Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Civic EJ9 1.4 '98 -

  1. #1
    Użytkownik Awatar Retron
    Dołączył
    Apr 2017
    Imię
    Kamil
    Auto
    EJ9 D14Z2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie Civic EJ9 - naprawa przodu po wpadnięciu w rów

    Witam,
    Miałem nadzieje, że mój pierwszy post tutaj będzie zupełnie inny i mam nadzieje, że trafia do odpowiedniego działu... Wczoraj, świeżo po zakupie samochodu w drodze powrotnej do domu, byłem zmuszony ewakuować się do rowu by uniknąć czołowego zderzenia, przy okazji zdejmując przodem słupek z pobocza. Sprawca zbiegł, a mój samochód ma aktualnie zamontowaną instalacje LPG nie wbitą w papiery (po poprzednim właścicielu, prawdopodobnie będzie demontowana), stąd na ubezpieczenie i policje nie miałem co liczyć. Tak, wiem, moja głupota, ale za nią niestety czasami się płaci... Co jest do roboty?

    - Strojenie drzwi od strony kierowcy + zamek (na kluczyk się nie zamykają, bo przesunęły się o 2mm w dół, słupki całe. Od środka jak najbardziej do zamknięcia)
    - Oba błotniki
    - Oba nadkola
    - Grill i maska
    - Przedni zderzak
    - Przedni pas
    - Prostowanie podłużnic przy samym mocowaniu zderzaka, reszta prosta
    - Chłodnica
    - Ponowny montaż plastikowych progów
    - Ewentualne malowanie.

    Nie sprawdzałem jeszcze zawieszenia i ile zostawia śladów. Silnik nie oberwał.

    PYTANIE - czy warto w nią inwestować i doprowadzać do stanu poprzedniego, czy szkoda pieniędzy, czasu i zdrowia, bo będzie jeżdżącą trumną na kołach? Jest to mój pierwszy samochód, więc kasowania go wolałbym uniknąć, bo wiadomo jak to jest z pierwszą furą jaka ona by nie była, ale widok jej w obecnym stanie nie napawa optymizmem...

    Załączam kilka zdjęć jak ma się sprawa:


    Ostatnio edytowane przez Retron ; 21-04-17 o 00:34

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Imię
    Dawid
    Auto
    Honda Civic VI Ej9
    Skąd
    Gorlice
    Posty
    33

    Domyślnie

    Pas przedni można bez problemu wspawać i nie zagraża to bezpieczeństwu, ale koszty pewnie małe nie będą + zakup elementów blacharskich i malowanie... Zależy za ile kupiłeś bo naprawa może podwoić wartość auta A tak na poważnie to jeśli nie jest zgnita to ja bym ratował bo niewiele jest Hond ze zdrową budą.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    10

    Domyślnie

    najlepiej kup coś z zajechanym silnikiem, nawet zardzewiałe, w kolorze będzie ciężko więc trzeba sie szykować na malowanie ale myślę że w 2000 sie spokojnie zamkniesz, czy warto? według mnie tak.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •