Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Civic IX 1.8 bierze olej po montażu LPG

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Civic IX 1.8 bierze olej po montażu LPG

    Honda Civic IX 2012 r. 5d, silnik 1.8 142 KM. Od czasu założenia instalacji lpg ponad rok temu, silnik zaczął brać olej. W pierwszym roku po zakupie był fabryczny 0W20, przez kolejne dwa lata serwis zalewał Shell Helix 5W30 AM-L. W czwartym roku użytkowania wymieniłem na AMSOIL 0W30. Przez te lata silnik nie brał oleju, tzn. nie musiałem dolewać pomiędzy wymianami, tj. co rok, co ok. 20 tyś. km. Po założeniu instalacji pod koniec 2015 r. muszę sprawdzać poziom oleju i co parę tyś. km konieczne są dolewki. Wiosną 2016 wymieniłem olej ponownie na Shell Helix 5W30 co nie zmieniło sytuacji. Dolewki po niecałym roku i przebiegu w tym czasie ok. 17 tyś. km wyniosą ok. 3 litrów czyli ponad 170 ml na 1000 km.
    Silnik pracuje dobrze, choć na benzynie jest ciut bardziej wzorowo. Nie kopci. Przebieg 91 tyś. km. Zawory były regulowane po założeniu instalacji przy przebiegu 65 tyś. km. Instalacja była zakładana w warsztacie mającym bardzo dobre opinie.
    Zamierzam zmienić olej na bardziej "gęsty" czyli 5W40 lub 0W40. Myślę o Valvoline Synpower 5W40. Czy to dobry wybór ?
    Jaka może być przyczyna, że po montażu lpg silnik bierze olej ? Czy może coś popsuli podczas montażu ?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mi też po montażu LPG w Civic VII 1.6 zaczął brać olej około litr na 10000km. Lałem Shell Helix Ultra Racing 10w60.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Jak ubytki są spore, to pewno monterzy nie zdjęli kolektora ssącego i wióry z odwiertów zrobiły swoje.
    Natomiast jeśli ubytki są znikome, to jest to normalna sprawa.
    W niezagazowanych autach olej stoi na jednakowym poziomie, co wcale nie oznacza, że silnik go nie zużywa... ot, jest on po prostu uzupełniany benzyną, która przedostaje się do oleju. Jeżdżąc na gazie to zjawisko jest bardzo mocno ograniczone, bo benzyny używasz tylko troszkę do załapania temp. przełączenia na gaz.

    Cytat Zamieszczone przez zieciuP Zobacz posta
    Lałem Shell Helix Ultra Racing 10w60.
    Używasz auta na torze?
    Jeśli nie, to nie widzę sensu katowania silnika takim "glutem".

  4. #4
    Użytkownik Awatar Mierzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    EP2 / CW1
    Skąd
    CIN
    Posty
    2,638

    Domyślnie

    Motul 5w40 X-cess << ja na tym oleju nie miałem wcale ubytków, na shellu minimalne. Bierz motula!

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał102 Zobacz posta
    Jak ubytki są spore, to pewno monterzy nie zdjęli kolektora ssącego i wióry z odwiertów zrobiły swoje.
    Pytałem o to i właściciel firmy powiedział, że zdjęli mają na to zdjęcia (ciekawe czy akurat z mojego auta). Zdjęcia ze swych montaży zamieszczają nawet na lpg-forum. Poza tym zakład ma bardzo dobre opinie, ale pewności nie ma

    Cytat Zamieszczone przez zieciuP Zobacz posta
    Mi też po montażu LPG w Civic VII 1.6 zaczął brać olej około litr na 10000km. Lałem Shell Helix Ultra Racing 10w60.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Przed montażem LPG też lałeś 10w60 ?
    Ostatnio edytowane przez dzejan ; 27-01-17 o 22:52

  6. #6
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał102 Zobacz posta
    W niezagazowanych autach olej stoi na jednakowym poziomie, co wcale nie oznacza, że silnik go nie zużywa... ot, jest on po prostu uzupełniany benzyną, która przedostaje się do oleju.
    Michał Nie wiem czy w ogole sie przedostaje benzyna do miski w benzyniaku, bo silniki sa lekko zalewane( chyba ze jest mocno rozjechane mapy). W d16z6, na 2 godz zostawiłem zalane cylindry benzyna/nafta(a silnik pozeral ogromne ilosci oleju- pierscienie kaput, do tego zuzycie tulei 12 setek,(norma 5), i wlewajac na 2 godz do cylindrow benzyny/ nafty nie ubylo nic... a to trzyma tylko pierscien kompresyjny, a gdzie pozostale pierscienie, a by olej wpadl do miski? w trakcie pracy silnika przy wysokich temp nie mozliwe jest, aby do oleju sie dostawala benzyna moim zdaniem, bo wszystko zostanie wypalone.

  7. #7
    Użytkownik Awatar bezk
    Dołączył
    Feb 2008
    Auto
    EP1 -> FN1+ FL
    Skąd
    Poznań
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejan Zobacz posta
    Dolewki po niecałym roku i przebiegu w tym czasie ok. 17 tyś. km wyniosą ok. 3 litrów czyli ponad 170 ml na 1000 km.
    Dla tego silnika to max. 5w30, odpuść sobie 5w40.
    Moim zdaniem nie ma się czym przejmować, to normalne, że silnik zużywa olej. Jeden mniej, drugi więcej. Moje auto przed zagazowaniem wymagało dolewki ok. 1 litra oleju między wymianami co 20k km. Po złożeniu LPG zmieniam olej co 10k km i zdarza mi się coś dolać między wymianą, bo staram się, aby poziom na bagnecie był zawsze w pobliżu max.

    Na LPG przez niecałe dwa lata pokonałem ponad 50k km i szczerze polecam to paliwo.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bezk Zobacz posta
    Dla tego silnika to max. 5w30, odpuść sobie 5w40.
    Dlaczego myślisz, żeby nie lać 5w40 ? Większość poleca w40, także na forum gazeo.pl i zmienolej.pl.
    Z drugiej strony po lekturze wielu postów na różnych forach obecnie skłaniam się do teorii, że branie oleju nie jest spowodowane samym olejem lub bezpośrednio instalacją lpg. Musi być jeszcze jakiś inny powód.

  9. #9
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil39 Zobacz posta
    Michał Nie wiem czy w ogole sie przedostaje benzyna do miski w benzyniaku, bo silniki sa lekko zalewane( chyba ze jest mocno rozjechane mapy). W d16z6, na 2 godz zostawiłem zalane cylindry benzyna/nafta(a silnik pozeral ogromne ilosci oleju- pierscienie kaput, do tego zuzycie tulei 12 setek,(norma 5), i wlewajac na 2 godz do cylindrow benzyny/ nafty nie ubylo nic... a to trzyma tylko pierscien kompresyjny, a gdzie pozostale pierscienie, a by olej wpadl do miski? w trakcie pracy silnika przy wysokich temp nie mozliwe jest, aby do oleju sie dostawala benzyna moim zdaniem, bo wszystko zostanie wypalone.
    To dlaczego spuszczany olej mocno trąci benzyną?

    Zespół pierścień/cylinder nie może być idealnie szczelny, bo taki silnik uległby zatarciu. Na tulejach tworzy się film olejowy, a skoro on tam jest, to logiczne, że dużo rzadsza benzyna go spłucze i przedostanie się w drugą stronę.
    Nie porównuj tego do zalania niepracującego silnika naftą - nie ma tam pracy/tarcia, więc przedostawanie się samej cieczy też będzie znacznie mniejsze.

    Nie istnieje taki silnik, który by nie zużywał nic oleju. Jest on po prostu uzupełniany jakąś tam częścią benzyny i dlatego niektórzy myślą, że jemu silnik nie zużywa nawet kropli smarowidła.

    Gaz jest suchy, podawany jest do cylindra w fazie lotnej, więc nie ma opcji, by film olejowy został spłukany i owe paliwo dostało się niżej (nawet jeśli się dostanie, to natychmiast z oleju odparuje), także w tym wypadku mamy tylko wypalanie oleju na ściankach cylindra bez uzupełniania go paliwem - stąd "branie oleju w zagazowanym silniku".

    Moje auto też zaczęło więcej oleju pobierać - przed zagazowaniem było to między 50, a 100ml. na 1000km., a obecnie jest to około 150ml. na 1000km.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Fawor
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    EjK9 + 1.8T
    Skąd
    Tuchola/Poznań
    Posty
    4,371

    Domyślnie

    Michu, a jesli są takie auta które mają cały czas maks to skąd silnik wie ile dolać tej benzyny, żeby poziom nie przekroczył wczesniej odczytanego? Troche płyniesz...to wlasnie benzyna przedostająca się do oleju w trakcie pracy silnika powodowałaby jego zacieranie. Benzyna dostająca się do komory spalania jest oparem, który nie powinien zdażyć wejść na reakcję ze ściankami. Są silniki, które nie zużywają oleju

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •