Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: 282/260 4X114.3 dobry zestaw tarcza + klocek czy większe heble ??

  1. #11
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Są dwutłoczkowe zaciski z ATR'a na 300mm, ale są koszmarnie ciężkie. Pokombinuj z jakimś alu zaciskiem Brembo z innego auta.

  2. #12
    Użytkownik Awatar Gorliś
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    EG3 B18C4
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3,165

    Domyślnie

    Zreszta dwutloczek z acco to nadal zacisk plywajacy.
    Grafix o ile dobrze pamietam kombinowales kiedys z brembo z peugeota, wyszlo cos z tego?

  3. #13
    Użytkownik Awatar grafix
    Dołączył
    Feb 2006
    Imię
    Rafał
    Auto
    DC2/FD7
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,458

    Domyślnie

    Brembo z puga było by fajne ale seryjne oczka nie zeszły się idealnie z itrowskimi. Ponieważ to hamulec nie chciałem tam nic szlifować,rzeźbić bo ma być bezpiecznie.
    Podejście drugie : http://imgur.com/J3mZBnK
    Te zaciski są przystosowane seryjnie do adaptera, więc można go zrobić idealnie pod wymiar

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    15

    Domyślnie

    Oglądałem wczoraj podobne zaciski od Megane II RS, też mają dziury od spodu, wystarczy dorobić adapter
    Na razie wrzucę nowe, najtańsze tarcze żeby dojeździć te klocki i nowe opony 15", poźniej będę kombinował coś z 300mm + brembo + 16".

    @grafix, jak prace pójdą do przodu dawaj znać co z tego wyszło Jaki rozstaw śrub mają seryjne jarzma ITR? (zakładam, że mb6 ma taki sam)

  5. #15
    Użytkownik Awatar .::SCR::.
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    EJ6 B18C6+
    Skąd
    Kraków
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dorzucę trochę info, bo kilka kompletów tarcz ATE i klocków w takim setupie (282/262 4x114,3 w 6gen coupe z B18C6) już za mną.

    Zainteresowałbym się piastami i samym zaciskiem/prowadnicami. Nigdy nie miałem problemów z pokrzywionymi tarczami z przodu (ATE gładkie + DS2500/DS3000), mimo że dohamowania z 200 na torze w Brnie są dosyć wymagające pod tym kątem. Poza torem nigdy nie było problemów. Aczkolwiek tarcze schodzą w oczach (2 komplety tarcz na 1 komplet klocków). U mnie bicie i słabnący hamulec pojawia się po 5 kółkach na Brnie jak zestaw się mocno dogrzeje, ale wystarczy jedno chłodzące i wraca do normy. Objawia się to szczególnie gdy w ostatniej fazie hamowania zacznie się delikatnie skręcać (wiem niewolno, ale czasem się zdarzy).

    Przy swapie hebli z MB6 głównym problemem jest chyba grubość tarczy (23mm) co skutkuje małą pojemnością cieplną. Ma ktoś jakieś doświadczenia z montażem grubszych/większych tarcz przy takim setupie? Podejrzewam że zostają przewierty na 4x114,3, zmiana jarzma i zacisku...

    CiV123, jak uda Ci się coś urzeźbić z większą tarcza daj znać - z Grafixem jestem w kontakcie na bieżąco

  6. #16
    Użytkownik Awatar michalkazanice
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic EJ/K9
    Skąd
    Kazanice
    Posty
    740

    Domyślnie

    Panie i panowie, planuję u siebie złożyć takie zestaw:

    Zacisk z ATR'a
    tarcza 300 mm też ATR
    Klocek Hawk HPS

    Pytanie jaka tarczę do tego dobrać?

  7. #17
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    jakie firmy robią grubsze tarcze ?? bo u mnie oem honda to 45251-S2H-N00 i powinna mieć 23mm ,ja mierząc swoją tarcze która jest już zjechana dość konkretnie ( nie równomiernie - zapieczone prowadniki, tylny klocek dość pocharatał tarcze ) mam niecale 24mm na gladkim..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •