Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: K24a2 kolektor ssacy i pompa oleju od k20a2

  1. #1
    Użytkownik Awatar maniek__007
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FD7 R18
    Skąd
    Płock
    Posty
    250

    Domyślnie K24a2 kolektor ssacy i pompa oleju od k20a2

    Będę składać k24a2 na kolektorze od k20a2 prb i napotkałem taki problem.

    Znalazłem na k20org, że jedna dziura to układ chłodzenia i łączy się z tym co wchodziło do kolektora.. a drugą to egr i jedni zaslepiaja a inne nie... oczywiście najpierw gwintuja te dziury
    I robi się to tak


    Może ktoś podpowie czy ten sposób jest poprawny?


    Drugą sprawa chce założyć pompę oleju od k20a2 żeby wyżej kręcić, co mi jest potrzebne?

    Patrząc po numerach części wszystko jest inne oprócz kilku srubek.
    Czy potrzebuje zestawu jak na zdjęciu czy coś zostanie ode mnie?
    Czyli
    -pompa oleju
    -łańcuszek
    -napinacz slizg
    -sruby srubki
    -blacha osłoną wału

    Ktoś kręci wyżej niż 8000rpm k24 na seryjnej pompie? Pompa w k24a2/3 ma dużo części wspólnych co ta w k20z4. Czy zmiana pompy oleju jest tylko po to żeby pozbyć się wałków i uzyskać +/-10KM?
    Ostatnio edytowane przez maniek__007 ; 21-03-17 o 18:06

  2. #2
    Użytkownik Awatar maniek__007
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FD7 R18
    Skąd
    Płock
    Posty
    250

    Domyślnie

    Co do pompy oleju znalazłem takie info
    http://www.k20a.org/forum#/topics/42496?page=1
    Wychodzi że ta od k24 daje lepsze ciśnienie niż ta k20a2..
    Ma ktoś zegary ciśnienia żeby to potwierdzić

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Imię
    k20
    Auto
    Ep
    Skąd
    Łeczyca
    Posty
    364

    Domyślnie

    swoja droga cisnienie cisnieniem a wydajnosc ( litry na minute)
    przecietny zegar do cisnienia 25zl tylko odpowiedni krociec dorobic albo kupic zegar z takim gwintem zeby pasowal np zamiast czujnika cisnienia oleju (10x1) o ile sie nie myle

  4. #4
    Użytkownik Awatar maniek__007
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FD7 R18
    Skąd
    Płock
    Posty
    250

    Domyślnie

    Mam tak w 2zzge trojnik na z gar ciśnienia.
    Seryjną pompa na pewno daje lepsze ciśnie z niskich obrotow, tylko czy już przy wysokich nie spada.
    Założę zegary ale te zegary nie zawsze też dokładnie pokazuja. Mój już raz ostrzegał ze zero podczas jazdy i nagle znów się podniósł na 6barów....

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Imię
    k20
    Auto
    Ep
    Skąd
    Łeczyca
    Posty
    364

    Domyślnie

    nawet jesli bedzie blad zegara o iles % to przynajmniej bedzie widac ktora daje wiecej na pompach hydraulicznych sie za bardzo nie znam ale moze da sie podejrzec szerokosc rotorow czy cos hmm albo wziac obie na stol zegar olej cos do krecenia z regulacja obrotow ( obroty podobne jak na silniku o ile zebatki na pompie i wale maja ta sama ilosc zebow ), zeby je sprawdzic bez odpalania silnika i podkladania ich na zmiane , chociaz i tak i tak roboty kupa

    chociaz mysle ze jesli na wolnych obrotach ta 2,4 daje wiecej to i na wysokich powinna ,
    tylko jeszcze trzeba zwrocic uwage na ilosci zebow bo moze jesli k24 kreci sie nizej ma inne przelozenie obrotow miedzy walem a pompa nie mialem okazji zajrzec do 2,4 ale moze czasem warto zerknac policzyc ,
    na pompach wody w ktoryms silniku sie z tym spotkalem , silniki blizniacze rozniace sie moca i mocnejszy mial mniej zabkow zeby pompa chodzila szybciej troche z innej beczki ale moze cos pomoze
    Ostatnio edytowane przez romekex ; 23-03-17 o 21:35

  6. #6
    Użytkownik Awatar maniek__007
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FD7 R18
    Skąd
    Płock
    Posty
    250

    Domyślnie

    Pompa oleju w k24a2/3 i np w k20z4 ma walki balansujace i ma przełożenie 2:1 czyli mając 8000rpm pompa ma 16000rpm.
    K20a2 ma pompę bez wałków balansujacych i ma przełożenie 1,62:1 co np przy 8000rpm daje około 13000rpm.
    Wychodzi że lepszą skuteczność ma k24 pompa, ale wytwarza większe opory dla silnika dlatego po włożeniu też z k20a2 uzyskuje się większe moce.
    Mi bardziej chodzi czy ta pompa wytrzyma takie obroty... w k20z4 dość często kręcą na 8500rpm i mają seryjną pompę i nic nie siada.
    Dowiedziałem się że można usunąć wałki balansujace i zrobić porting kanałów.
    Szkoda mi otwierać słupek i dłubać żeby pompę wymienić jak silnik ma tylko 30tys mil..
    Ostatnio edytowane przez maniek__007 ; 23-03-17 o 23:47

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Imię
    k20
    Auto
    Ep
    Skąd
    Łeczyca
    Posty
    364

    Domyślnie

    hmm nie wiem ja bym tego dolu nie ruszal , moze zalezy od stylu jazdy ja tego swojego do konca nawet nie krece jak juz to rzadko jak nie krecisz do odciecia zeby zmienic bieg to lepiej to zostawic chyba zwlaszcza ze przy przelozeniu 2 do 1 lepej smaruje jak ta z k20a2 ,

    druga sprawa jesli silnik ma maly przebieg to jest raczej pewniak a pompa od k20a2 to moze juz swoje przezyla skoro ktos slupek rozebral na graty
    , czasami lepsze jest wrogiem dobrego,
    zloz moze ten silnik z tymi walkami od k20a2 i pokombinuj z ecu zeby to gralo nad reszta bedziesz mial czas pomyslec taka moja sugestia ,

    tak patrzac po wikipedi to miedzy k24a2 a k20a2 roznica w odcieciu obrotow jest okolo 1tys rpm czyli nie jest jakas mega duza
    Ostatnio edytowane przez romekex ; 24-03-17 o 23:34

  8. #8
    Użytkownik Awatar 81saren
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Piotr
    Auto
    Man
    Posty
    1,113

    Domyślnie

    Zmienia sie pompe oleju by nie wystepowalo zjawisko kawitacji ( oleju ) , Obroty w pompie k24 masz 2:1 i na wysokich obrotach moze wlasnie zajsc takie zjawisko , i szykbo zabijesz silnik,
    dlatego zmienia sie pompe o mniejszym przelozeniu , ta z k20 , wszystko po to by zakrecic wyzej by wykorzystac potencjal walkow ( jezeli byly zmieniane )
    Ostatnio edytowane przez 81saren ; 25-03-17 o 09:33

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Imię
    k20
    Auto
    Ep
    Skąd
    Łeczyca
    Posty
    364

    Domyślnie

    w tym cos moze byc wszystkiego se nie wie po fabryce ciezko poprawic silnik zeby to bylo zrobione zgodznie ze sztuka w 100% , czasami cos co wydaje sie lepsze dla jednego jest gorzsze wzgledem innych rzeczy

    trzymam kciuki za 2,4 moze bedzie kiedys okazja rzucic okiem pod maske;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •