Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Gdzie zamontować tweetery w MB3?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Skąd
    Zgorzelec
    Posty
    196

    Domyślnie Gdzie zamontować tweetery w MB3?

    Witam, gdzie zamontować tweetery w civicu 6gen 5d?
    W słupku czy w drzwiach przy lusterku jak w VTI ?

    Z tym slupkiem to trochę za duża rzeźba jak dla mnie, więc jak juz to wolałbym od kogoś odkupić juz zrobione.

    A do tego trójkąta nie wiem czy wejdzie mój tweeter.
    Tweeter pochodzi z zestawu morel tempo ultra 602, wymiary to :
    Głębokość montażowa: 20 mm
    
Średnica cewki: 28 mm

  2. #2
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    Witam,
    To wszystko zalezy jakiego efektu oczekujesz, ogólnie zasada jest prosta tweeter powinno się kierunkowac dlatego najlepszym miejscem jest slupek A na wysokości twarz-uszu, do tego w zależności od preferowanej sceny należy je skierować do środka auta, badz w stronę kierowcy. Tyle z teorii, praktycznie slabe tweetery gdzie byś niedal zagrają podobnie, jesli nie masz radia z odpowiednimi korekcjami, dobrego sluchu i najlepiej sprzętu to za dużo nie zdzialasz.
    Najprościej jest wziac wykalaczki, plastelinę badz klej na gorąco i przyklejać w różne miejsca takie jak slupek A czy trójkąty lusterek, pościć ulubiona muzyke ( w której znasz kazda nutę ) i wybrac odpowiednie miejsce. Jesli glosnik zacznie skrzeczec to najlepiej dolozyc mu zwrotnice badz go wyciszyć.
    Oem teeeter postaram się sprawdzić jak bd w garażu

  3. #3
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ufo321 Zobacz posta
    gdzie zamontować tweetery w civicu 6gen 5d?
    Tam, gdzie głośnik tej klasy wymaga montażu, czyli minimum w trójkątach lusterek, optymalne byłyby słupki. I tak, jeśli dla Ciebie to za duża rzeźba, to musisz to zrobić od zera, albo komuś zlecić.

    Cytat Zamieszczone przez alienek Zobacz posta
    Jesli glosnik zacznie skrzeczec to najlepiej dolozyc mu zwrotnice badz go wyciszyć
    Jezu..... Serio istnieje możliwość zamontowania głośnika wysokotonowego bez filtracji?

  4. #4
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    Czepiasz się dla zasady? Jesli ma zwrotkę aktywna w radiu to może podpiąć, ale to juz na pewno wiesz chodzilo mi o wyciszenie głośników np o 3 dB na zwrotnicy..
    Oczywista oczywistością natomiast jest ze tweetery tniemy przynajmniej filtrem 1szego rzędu 😁
    Ostatnio edytowane przez alienek ; 27-01-17 o 15:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •