Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Oklejanie samochodu

  1. #1
    Użytkownik Awatar shrek565
    Dołączył
    May 2013
    Auto
    Civic IX Exe. 2.2
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    370

    Domyślnie Oklejanie samochodu

    Hej
    Mam zamiar okleić moją 9 w chrom-lustro, czarny mat lub carbon. Ma ktoś z nas coś takiego na swoich hankach. Chętnie bym zobaczył.
    Jak wygląda sprawa z utrzymaniem tego i jak to wygląda z biegiem czasu. Obawiam się o chrom, iż będzie cieżki w utrzymaniu. Patrz i nie dotykaj.
    Jakieś wasze wrażenia w tym temacie?

  2. #2
    Użytkownik Awatar UltrasSur
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Adrian
    Auto
    Obecnie brak
    Skąd
    Edynburg
    Posty
    5,200

    Domyślnie

    Jest na forum biale ep3 oklejone na bialo.szukaj w 7 genach
    Grzesiek_Devil szukaj
    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Awatar firstborne
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Dawid
    Auto
    Volvo C70
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,187

    Domyślnie

    Chrom bym odpuścił, jeśli chcesz mieć coś w ten deseń

    ...co prawda nie jest to prawnie regulowane, ale nadgorliwiec może wykluczyć pojazd z ruchu bądź nie przejdzie kontroli na SKP, tłumacząc się tym, że powoduje zagrożenie w ruchu bo jest zwyczajnie niewidoczny i zlewa się ze wszystkim, jak lustro. Nie wiem czy ostatecznie można to tak wytłumaczyć, ale osobiście w słoneczny dzień taki pojazd jest troszkę jak widmo

  4. #4
    Użytkownik Awatar shrek565
    Dołączył
    May 2013
    Auto
    Civic IX Exe. 2.2
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    370

    Domyślnie

    Tak zgadzam się co do tego chromu. Z kolegami dziś gadałem i mówią żebym odpuścił temat. Jak już czarny mat lub carbon. Co do carbonu jestem mniej przekonany. Chyba, że karbonem okleił bym tylko przednią maskę i błotniki i pewnie trzeba by też zderzak.

  5. #5
    Użytkownik Awatar shrek565
    Dołączył
    May 2013
    Auto
    Civic IX Exe. 2.2
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    370

    Domyślnie

    Tu znalazłem fajną zmiane koloru hanki
    https://www.zmianakoloruauta.pl/gale...zarny_mat.html

  6. #6
    Użytkownik Awatar _posen
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Michał
    Auto
    FK8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,552

  7. #7
    Użytkownik Awatar Ledres
    Dołączył
    Jan 2015
    Imię
    Hubert
    Auto
    Honda Civic VI gen
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    162

    Domyślnie

    Ten temat ucichł... Żeby nie zakładać drugiego podobnego postanowiłem się pod tego podpiąć z moim pytaniem...
    Obecnie jestem posiadaczem srebrnej VI gen. Blacha jest w niej o dziwo bardzo ładnie utrzymana. Co prawda wymaga jakiś tam drobnych napraw, ale nie są do nadal naprawy połowy karoserii. Niestety zaczynam już rz*gać srebrnymi samochodami. Nawet jak projekt ładnie zrobiony to i tak gdzieś mnie ten srebrny zaczyna odciągać... Postanowiłem więc zrobić coś w mojej i wybór padł na wykonanie czegoś w rodzaju kamuflażu. Gdzieś w PL jest taka srebrna co ją oklejał czarnymi i białymi łatami. Ja chciałem dodać jakiś kolor do tego. Ale... Czy Wam się forumowicze podoba taki zabieg? Pytam z ciekawości. Niby coś "oryginalnego", ale coraz więcej takich motywów się pojawia na autach... Oklejanie całego auta odpada z powodów finansowych co jest wiadome...

  8. #8
    Użytkownik Awatar Szon97
    Dołączył
    Jun 2015
    Imię
    Konrad
    Auto
    Ej9 D14z1
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ledres Zobacz posta
    Ten temat ucichł... Żeby nie zakładać drugiego podobnego postanowiłem się pod tego podpiąć z moim pytaniem...
    Obecnie jestem posiadaczem srebrnej VI gen. Blacha jest w niej o dziwo bardzo ładnie utrzymana. Co prawda wymaga jakiś tam drobnych napraw, ale nie są do nadal naprawy połowy karoserii. Niestety zaczynam już rz*gać srebrnymi samochodami. Nawet jak projekt ładnie zrobiony to i tak gdzieś mnie ten srebrny zaczyna odciągać... Postanowiłem więc zrobić coś w mojej i wybór padł na wykonanie czegoś w rodzaju kamuflażu. Gdzieś w PL jest taka srebrna co ją oklejał czarnymi i białymi łatami. Ja chciałem dodać jakiś kolor do tego. Ale... Czy Wam się forumowicze podoba taki zabieg? Pytam z ciekawości. Niby coś "oryginalnego", ale coraz więcej takich motywów się pojawia na autach... Oklejanie całego auta odpada z powodów finansowych co jest wiadome...
    Szczerze? Nie lubię srebrnego lakieru, ale ta Honda o której mówisz według mnie już dużo lepiej wyglądała bez tego Camo. Jakoś przy tym srebrnym to nie wygląda. U Tutka za to bardzo mi się to oklejenie podoba Może pomyśl nad jakimś innym motywem z oklejeniem

  9. #9
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Co do samego oklejania w czarny mat. Mnie osobiscie sie to nie podoba. Kojarzy mi sie z autami po dzwonie, zlozonymi na zamiennikach z bhmd czy polcaru
    Sam mysle nad oklejeniem rajdowki i tez myslalem o folii "camo" jak na prototypach, ale nie znalazłem gotowej folii

  10. #10
    Użytkownik Awatar Driftek97
    Dołączył
    Aug 2015
    Imię
    Kuba
    Auto
    Low Civic EJ9
    Skąd
    Radom
    Posty
    1,225

    Domyślnie

    A wiecie może jaki jest koszt samej folii na civica vi lub ile mniej więcej metrów potrzeba ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •