Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Poliuretany CIVIC EG6 VTI

  1. #1
    Użytkownik Awatar Korczu
    Dołączył
    Feb 2017
    Imię
    Patryk
    Auto
    Honda Civic EG6
    Skąd
    Kraków
    Posty
    76

    Question Poliuretany CIVIC EG6 VTI

    Cześć ,jestem nowym użytkownikiem ,mam na imię Patryk
    Jestem właścicielem Japońskiej EG6 Vti z B16A2 1991r. i mam do roboty zawieszenie ,a mianowicie tuleje wachaczy itp.
    Zamierzam kupić poliuretany ze względu na ich wytrzymałość ,zakres pracy w trudnych warunkach itp.
    Tylko jest problemik ,bo chcąc zamówić poli z "poliuretany.olkusz" trzeba wybrać twardość ,Średnice przedniego drążka stabilizatora , Średnice tylnego drążka stabilizatora , Łączniki przedniego stabilizatora ,Łączniki tylnego stabilizatora ,Duży cukierek ,Mały cukierek a ja nie wiem jakie mają rozmiary ,nie mogę nigdzie znaleźć schematów w internecie ,tak samo nie mam czasu by to pomierzyć ,a moją Hania aktualnie jeździ dziewczyna. Ktoś może doradzić? I wogóle powiedzieć coś o poli? Jak się spisują ,jaki smar?
    Dzięki

    //Edit:
    Znalazłem strone strongflex a na niej takie informacje:

    KIT ID: 086069B

    Nazwa: Kompletny zestaw zawieszenia

    Pasuje do:

    Honda Civic 91-95
    Honda CRX del Sol 92-97
    Zestaw zawiera:

    4x 081100A Tuleja wahacza przedniego górnego SPORT
    2x 081094A Tuleja wahacza przedniego zewnętrzna SPORT
    2x 081095A Tuleja wahacza przedniego wewnętrzna SPORT
    2x 081118B Tuleja wahacza przedniego dolnego - tylna
    2x 081109B Tulejka łącznika stabilizatora – przekładka
    2x 081097B Tuleja stabilizatora przedniego 18-26mm
    Uwagi: Tuleja występuje w kilku średnicach. Podczas składania zamówienia prosimy podawać właściwą średnicę
    2x 081102A Tuleja wahacza tylnego dolnego środkowa SPORT
    4x 081108A Tuleja przedniego drążka tylnego zawieszenia SPORT
    2x 081103A Tuleja tylnego drążka tylnego zawieszenia SPORT
    2x 081104A Tuleja tylnego drążka tylnego zawieszenia tzw. Mały cukierek SPORT
    2x 081105B Tuleja tylnego wahacza wleczonego tzw. Duży Cukierek
    4x 081101A Tuleja wahacza tylnego dolnego zewnętrzna i wewnętrzna SPORT (nie pasuje do VTI)
    lub
    4x 081107A Tuleja wahacza tylnego dolnego zewnętrzna i wewnętrzna SPORT
    2x 081171B Tuleja stabilizatora tylnego 13mm
    lub
    2x 081172B Tuleja stabilizatora tylnego 15mm
    Uwagi: Tuleja występuje w kilku średnicach. Podczas składania zamówienia prosimy podawać właściwą średnicę

    2x 081196B Tuleja łacznika stabilizatora tylnego
    2x 081521B Tuleja łacznika stabilizatora tylnego
    Liczba sztuk w zestawie: 36

    UWAGA

    Do zamontowania elementu 081105B potrzebne są części metalowe (tuleja zewnętrzna i wewnętrzna) ze starej oryginalnej tulei.
    Tuleja 081105 nie jest zamiennikiem tulei oryginalnej, zamontowanie jej znacznie usztywni Zawieszenie.
    Średnica wewnętrzna tulei poliuretanowej wynosi 30mm. Przed zamówieniem sprawdź średnicę oryginalnej wewnętrznej tulei metalowej.

    Przed zakupem sprawdź średnicę stabilizatora przedniego (081097 18-26mm) i tylnego (081171 13mm lub 081172 15mm) oraz średnice tulei tylnego wahacza dolnego (081101 31mm lub 081107 35mm)

    Schematy:
    D0801 Zawieszenie przednie Poliuretan Honda Civic Rover 400
    D0804 Zawieszenie tylne Poliuretan Honda Civic CRX delSol
    D0807 Zawieszenie tylne Poliuretan Honda Civic 95-00 Japan EK9 EJ8 EJ6 EJ9 EM1
    Twardość: 80ShA

    Materiał: POLIURETAN (PUR/PU)
    Taki zestawik podejdzie do VTi?
    Ostatnio edytowane przez Korczu ; 02-02-17 o 10:34

  2. #2
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Smar jest w zestawie. Poliuretan nie dorówna trwałością żadnej seryjnej gumie.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    15

    Domyślnie

    Podejdzie, tylko weź w reke suwmiarkę i zmierz grubości stabilizatorów w miejscu poduszki stabilizatora (nie ma tam korozji)

    Przygotuj się na rzeźbę. Jak zakładałem u siebie poliuretany Olkusz miałem kilka drobnych problemów ze średnicami i wykonaniem niektórych części, ale ostatecznie poradziłem sobie i do tej pory jestem zadowolony.

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    Smar jest w zestawie. Poliuretan nie dorówna trwałością żadnej seryjnej gumie.
    Moje tulejki przelatały 45 - 50 kkm (montaż około 3 lata temu) i jeżdżę do tej pory bez uszkodzeń poli, więc jest nieźle z trwałością.

  4. #4
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Rozumiem, że powyjmowałeś wszystkie wahacze, stabilizatory etc. i obejrzałeś każdą tuleję z osobna?

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nie, po prostu do tej pory mam spokój tzn. brak luzów i ciszę. W międzyczasie kilka razy wymieniałem sworznie, łączniki stabilizatora i zawsze zwracałem uwagę jak to wygląda z zewnątrz (test łapką). Pierwsze będą cukierki - widać pęknięcia poli, ale jeszcze jest ok. Zmotywowałeś mnie do wiosennej inspekcji

  6. #6
    Użytkownik Awatar Korczu
    Dołączył
    Feb 2017
    Imię
    Patryk
    Auto
    Honda Civic EG6
    Skąd
    Kraków
    Posty
    76

    Domyślnie

    No dobra ,zainwestuje w suwmiare i pomierzę te tuleje. Do pomiaru mam tylko stabilizator? Czy średnice przedniego drążka stabilizatora , Średnice tylnego drążka stabilizatora , Łączniki przedniego stabilizatora ,Łączniki tylnego stabilizatora ,Duży cukierek ,Mały cukierek też? No i panowie jaką twardość dobrać? Na torze tym nie jeżdzę ale na drodze chcę żeby się dobrze prowadziła ,w opcji mam 75 ,85 ,90 ShA ,które brać? Jest jakaś duża różnica między nimi?

  7. #7
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Zmierz sobie jeszcze tylne tuleje, ich wysokosc i szerekość. To jest 20 letnie samochód i może mieć wahacze z np. angielki itd. Stabilizatory też mogą nie być seryjne, więc ja bym wszystko przejrzał pod autem, Cukierek mały i duzy jest taki sam. Ja bym brał 75 . 85 mozesz wziac pod tuleje pod amor.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    szczecin
    Posty
    153

    Domyślnie

    Bierz twardość 85 (ewentualnie duży cukierek 75) --> 75 jest jak seria. Wziąłem do siebie 75 i teraz żałuje że nie wybrałem 85. Co do trwałości poliuretanu to mam już je ponad 5 lat i jest ok.

  9. #9
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Następny no... Wyjąłeś i sprawdziłeś czy żadna się nie wygniotła? Z zewnątrz zwykle wyglądają spoko. Gorzej jak się wyjmie wahacz.

  10. #10
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Markos, w sobote będę w garazu to zrobie Ci zdjecia strongflexa 5-6 letniego z tylnych wahaczy. Wygladaja jak nowe( zeby je jeszcze raz zalozyc to trzeba dorobic tulejki, bo one poprostu zgniły- sruby w nich sie zapiekły). Zmieniłem tylko dlatego, ze potrzebowałem wahacz z dziurami na staba i inna srednica była.. kupilem olkusz i sie okaze ile pojezdzi...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •