Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Civic IX 1.8 bierze olej po montażu LPG

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Czytając różne posty tu i na innych forach oraz rozmawiając z ludźmi mającymi lpg wyłania się teoria, że branie oleju u mnie po założeniu instalacji nie wiąże się bezpośrednio
    1. Z pracą silnika na gazie (wielu użytkownikom nie bierze oleju na lpg, a tym którym bierze, brało też na PB). Mnie silnik nie brał oleju, więc i teraz nie powinien.
    2. Z rodzajem stosowanego oleju (za wyjątkiem olejów niskiej jakości i poniżej 5w30). Stosowałem oleje dobrej jakości.
    3. Z uszkodzeniem przez opiłki gładzi cylindrów przy nawiercaniu kolektora. U mnie wg zapewnień szefa warsztatu, kolektor do wiercenia był zdejmowany i podobno mają nawet zdjęcia?). Poza tym, jak pisał jeden użytkownik hondy, kolektor jest plastykowy (?).
    Jakie mogą być inne przyczyny ? Do sprawdzenia są ewentualne wycieki. Pod samochodem ich nie widać, ale są osłony, więc może dlatego.

  2. #12
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Pierwsze co musisz zrobić, to dać nura do kanału i obadać czy gdzieś Ci nie kapie oliwa. Przez internet nikt Ci tego nie obada:P

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    A nie trzymające uszczelniacze zaworów ? Taką przyczynę też się podaje przy braniu oleju.

  4. #14
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał102 Zobacz posta
    Zespół pierścień/cylinder nie może być idealnie szczelny, bo taki silnik uległby zatarciu. Na tulejach tworzy się film olejowy, a skoro on tam jest, to logiczne, że dużo rzadsza benzyna go spłucze i przedostanie się w drugą stronę.
    Tylko zapominasz, ze benzyna w komorze spalania to nie jest ciecz, lecz mgielka(paliwo jest juz odparowane) i ze w cylindrze masz wysoka temperature, jak rzadka benzyna zalewajać cylindry nie przenika przez 2 godz do miski( a mialem jej zalane po prawie pol cylindra... to tym bardziej nie przedostanie sie mgielka benzyny w znaczacych ilosciach do miski. Nie ma szans moim zdaniem. Zwłaszcza ze benzyna jest w cylindrze tylko wtedy, jak tlok jest u samej gory, wiec raczej nawet ma marne szanse zeby mgielka osadzila sie na sciance cylindra w honie.

  5. #15
    Użytkownik Awatar maniek__007
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FD7 R18
    Skąd
    Płock
    Posty
    250

    Domyślnie

    Popieram teorię Michała. W każdym silniku w którym założyłem LPG pobór oleju się zwiększył, nie znacznie ale troszkę. Mowa o moich samochodach.
    Ta benzyna jak już ma się przedostawać to tylko na zimnym silniku i tak zwanym ssaniu, znam dobrze przypadek kolegi. Kupił passata 1.8 benzyna, wymieniliśmy olej świecę itp (taki przegląd po zakupie) i jego zona robiła odcinki typu 2-3 km rano i 2-3km wieczorem, i po jakims czasie zaswieciła się lampka niskiego ciśnienia oleju. Po czym pomogłem koledze wymienić olej. Olej mobil 10w40 a śmierdział jak benzyna, i rzadki jak benzyna. Samochodem jeździła żona do pracy, odalała i od razu jechala. Teraz kolega ją trochę poduczył, i rozgrzewa zawsze samochód, no i teraz jest ok.
    Zależy jakie robisz odcinki. Czy to średnio na dzień 5 KM kilka razy odpadając samochód czy to trasy, czy też kręcisz silnik do odcięcia czy też spokojnie jeździsz...
    Ale ja olej czy to przeciętny 5w30/40 czy na pao/estrach a nawet jakby miałbym to typu LL to wymianę robię maks 9-10tys.km.

  6. #16
    Użytkownik Awatar rooter666
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Marek
    Auto
    EJ9 D14A3 LPG Stag
    Skąd
    Toruń
    Posty
    828

    Domyślnie

    To działa tak: zimny silnik> bogata mieszanka> większość się spala ale część skrapla się na zimnych ściankach cylindra> to co się skropli się nie spala tylko jest zgarniane do miski przez pierścienie> dużo zimnych rozruchów i krótkie dystansy zimą= rozrzedzony benzyną olej ;]

  7. #17
    Użytkownik Awatar maniek__007
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FD7 R18
    Skąd
    Płock
    Posty
    250

    Domyślnie

    Dobrze wiem jak to działa, przykład miał na celu to że jednak ta benzyna się przedostaje, w co dużo osób nie wieży.
    Pierścienie na zimnym silniku nie są tak ścisłe jak na gorący, w sensie temperatura je rozszerza, normalne zjawisko w przyrodzie.
    Przypadek taki że kolega składał silnik w maluchu na nowo i kupił pierścienie szersze... silnik na zimnym miał kopa, a po rozgrzaniu się zatarł...
    Więc osoba która założyła temat moim zdanie powinna zalać na próbę olej nawet 5w40 i sprawdzić jak to jest
    Można sprawdzić kompresje pierścieni i góry, jak będzie się chciało mechanikowi to prawidłowo zrobić. Czyli odłączyć benzynę, sprawdzić ciśnienie, potem parę kropel oleju na cylinder i znów sprawdzić ciśnienie. Jak się polepszy to znaczy, że dół puszcza...

  8. #18
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Tylko jesli nawet na ssaniu mialoby sie przedostawac paliwo do miski, to na logike ten sam proceder byłby na lpg, przecież odpala się na benzynie i chodzi tak samo na ssaniu zanim przelaczy na gaz??

  9. #19
    Użytkownik Awatar maniek__007
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FD7 R18
    Skąd
    Płock
    Posty
    250

    Domyślnie

    Ja mam ustawione na 20 stopni jak dobrze pamietam. A te 20 stopni na obiegu głowica nagrzewnica, i zazwyczaj chodzi na ssaniu jeszcze na gazie. Większość gazownikow ustawia przełączenie między 20-25stopni.
    Zależy jak jest ustawione przełączenie. Temat rzeka...
    Niech sprawdzi ciśnienie wtedy coś będzie wiadomo

  10. #20
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Ja mam ustawione na 40 stopni i zimą przerzuca na gaz po 800 metrach. Latem jest to dosłownie chwilka.

    Ja tam specem oczywiście nie jestem, ale każdy mechanik z którym gadałem potwierdza, że benzyna do oleju się przedostaje. Zresztą w każdym moim samochodzie (no, w Hondzie teraz znacznie mniej z racji zasilania paliwem dla biedoty) spuszczany olej wali benzyną jakbym jej tam z pół litra dolał.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •