Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Wymiana poduszek pod silnikiem

Widok wątkowy

  1. #1
    Użytkownik Awatar sublove
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Kamil
    Auto
    Niepordzewiałe Ej6
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,910

    Domyślnie Wymiana poduszek pod silnikiem

    Autor tekstu: Sublove

    Dziś zajmiemy się wymianą dolnych poduszek pod silnikiem

    Objawy jakie mogą wystąpić przy uszkodzonych poduszkach to stuki dobiegające z komory silnika lub/i jej okolic (często mylone z odgłosem wybitych tuleji gumowo-metalowych przy wahaczach).

    Nie miałem zamiaru ani przez chwilę oddać auta w ręce mechanika bo lubię sam grzebać ale z ciekawości zadzwoniłem do ASO zapytać o koszt takiej usługi.
    - Dzień dobry
    - Halo?!
    - Ile za wymianę poduszek w Civic 98 sedan zapłacę?
    - Yy.... będzie w sumie 180-190 PLN za obie, no plus części proszę Pana.
    - Yy.... dowidzenia...

    Zmotywowany dodatkowo przez pana z Hondy przystąpiłem do zakupu tych dwóch:



    Koszt to 70 PLN/szt po rabacie pracowniczym kolegi koleżanki

    Z racji tego, że za warsztat i „kanał” posłużyło mi przerobione zejście do piwnicy, dla ułatwienia pracy (aby podjechać głębiej oraz mieć większe pole manewru) zdemontowałem przedni zderzak.
    Nie jest to chyba konieczne ale ułatwia życie znacznie

    Demontaż zderzaka:

    1. Odkręcamy śruby umieszczone w zakolach (po obu stronach rzecz jasna):





    2. Kładziemy sie pod zderzak i odkręcamy dwie śruby mocujące zdrzak od dołu:



    3. Na koniec demontujemy grill – jego mocowania do budy za pomocą spinek następnie mocowanie zderzaka od góry (znów wyciągamy plastikowe spinki)

    Z tak zdemontowanym zderzakiem wbijamy sie na podjazd i zabieramy się za zdejmowanie osłony silnika – tutaj znów uwaga, prawdopodobnie jest to kwestja którą można pominąć lecz znów 5 min roboty więcej a ile potem swobody ruchu



    Odkręcamy śrubki:

    1. Centralnie pod spodem 2 lub 3 śruby ( u mnie chyba jkednej nie było )



    2. kolejne z boku



    3. I jeszcze plastikowe śrubki z nadkoli



    Zdejmujemy pokrywę



    ...i wywalamy ją far away na styl West Coast Customs

    Namierzamy nasz cel:

    1 Lewa poducha



    2 Prawa poducha ( jak masz CAIa będzie Ci łatwiej skojarzyć ). Nic trudnego do zlokalizowania, analogicznie po drugiej stronie auta



    Opis odkręcania śrub jest niczym szczególnym dlatego wykonam go dla jednej strony (jednej poduszki) – nie ma tutaj nic innego do zrobienia z drugą.

    Odkręcamy nakrętnę mocującą poduchę do uchwytu silnika:



    Odkręcamy dwie śruby mocujące poduszkę do podłużnicy (na foto widać jedną, druga jest dokładnie na drugim końcu poduszki (warto użyć dobrego klucza nasadowego, ja złamałem na tych śrubach jeden klucz a z drugiego zrobiłem świderek )



    Moje poduszki były tak wyprute, że środek można było wyjąć jednym pacem – resztka poduchy widoczna na zdjęciu:



    Jak widzimy, poduszki dolne nie trzymają fizycznie silnika a jedynie stabilizują jego pracę – poduch nie ma a silnik nadal na miejscu

    A tu porównanie nowej lewej ze starą lewą



    O ile ze zdejmowaniem starych poduch nie ma problemu – wypruwamy resztki poduszki ze środka – zdejmujemy tuleję, która została na trzpieniu mocowania do łapy i swobonie zdejmuemy „ceownik” o tyle z nową nie jest tak kolorowo...

    Aby nałożyć nową, trzeba użyć trochę siły aby wepchnąć tuleję poduszkę na trzpień jednocześnie zmieścić ją pod „rant” podłużnicy. Polecam gumowy młotek i kolegę do pomocy

    A w tych miejscach poducha będzie się blokować, trochę siły i wejdzie na miejsce:



    Zakładamy, przykręcamy śruby i cieszymy się cichą pracą silnika i sztywnym drążkiem zmiany biegów





    Kluczem do sukcesu jest jak zawsze przy takich robotach, dobry klucz albo lepiej – cały zestaw dobrych narzędzi.
    Do odkręcenia śrub mocujących poduchę do podłużnicy warto uzyć dobrej nasadowej 14-stki. Aby uniknąć tego naprzykład...:



    Pozdrawiam
    Kamil
    Ostatnio edytowane przez sublove ; 09-09-08 o 12:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •