Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: korby b20 do d16 i tłoki vitara - kila pytań i informacji

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie korby b20 do d16 i tłoki vitara - kila pytań i informacji

    Witam wszystkich
    chodzi mi po głowie wsadzenie korb z b20 do d16, sporo czytałem ale mam jeszcze kilka pytań, wiem że korby z b20 są trochę szersze od korb z d16

    korby d16




    korby b20




    zdjęcia zapożyczone z innego tematu, nie ufam tym elektronicznym suwmiarkom co do dokładności pomiaru ale na fotkach widać ze trzeba odchudzić je o ok 1mm, orientuje się ktoś jaki może być koszt takiego odchudzenia?

    drugie pytanie jakie mam, to czy po zamontowaniu korb z b20 czy innych np. kutych trzeba wyważać układ korbowy?

    kolejne pytanie jakie mam nie dotyczy korb ale tłoków z vitary, orientuje się ktoś jaki w nich jest otwór na sworzeń? wiem że d seria ma 19mm, korby z b20 mają sworzeń 21mm

    no i jak na razie ostatnie pytanie, tłoki z vitary są niższe i żeby nie było za niskie cr trzeba splanować blok, tylko pytanie o ile? czytałem że jedni pisali że o 1mm, innym razem spotkałem się że o 1,5mm, wie ktoś ile splanować żeby było optymalnie pod doładowanie w granicach 1-1,2 bara?

  2. #2
    Użytkownik Awatar siara87
    Dołączył
    Apr 2012
    Imię
    karol
    Auto
    EJ2, EJ6, EP4
    Skąd
    Miedzyrzec Podl
    Posty
    2,049

    Domyślnie

    Sworzen w tloku i tak trzeba przerobic na plywajacy wiec ta roznica nie ma znaczenia, poprostu do korby dorabia sie odpowiednia tulejke z brazu.

  3. #3
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    no to spoko, bo myślałem że będę musiał rozwiercać tłoki na 21mm a to trochę więcej zabawy niż wsadzenie tulejki

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    80B4 4.2BiT
    Skąd
    KOS
    Posty
    202

    Domyślnie

    temat wałkowany milion razy. korby B20 maja szersza stope i trzeba ja frezowac. pod sworzen dorabiasz tulejke mosiezna do korby (pasowanie tulejki z korba ciasne, pasowanie ze sworzniem suwliwe), bo vitary maja sworzen 19mm. blok splanuj 1,6mm wtedy przy glowicy Z6 CR wyjdzie w granicach 8,5

  5. #5
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    może i milion razy ale niektórych informacji nie znalazłem

    o tym że mają szerszą stopę i o ile napisałem w pierwszym poście widać żeby wiedzieć ile mniej więcej taka przyjemność muszę podjechać do majstra który robi szlify u mnie w okolicy i się dopytać
    co do sworznia to pasowanie na setkę, tj. 0.01mm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •