raz z tą samą wartością nm
    Ostatnio edytowane przez czarny1992 ; 13-08-17 o 14:44

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Następna sprawa klucz dynamometryczny ustaw 5-10 nm więcej niż opisane. Klucz może przeklamywac od za slabo dobrego głowicy też mogą dziać się takie cuda, ale nie ryzykuj kup oem uszczelkę. Od mocniej dokreconej głowicy nic się nie stanie. Jak zrobisz dwa etapy dokrecania dokrec 3 raz z tą samą wartością nm

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dokładnie tak, uszczelka tylko OEM

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •