Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Stuki przy skręconych kołach i inne terkotnięcie

  1. #11
    Użytkownik Awatar Yak
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    Honda Civic Type S
    Skąd
    Ostrów Wlkp
    Posty
    87

    Domyślnie

    Czyli nr 1 mamy - zamówiłem przegub zewn.

    Nr 2 jeżeli ten bendix się tak zachowuje to do wymiany/przesmarowanie (jak się da) czy nie ruszać tego ?

    3) - moje czujniki są coś a'la viviuska - jest ten ekranik z diodami który piszczy przy wrzucaniu wstevcznego - zakładam że centralka działa skoro piszczy tylko zaniemógł któryś z czujników. I pozostaje kwestia czy idzie podłączyć czujnik z dwoma pinami których jest ogrom na alledrogo czy szukać takiego na 3 piny które są w cenach wiele droższych i jest ich jak na lekarstwo...

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2017
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic VIII 1.8
    Skąd
    Radom
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yak Zobacz posta
    Czyli nr 1 mamy - zamówiłem przegub zewn.

    3) - moje czujniki są coś a'la viviuska - jest ten ekranik z diodami który piszczy przy wrzucaniu wstevcznego - zakładam że centralka działa skoro piszczy tylko zaniemógł któryś z czujników. I pozostaje kwestia czy idzie podłączyć czujnik z dwoma pinami których jest ogrom na alledrogo czy szukać takiego na 3 piny które są w cenach wiele droższych i jest ich jak na lekarstwo...
    do tych moich są dedykowane czujniki niestety, które kosztują 90zł za sztukę inne nie pasują bo sprawdzałem te tanie po 70zł z wyświetlaczem ( mam takie w drugim aucie, równie dobre są jak te w Hondzie )

  3. #13
    Użytkownik Awatar 19adamo88
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    289

    Domyślnie

    zmienione te przeguby?

  4. #14
    Przyjaciel CKP Awatar scareface
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic FK2
    Skąd
    Belgia
    Posty
    562

    Domyślnie

    Jak będziesz sam wymieniał to powiedz czy jest z tym dużo roboty

    3) czujniki sprawdzisz w jeden sposób. Wrzuć wsteczny, podejdź do czujnika i nachyl nad nim ucho i machaj powoli ręką, jeżeli będzie pykał podczas napotkania przeszkody to znaczy że działa, jeżeli nie pyka to znaczy że do wymiany. Ja polecam zestaw, kamerkę w rejestrację plus lusterko z wyświetlaczem lcd. Ja mam coś takiego u siebie i jestem mega zadowolony, jak dobrze się ustawi kamerkę to można dojechać nawet 1cm do zderzaka
    Ostatnio edytowane przez scareface ; 28-09-17 o 00:43

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Auto
    CIVIC VIII 2.2 SPO
    Skąd
    WMG
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yak Zobacz posta
    1) Jadąc po rondzie (przy skręconych kołach w prawo) słychać stuki z okolic przedniego lewego koła.. Miał ktoś coś podobnego ? - pisałem wątku od drążku kierowniczym, ale zostało to bez odpowiedzi.. Moje pierwsze podejrzenie pada na drążek kierowniczy ale głowy nie dam sobie uciąć... jakieś pomysły co to może być... Wymieniłem (z innego powodu) przegub wewnętrzny przy tym kole - więc tą część można wykluczyć..
    Ad.1 Sworzeń wahacza. W swoim i dwóch ufokach w rodzinie było dokładnie to samo, tyle że z prawej strony. Niestety wymienić trzeba cały wahacz. Chyba w sedanie da się wymienić sam sworzeń.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •