Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Kompesja & olej d16y7

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    11

    Domyślnie Kompesja & olej d16y7

    Cześć, mam pytanie. Jakie powinny być wartości kompresji w d16y7? Mierzyłem miernikiem za ok. 100zł od kolegi, może to nie być dość dokładne ale wyniki chyba są złe. Pokazało około 9, na jednym około 8 dodatkowo bierze olej, zalany motulem półsyntetyk wychodziło około 0,9l/1000 przy jeździe pół na pół tak do 3,5k czasem do 6k rpm. Kompresja mierzona na ciepłym silniku. Nie mogłem znaleźć w manualu jaką ma mieć wartość ;/ Na jednej ze świec był olej. Myślałem nad małym remontem na wiosnę z tego co tutaj poczytałem to do wymiany pierścienie i uszczelniacze, do tego nowy rozrząd pewnie, uszczelka pod głowicą i planowanie lub nad swapem na jakieś d16z6. Wyczytałem także, że niska kompresja mówi o tym, że silnik stary itp. ale co dokładnie może się okazać po jego otwarciu? Jak dojdzie coś jeszcze to coraz bardziej będę skłonny na swap. Jestem jeszcze zielony w mechanice więc proszę o jakieś niezbyt skomplikowane odpowiedzi. Za komentarze typu rób od razu swapa dzięki, chce się jeszcze czegoś dowiedzieć o stanie tego.

  2. #2
    Użytkownik Awatar delek
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    HHH
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    691

    Domyślnie

    Przy takim poborze oleju (wycieków nie ma?) nawet nie ma co mierzyć. Porządny remont silnika wyniesie Cię pewnie połowę wartości auta - nieopłacalne. Jeśli auto normalnie jeździ, ma moc to zalej olejem 10w-50 albo nawet lepiej 15w-50 (kupisz takiego np. motula) i śmigaj dalej.

  3. #3
    Użytkownik Awatar wiesko1261
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    wiesław
    Auto
    buggy D16 Turbo 4X
    Skąd
    mazury
    Posty
    1,132

    Domyślnie

    robiłem w kilku pomiary (niezła kondycja ) 12-13 :P , bywały też pod 14
    poniżej ,to coś już nie tak (10/11) zawory , gniazda nieszczelne

  4. #4
    Użytkownik Awatar maniek__007
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FD7 R18
    Skąd
    Płock
    Posty
    250

    Domyślnie

    Możesz mieć pierścienie zapieczone przez właśnie oleje typu 10w40/15w40. Ktoś wcześniej nie zdążył odgrzać oleju a już piłował samochód.
    Stary sposób naftą przelać (doczytaj w necie) albo remont składając nowy silnik, czytaj stary na oem czesciach, uszczelnienie zaworów, planowanie głowicy i gniazda zawoworowe, wszelkie uszczelki, pierścienie, panewki zależy w jakim stanie są jeśli ktoś to dobrze pomierzy... rozrzad jak piszesz, olej na dotarcie potem znów olej i filtry. To mechanik z częściami koło 3tys weźmie, można tu urwać na czymś ale wiadomo.
    Wtedy masz odświeżony silnik ale serie, jak dobrze złożony to na 200tys.km...
    Albo szukaj coś mocniejszego z angola albo rozbitka za te pieniądze
    Ostatnio edytowane przez maniek__007 ; 02-02-17 o 19:31

  5. #5
    Użytkownik Awatar mirasek
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Mirek
    Auto
    MA9/BD9/SF5/LN108
    Skąd
    Libia
    Posty
    3,196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gruucha Zobacz posta
    co dokładnie może się okazać po jego otwarciu?
    Takie pytania to do wróżki

    Kiedyś ratowałem d-serie z kompresją po 8-9, na jednym garze 0 bo ukruszony był zawór, przed awarią pobierał około 1l/1000km. Zrobiony tzw. mały remont (pierścienie + panewki nominał, głowica po regeneracji), po dotarciu motor odzyskał moc a stan oleju nie zmienia się miedzy wymianami do dzisiaj. To jest przykład że czasem się da, a czasem blok silnika jest na śmietnik a wchodzenie w szlify i nadwymiary nieopłacalne.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Fabrycznie powinno być 12,7 z tego co udało mi się dowiedzieć. Mam podobny problem. Na pierwszym cylindrze wyszło 13, na ostatnim tylko 8. Pozostałe nie zmierzone bo poprzedni mechanik tak doj**** świece że nie chcą wyjść. Będę musiał zostawić samochód na dłużej. Teraz leje maxlife 10w40 i bierze mi go ok 0.7/1000km, wymiana oleju na 10w50 coś da?

  7. #7
    Użytkownik Awatar delek
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    HHH
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    691

    Domyślnie

    Maxlife ogranicza zużycie na zasadzie uelastyczniania (może i lekkiego spęczniania) uszczelniaczy/simmerringów. Na pobór przez pierścienie nie pomoże NIC.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Ktoś wie skąd się wzięła tak duża różnica między 1 a 4 cylindrem? Może tak być przez zużyte uszczelniacze zaworów?

  9. #9
    Użytkownik Awatar maniek__007
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FD7 R18
    Skąd
    Płock
    Posty
    250

    Domyślnie

    Albo ktoś źle ustawił zawory... i wypaliło gniazda, albo coś się dostało i porysowało cylinder, albo... albo.. albo...
    nie masz samochodu od nowości, więc to mogło być wszystko, nawet upalona świeca, może i komuś przeskoczył rozrząd, pogięło zawory i zrobił to na szybko, a może i pierścienie się zapiekły

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Jaka jest najbardziej optymistyczna opcja?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •